Zavrieť

Porady

SZČO a aj zamestnanec.

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Mám jedného " človeka ". V jednej firme je zamestnaný, a v druhej je ako SZČO.
Mne nie je jasné, aj keď som prešla spätne jeho osobný spis čo všetko musím a mám vypísať ku koncu roka.
Vo firme kde je zamestnaný dáva žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov zo závislej činnosti a funk. pôž. ? A ja mu vystavím potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO a zároveň spravím ročné zúčtovanie ? Tak ako ostatným pracovníkom ?
A čo potom vo firme kde je ako SZČO ? Pletie sa mi to jedno cez druhé.
Ešte mi to nik nevysvetlil ako to je v takomto prípade.

Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AGRO
Mám jedného " človeka ". V jednej firme je zamestnaný, a v druhej je ako SZČO.
Mne nie je jasné, aj keď som prešla spätne jeho osobný spis čo všetko musím a mám vypísať ku koncu roka.
Vo firme kde je zamestnaný dáva žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov zo závislej činnosti a funk. pôž. ? A ja mu vystavím potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO a zároveň spravím ročné zúčtovanie ? Tak ako ostatným pracovníkom ?
A čo potom vo firme kde je ako SZČO ? Pletie sa mi to jedno cez druhé.
Ešte mi to nik nevysvetlil ako to je v takomto prípade.
Ďakujem.
Nemôžeš mu urobiť ročné zúčtovanie, pretože je aj SZČO a je povinný si ho podať sám, Ty mu dáš len potvrdenie o zúčtov. a vyplatených príjmoch.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
AGRO
Mám jedného " človeka ". V jednej firme je zamestnaný, a v druhej je ako SZČO.
Mne nie je jasné, aj keď som prešla spätne jeho osobný spis čo všetko musím a mám vypísať ku koncu roka.
Vo firme kde je zamestnaný dáva žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov zo závislej činnosti a funk. pôž. ? A ja mu vystavím potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO a zároveň spravím ročné zúčtovanie ? Tak ako ostatným pracovníkom ?
A čo potom vo firme kde je ako SZČO ? Pletie sa mi to jedno cez druhé.
Ešte mi to nik nevysvetlil ako to je v takomto prípade.

Ďakujem.
On ako SZČO , keď má príjmy zo živnosti musí si podať daňové preznanie. Pokiaľ chápem v jednej firme je zamestnanec - bude mať potvrdenie o zdaniteľnej mzde(závislá činnosť) a v druhej pracuje ako SZČO teda na faktúry - príjem zo živnosti. V DP FO to bude mať v príslušných paragrafoch.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Vo firme, kde je zamestnaný, nemôže žiadať o vykonanie výpočtu dane. Tam mu vydajú len potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
Ako SZČO bude dávať daňové priznanie typu B. Príjmy z podnikania bude mať z § 6, tam si uvedie aj výdavky súvisiace s podnikaním alebo paušálne a údaje z potvrdenia z firmy, kde je zamestnaný, opíše do príjmov z § 5. Kópiu toho potvrdenia priloží k daňovému priznaniu.
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Ďakujem. Pomaly na to prídem. A je mi to jasnejšie. Takto keď mi to niekto napíše je to lepšie. Ja som prezerala osobný spis a aj DP a stále len dokola .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AGRO
Ďakujem. Pomaly na to prídem. A je mi to jasnejšie. Takto keď mi to niekto napíše je to lepšie. Ja som prezerala osobný spis a aj DP a stále len dokola .
Keď si nevieš rady, tak kukni do porady.
0 0
Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

Mám podobný problém, náš zamestnanec je súčastne aj SZČO, no zo živnosti nemal žiadny príjem. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane, alebo si musí podať sám DP ?
Poradte prosím, vopred ďakujem.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Dema
Mám podobný problém, náš zamestnanec je súčastne aj SZČO, no zo živnosti nemal žiadny príjem. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane, alebo si musí podať sám DP ?
Poradte prosím, vopred ďakujem.
Ak je SZČO musí si podať sám DP typu B, aj keď má príjem zo živnosti 0.
0 0
sole sole

sole je offline (nepripojený) sole

účtovník
AGRO
Mám jedného " človeka ". V jednej firme je zamestnaný, a v druhej je ako SZČO.
Mne nie je jasné, aj keď som prešla spätne jeho osobný spis čo všetko musím a mám vypísať ku koncu roka.
Vo firme kde je zamestnaný dáva žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov zo závislej činnosti a funk. pôž. ? A ja mu vystavím potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO a zároveň spravím ročné zúčtovanie ? Tak ako ostatným pracovníkom ?
A čo potom vo firme kde je ako SZČO ? Pletie sa mi to jedno cez druhé.
Ešte mi to nik nevysvetlil ako to je v takomto prípade.

