Zavrieť

Porady

Životnosť batérie v notebooku

Po dvoch rokoch používania mi úplne "odišla" batéria v notebooku ACER. Takmer celý ten čas sa notebook používal zapnutý v el. sieti, tým sa batéria stále nabíjala, resp. bola stále nabitá. V poslednom čase sa však doba využitia batérie skracovala (výdrž 10-15 min.), teraz sa už ani nedá dobiť. Je nutná výmena? Jej cena nie je zanedbateľná. Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Áno a V-olt nech sú rovnaké.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

behom týždňa baterka na cca 1,5 ročnom acer-e znížila kapacitu z 98 na 41%. troška som ju rozchodil na 53%, napätie max 12,25V. dá sa s tým ešte niečo urobiť?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Niektoré NTB majú v biose ponuku kalibrácia baterie ale či to pomôže neviem.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

viem že staršie typy to mali v Biose, asi s NiMh baterkami. sranda že Li-lon baterky sa nemaju vybijať pod 30% ale hlavne že každý win aj Ntb je prednastavený na nejakých 7-10% kapacity až potom sa Ntb vypne.. škoda že som to nečítal skor , už dávno by som to tak nastavil, kedze Ntb mam vacsinou v sieti.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

prečo mi stále Battery Monitor ukazuje 12,25V a prestáva sa baterka dobíjať? niekedy je to pri 43%, niekedy pri 53%, ale stále ked dosiahne 12,25V tak prestane dobíjať. nedá sa s tým nejako vybabrať aby dobíjalo na viac % ? napr. cez nejaký rezistor, resp. delič, podla vzorca U=R*I ?

začínam mať podozrenie, že niekto to takto vymyslel, aby sme si už po pár rokoch kupovali nové NTB nakoľko nová baterka stojí skoro polovicu z NTB...
0 0
Wotan Wotan

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

bateria sa samozrejme casom opotrebuva, ale hlavne ak NB pouzivate len na sieti, tym sa nici este viac, kedze sa vlastne nevyuziva a neustale sa dobija na full... V takom pripade je lepsie bateriu vybrat a do polovice nabitu ulozit na chladne miesto...

Alebo potom castejsie ju v NB vyuzivat - odpojit siet a fungovat na baterii az do jej vybitia a potom ju zas nabit.

j mam bateriu v NB uz 4 roky, a az teraz mi zacalo hlasit ze zvazte jej vymenu, ale stale este nejaku tu hodinku vydrzi.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Wotan
bateria sa samozrejme casom opotrebuva, ale hlavne ak NB pouzivate len na sieti, tym sa nici este viac, kedze sa vlastne nevyuziva a neustale sa dobija na full... V takom pripade je lepsie bateriu vybrat a do polovice nabitu ulozit na chladne miesto...

Alebo potom castejsie ju v NB vyuzivat - odpojit siet a fungovat na baterii az do jej vybitia a potom ju zas nabit.

j mam bateriu v NB uz 4 roky, a az teraz mi zacalo hlasit ze zvazte jej vymenu, ale stale este nejaku tu hodinku vydrzi.
Ty si odborník? Keď toto tvrdíš!
Asi veľa toho nevieš. Akumulátor je v NB aj z dôvodu ako náhradný zdroj. To za prvé.
Za druhé - napájací blok síce nabíja akumulátor, ale keď tento dosiahne plnú kapacitu, tak ho odpojí - je v pohotovosti, ale nepracuje.
A za tretie - uloženie akumulátora na chladné miesto - dá sa takto skladovať (a aj skladujú veľko výrobcovia), ale v domácnosti nemá podstatný význam (max. predĺženie živ. o 6 mes. - 1 rok). A to už nehovorím o tom, že ti bude chýbať v NB energetická záloha v prípade výpadku elektriny...
0 0
Wotan Wotan

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

no ano suhlasim, od toho je bateria aby sluzila ako nahradny zdroj... ale ked dlhodobo bateriu nevyuzivas a fungujes len na prud, zial zivotnost baterie sa skracuje mozno i rychlejsie ako keby si ju vyuzival... netvrdim, ze som odbornik na baterie, ale urcite nezaskodi, ak raz za cas nechas NB len na baterii a nechas ju vybit a zas nabit...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Naozaj? Opäť chybné závery. Akumulátory pre NB majú svoje cykly pre nabitie a vybitie - ak sa počet prekročí, ide to s nimi dole kopcom.
Ja mám noťas skoro tri roky, v sieti. Raz bol výpadok siete - šiel som na akum.- výdrž 6 hodín. A to mal skoro 2,5 roka (i akumulátor). Jednoducho nabitý, zasunutý (a teda sa mi nepočítajú nabíjaco-vybíjacie cykly)
Okrem toho Li-Ion baterky nemajú rady úplné vybitie - takto ich totiž odkrágľuješ!
Priemerný počet cyklov nabiť-vybiť je v rozmedzí 300-600 cyklov (podľa výrobcu a článkov).
0 0
Wotan Wotan

Wotan je offline (nepripojený) Wotan

si si dobre nastudoval avsak ja mam aj druhy asi 6 rokov stary NB a tam nemam este LI-ion bateriu.. a na tie starsie sa vztahuju trochu ine pravidla... ale v podstate mas pravdu
Naposledy upravil Wotan : 20.01.15 at 20:38
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať