Zavrieť

Porady

nehnutelnost a dph

Spolocnost, neplatca DPH, zakupi budovu od fyzickej osoby-nepodnikateľa. Začne s rekonštrukciou budovy, kde mu práce na nej vykonava spoločnost -platca DPH. Po rekonštrukcii preda budovu fyzickej osobe.
Ak si odpočítavala dph zo vstupných dodavok, musi predat budovu s DPH?
Prosím o Vase nazory...Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ako platca DPH musis odviest DPH zo svojich zdanitelnych plneni. Predaj nehnutelnosti je dodanie tovaru podla §8 ods. 1 pism. b zakona o DPH a teda vzdy odvadzas DPH, bez ohladu na to, ci ty si uplatnis DPH z prijatych sluzieb alebo nie (odpocet z prijatych plneni je pravo, nie povinnost)
    (tym, ze by si si neuplatnil odpocet by ti nezanikla povinnost odviest DPH, mala som pocit, ze nad tymto si rozmyslal/a)
    Naposledy upravil Lucia Červenková : 19.05.11 at 06:35 Dôvod: preklep

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    vzdy sa musi skumat aj povod zdan.obchodu. ak by som zakupila nehnutelnost od sukr.osoby a predam ju tiez sukr.osobe, s tym, ze som si nic nedpocitala, tiez ju predavam bez DPH....napriek tomu,ze som platca DPH.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    tak mi bolo poradene od auditora. ale teraz som si neni ista tym, ze ak by zacali s prerabkami a odpocitavaju z nich dph, co pri predaji. Ci predat s DPH alebo ako postupovat.
    Neviem, či ti toto pomôže - oslobodenie od dph pri dodaní stavby rieši § 38 zákona o dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.