Ďakujem.
Keď je niekto SZČO, tak určite nie v nejakej firme. SZČO je samostatná firma,ktorá musí podávať daňové priznanie zo všetkých svojich príjmov, teda aj zo zamestnania u vás. Vy vystavíte potvrdenie o zdaniteľnej mzde, odvode na poistné a preddavkoch na daň, ostatné si musí váš človek vyriešiť sám daňovým priznaním. Žiadne ročné zúčtovanie.
0 0
Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte by som mala jednu otázočku:
Zamestnanec poberal príjmy súčastne aj z príkaznej zmluvy, musí si robiť DP, alebo príkazná zmluva je tiež príjem zo závislej činnosti?
Ďakujem.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Dema
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte by som mala jednu otázočku:
Zamestnanec poberal príjmy súčastne aj z príkaznej zmluvy, musí si robiť DP, alebo príkazná zmluva je tiež príjem zo závislej činnosti?
Ďakujem.
Príkazná zmluva, ak má charakter závislej činnosti, tak sa mali zraziť preddavky na daň. Ak má charakter živnosti, podnikania alebo príležitostnej činnosti - par. 8, tak si musí podať daňové priznanie..
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Zdeni
Ak je SZČO musí si podať sám DP typu B, aj keď má príjem zo živnosti 0.
Musí si podať DP aj keď má pozastavenú činnosť ako SZČO?
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Mirka D
Musí si podať DP aj keď má pozastavenú činnosť ako SZČO?
Ak je niekto iba SZČO a má pozastavenú živnosť nemusí podávať DP. Ak je aj platca DPH tak musí podať k DPH, až pokiaľ mu nevytýčia poslednú zdaň. povinnosť.
Naposledy upravil Zdeni : 31.01.06 at 13:26
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

A ešte ak je zamestnanec 1 fir. a pozastav. živnosť. tak myslím, že nemusí.
0 0
Dema Dema

Dema je offline (nepripojený) Dema

Zdeni
A ešte ak je zamestnanec 1 fir. a pozastav. živnosť. tak myslím, že nemusí.
A ak je zamestnanec a súčastne aj SZČO (živnosť zrušil v januári 2005, príjem zo živnosti = 0) + cca 200.000,- zo závislej činnosti. Znamená to, že jeho príjmy spolu sú vyššie ako polovica 19,2 násobku živ. minima, a teda musí podať DP alebo nie?
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Ak bol v 2005 SZČO tak musí. Typ B.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Ja by som sa rada uistila: SZCO poda DP za svoju cinnost. Ak ma aj iny prijem, ktory sa vobec netyka zivnosti, uvadza ho v DP?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
smajlinka
Ja by som sa rada uistila: SZCO poda DP za svoju cinnost. Ak ma aj iny prijem, ktory sa vobec netyka zivnosti, uvadza ho v DP?
Treba uviesť o aké príjmy sa konkrétne jedná , ťažko odpovedať .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

smajlinka
Ja by som sa rada uistila: SZCO poda DP za svoju cinnost. Ak ma aj iny prijem, ktory sa vobec netyka zivnosti, uvadza ho v DP?
DP typ B, v ktorom sa uvádzajú príjmy zo živnosti, je v podstate univerzálny typ DP. Daňovník ( fyzická osoba) v ňom uvádza všetky druhy príjmov. Aj tie, ktoré dosiahol ako "občan" alebo zamestnanec. Takisto tu uvádza aj príjmy zo zahraničia.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Zita5
Treba uviesť o aké príjmy sa konkrétne jedná , ťažko odpovedať .
Ide o autorske honorare.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Autorské honoráre sa zdaňujú podľa § 6 ods.2 písm a/. Takže v DP v tej istej tabuľke, kde sa uvádzajú aj príjmy zo živnosti (oddiel VI).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať