Zavrieť

Porady

DPH pri exporte/importe mimo EU

Ahojte poradaci. Mam otazku k problematike DPH, v ktorej mam absolutny mis-mas. Nikdy som nerobil export/import a teraz sa mi naskytla prilezitost kupovat tovar z Norska a predavat ho dalej mimo EU do latinskej ameriky. Colnym zalezitostiam rozumiem ale som magor z DPH. Ak by som do toho siel, tak by som zalozil s.r.o., ktora by bola platitel DPH. Ale ako by to cele fungovalo potom? Ked kupujem z Norska, tak oni maju export oslobodeny od DPH - teda ja to kupim bez DPH a tu nasledne zaplatim v SR nasou sadzbou. Co ale potom ked to predavam von mimo EU? Ak to spravne chapem, tak DPH by sa mala platit v krajine kde sa tovar bude pouzivat... Teda ak to predam von, to znamena, ze z predaja si uplatnujem vratenie DPH tu u nas? A predavam to bez DPH alebo s?

Ja viem, ze vam moje otazky asi budu pripadat uplne amaterkse a blbe ale je to pre mna nova situacia a pred tym nez sa rozhodnem do nej ist, by som rad poznal mozne nastrahy aby som neurobil nejaku blbost.

Velmi pekne dakujem za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPH pri exporte/importe mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.