Zavrieť

Porady

SZČO a aj zamestnanec.

AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Mám jedného " človeka ". V jednej firme je zamestnaný, a v druhej je ako SZČO.
Mne nie je jasné, aj keď som prešla spätne jeho osobný spis čo všetko musím a mám vypísať ku koncu roka.
Vo firme kde je zamestnaný dáva žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov zo závislej činnosti a funk. pôž. ? A ja mu vystavím potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO a zároveň spravím ročné zúčtovanie ? Tak ako ostatným pracovníkom ?
A čo potom vo firme kde je ako SZČO ? Pletie sa mi to jedno cez druhé.
Ešte mi to nik nevysvetlil ako to je v takomto prípade.

Ďakujem.
Usporiadat
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Johanka
Autorské honoráre sa zdaňujú podľa § 6 ods.2 písm a/. Takže v DP v tej istej tabuľke, kde sa uvádzajú aj príjmy zo živnosti (oddiel VI).
Velmi pekne DAKUJEM
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Vlastne som narazila este na jeden problem - do DP budem uvadzat prijmy a vydavky zo zivnosti + aj prijem zo zavislej cinnosti. Teraz neviem, ci mam uvadzat aj vydavky zo zavislej cinnosti? ALebo to uz sa neuctuje?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smajlinka
Vlastne som narazila este na jeden problem - do DP budem uvadzat prijmy a vydavky zo zivnosti + aj prijem zo zavislej cinnosti. Teraz neviem, ci mam uvadzat aj vydavky zo zavislej cinnosti? ALebo to uz sa neuctuje?
Výdavky zo ZČ určite nie. Aké? Všetky výdavky na zamestnanca sú nákladmi zamestnávateľa.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

a v DP mam ako prijmy zo zavislej cinnosti uviest sumu brutto alebo netto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smajlinka
a v DP mam ako prijmy zo zavislej cinnosti uviest sumu brutto alebo netto?
Príjmy: hrubé mzdy
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Ale preco hruba mzda? Ved zamestnavatel strhol dan + 2% este niekam a vyplatenych bolo menej korun.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Príjmy zo závislej činnosti uvádzaš do riadkov 33-35. Prečítaj si predtlač a bude Ti to jasné. Zdaňuješ iba čiastkový základ dane z riadku 35 a zrazené preddavky si odpočítaš z vypočítanej dane.
Skús si to DP vyplniť až do konca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smajlinka
a v DP mam ako prijmy zo zavislej cinnosti uviest sumu brutto alebo netto?
Pretože hrubá mzda podlieha zdaneniu, to, že zaplatil preddavky na daň uvedieš v príslušnom riadku, odvody takisto.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Na ktory riadok sa uctuje odvedena dan zo zavislej cinnosti?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať