Zavrieť

Porady

Životnosť batérie v notebooku

Po dvoch rokoch používania mi úplne "odišla" batéria v notebooku ACER. Takmer celý ten čas sa notebook používal zapnutý v el. sieti, tým sa batéria stále nabíjala, resp. bola stále nabitá. V poslednom čase sa však doba využitia batérie skracovala (výdrž 10-15 min.), teraz sa už ani nedá dobiť. Je nutná výmena? Jej cena nie je zanedbateľná. Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tiež ma to zaujíma, pretože na NB "fachčím" už 5 rokov ! stále ho mám zapnutý v sieti a neviem či je to dobré. Práve v týchto dňoch mi NB svieti ináč ako doteraz, tak vyčkávam čo sa ide diať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neviem ako je to teraz v NB riesene, ale niekedy to bolo tak a aj vo vseobecnosti je, ze ked je baterka nabita a stale sa dalej nabija, tak sa nici az sa celkom vybije.
Vzdy ak je NB zapojeny na sietove napatie, treba baterku odpojit (vybrat von) nic tym nepokazis
Je mozne ze uz aj v tejto technologii pokrocili a urobili to tak, ze ak sa baterka nabije, tak sa automaticky odpoji od nabijania
2 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

2 roky, to je dobreee, vacsinou baterky vydrzia tak rok a pol maximalne. Na dealextreme.com sa daju za babku kupit nove ;-)
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
newmi Pozri príspevok
2 roky, to je dobreee, vacsinou baterky vydrzia tak rok a pol maximalne. Na dealextreme.com sa daju za babku kupit nove ;-)
To znamená, že tá moja 5 rokov fungujúca je unikát ???
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Melnick Pozri príspevok
To znamená, že tá moja 5 rokov fungujúca je unikát ???


Aj tá moja podľa infa vyšie - že len rok- asi už 4 roky unikátom je, ale ja na čas môjho spania odpojím notbúčik zo siete načisto.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Mne zas povedali, že keď mám NB v sieti, nemám z neho vyberať baterku kvôli biosu. Neviem čo to je, ale hneď na začiatku mi tam niečo zblblo, lebo som mala stále vybratú baterku. Teraz fakčí, ale už nevydrží toľko,čo na začiatku, po dvoch rokoch cca 1 hodinu.
0 0
Arnold123 Arnold123

Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

Fero11 Pozri príspevok
Neviem ako je to teraz v NB riesene, ale niekedy to bolo tak a aj vo vseobecnosti je, ze ked je baterka nabita a stale sa dalej nabija, tak sa nici az sa celkom vybije.
Vzdy ak je NB zapojeny na sietove napatie, treba baterku odpojit (vybrat von) nic tym nepokazis
Je mozne ze uz aj v tejto technologii pokrocili a urobili to tak, ze ak sa baterka nabije, tak sa automaticky odpoji od nabijania
Odpájať sa musí vždy. Prebíjanie by mohlo spôsobiť kompletné zničenie batérie za niekoľko hodín, možno aj notebooku. U mňa je to pekne vidieť na grafe. Pri dosiahnutí plného nabitia sa odpojí od nabíjačky a trvá cca 1-2 dni pokiaľ nedosiahne 95% samovybíjaním a tam sa znovu začne nabíjať do 100%.

Tu je video s pitvou jednotlivých batérií (je tam aj z notebooku): http://www.zive.cz/clanky/pitva---ak...5/default.aspx

Batéria stárne aj vekom, postupne stráca kapacitu a má aj obmedzený počet nabíjacích cyklov. V mojom prípade už je riešené tak, že na notebook je záruka 2 roky a na batériu len 0.5 roka.

mizu24 Pozri príspevok
Mne zas povedali, že keď mám NB v sieti, nemám z neho vyberať baterku kvôli biosu. Neviem čo to je, ale hneď na začiatku mi tam niečo zblblo, lebo som mala stále vybratú baterku. Teraz fakčí, ale už nevydrží toľko,čo na začiatku, po dvoch rokoch cca 1 hodinu.
Batéria má aj ochrannú funkciu, napr. pri poklese napätia sa prepne iba na batériu, v inom prípade sa môže poškodiť HW.
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Som absolútny neznalec v týchto veciach a beriem každú radu . A možno mám na batériu šťastie, raz za mesiac sa stane, že oznámi 98%-né nabitie, do 5-tich minút je na 100%.. NTB mám v prevádzke 16 hodín denne, v tom čase ale aj zapojený do siete. Uff, ospravedlňujem sa za laické možno popisovanie...debata ma zaujíma .
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

do 5 minut neexistuje aby sa nabila baterka na svoju povodnu kapacitu. Jasne ked ma tak desatinu povodnej kapacity, tak sa tak rychlo nabije. To je aj tym vekom. Vravim, baterka vydrzi v dobrej kondicii rok, maximalne rok a pol a potom to s nou zacne ist dole vodou a niektore s ktorymi sa zaobchadza nesetrne odidu aj po tom roku a pol, tzn ze ked sa book odpoji od siete, tak mu vedia dodavat stavu tak mozno 10-15 minut

Melnick Pozri príspevok
To znamená, že tá moja 5 rokov fungujúca je unikát ???
tak tu baterku by som chcel vidiet, kolko vydrzi napajat notebook odopojeny zo siete
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

1. Ak by som mal notebook, tak urcite by som to robil tak, ze ak by som mal NB napojeny na sietove napatie, tak baterku by som vyzdy s NB vybral von.
2. Ak by som potreboval zapnut NB na baterku, tak by som ho nikdy nepripajal na sietove napatie
3. Baterku je potrebne vzdy vybit az do konca (nemam NB, takze neviem ako sa sprava NB ked uz baterka nema dostatocnu kapacitu aby NB fungoval (ale myslim, ze inziniery to vymysleli tak, ze sa NB automaticky korektne vypne)) pretoze baterka sa znehodnocuje aj tym ked sa napr. dobija od polovice
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nové batérie nemajú pamäťový efekt a nemajú problém s tým ak sa dobíjajú od polovice.Mám doma 5-ročný ASUS a žiadný problém.Ak je možnosť aby NB išiel na sieť ,tak je zapojený v sieti.Baterku treba úplne vybiť a potom nabiť na začiatku.Sú staršie NB ,ktoré sa bez batérie ani nezapnú.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Vlado40 Pozri príspevok
Nové batérie nemajú pamäťový efekt a nemajú problém s tým ak sa dobíjajú od polovice.Mám doma 5-ročný ASUS a žiadný problém.Ak je možnosť aby NB išiel na sieť ,tak je zapojený v sieti.Baterku treba úplne vybiť a potom nabiť na začiatku.Sú staršie NB ,ktoré sa bez batérie ani nezapnú.
Ja mám ročný asus a poväčšine ho mám zapojený v sieti. Zaujala ma táto debata z dôvodu toho, že ak mi klesne kapacita batérie na 95% tak sa mi automaticky dobije. Preto som zvažovala či by nebolo lepšie batériu vybrať von. Ak ale nové batérie nemajú pamäťový efekt, tak je to asi v podstate jedno, alebo nie?
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Acer? Ak ti vydržala rok tak je to u tejto značky úspech.

To je záležitosť kvality batérie, a spôsobu dobíjania (tj. ako to vyriešil výrobca). Mám (okrem iných) asi 10 ročný notebook COMPAQ a batéria tiež tak stará, notebook na ňu vydrží fungovať asi tri hodiny. Potom iný notebook (neznačkový), cca 5 rokov, batéria vydrží 5 minút.

Ideálne je mať dve batérie, jednu novú, odloženú v šuplíku, ak treba tak ju použiť na cestách, a druhú hocijakú starú, ktorá bude v notebooku stále, ako ochrana keby niekto zakopol o kábel z nabíjačky.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

PotPalo Pozri príspevok
Acer? Ak ti vydržala rok tak je to u tejto značky úspech.

To je záležitosť kvality batérie, a spôsobu dobíjania (tj. ako to vyriešil výrobca). Mám (okrem iných) asi 10 ročný notebook COMPAQ a batéria tiež tak stará, notebook na ňu vydrží fungovať asi tri hodiny. Potom iný notebook (neznačkový), cca 5 rokov, batéria vydrží 5 minút.

Ideálne je mať dve batérie, jednu novú, odloženú v šuplíku, ak treba tak ju použiť na cestách, a druhú hocijakú starú, ktorá bude v notebooku stále, ako ochrana keby niekto zakopol o kábel z nabíjačky.
Mám Acer a prvá baterka mi vydržala 4 roky... Menil som ju preto, lebo jej kapacita poklesla pod 1 hodinu, čo pre mňa už bolo málo. (Nová mala výdrž 4.5 hodiny.)
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Fero11 Pozri príspevok
....
3. Baterku je potrebne vzdy vybit az do konca (nemam NB, takze neviem ako sa sprava NB ked uz baterka nema dostatocnu kapacitu aby NB fungoval (ale myslim, ze inziniery to vymysleli tak, ze sa NB automaticky korektne vypne)) pretoze baterka sa znehodnocuje aj tym ked sa napr. dobija od polovice
Feri, v tomto bode by som si stebou dovolil nesuhlasit. To kedysi platilo pri NiCd a NiHN bateriach. Ale pri dnesnych Li polymerovych a podobnych bateriach uz to neplati. Tieto baterie sa praveze nesmu vybijat do mrtva

pozri napr aj tento clanok: http://www.zive.sk/moderne-baterie-v...9/default.aspx
1 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Mám ASUS už 5 rokov, batéria je stále v NB, nová vydržala 2 hodiny - teraz mi ešte vydrží okolo 50 min. - som spokojný.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
dalid Pozri príspevok
Feri, v tomto bode by som si stebou dovolil nesuhlasit. To kedysi platilo pri NiCd a NiHN bateriach. Ale pri dnesnych Li polymerovych a podobnych bateriach uz to neplati. Tieto baterie sa praveze nesmu vybijat do mrtva

pozri napr aj tento clanok: http://www.zive.sk/moderne-baterie-v...9/default.aspx

Do mŕtva sa ani vybiť nedá, v batérii je elektronika, ktorá ju pri poklese pod 3,5V/článok vypne. Pri Li-Ion batériách časom neklesá kapacita ako u Ni-MH, ale klesá napätie. Podľa napätia notebook ukazuje zostávajúcu kapacitu. Mám tu veľmi starú batériu, ktorá vydrží v notebooku tak 6 minút a vypne s tým že je 0%. Otvoril som ju, zmeral, napojil 12V 35W žiarovku priamo na články, a vydržala svietiť plným jasom ešte asi hodinu, potom začala zoslabovať.

(neviem presne či je tá hranica 3,5V, ale je tam)
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Kde sa dá kúpiť dobrá batéria za rozumnú cenu?
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ked sme pri tych bateriach, vsimol som si ze na cca rocnom netbooku mi bateria vydrzala 4hodiny. Odrazu mi vydrzi iba 3 hod.. Nie som si vedomy, ze by som instaloval nejaky sofr. co by stale bazel na pozadi, dokonca ani pocet procesov beziacich na pozadi nie je iny ako byval ked bateria drzala 4 hodiny... NB sa samozrejme pouzival bez zapojenia do siete, tam bol zapojeny, len kym sa bateria nenabila.. Ze by nieco priatelia v Asuse dobrzali?? A kedze ho uz mam dlhsie ako pol roka, na nejaku reklamaciu mozem zabudnut...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

batéria starne, čo sa prejaví stratou kapacity, aj keby si ju mal položenú kdesi v šuflíku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať