Zavrieť

Porady

Účtovanie inej výšky DPH

Prosím Vás poraďte, ako mám zaúčtovať 6, 21 a 25% DPH??? Program mi nedovolí nastaviť takéto výšky? :-((( Mám faktúru z Belgicka, kde sú sadzby 6 a 21%. Som z toho úplne jeleň. Ďakujem pekne za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ste registrovanou osobou v Belgicku s IČ DPH, že chcete účtovať o belgickej DPH?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak nie ste registrovaný v Belgicku s IČ DPH, tak účtuješ faktúru bez DPH s celkovou sumou. Neberieš na DPH ohľad.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nno ... predpokladám, že ohľad na DPH berie, ale neúčtuje ju tak ako daň tuzemskú, kde sa aktuálne nastavujú sadzby dane.

    K uvedenému smerujú naznačené odpovede.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ohľad na DPH berie len ak je registrovaná s IČ DPH, tak ako si uviedla aj ty, Janka. Kým nám leonka5 neodpovie, či ich firma je registrovaná, tak jej žiaľ nevieme pomôcť.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    aj ja vas chcem poprosit o radu sme slovenska s.r.o. so sidlom len na SR, zaregistrovali sme sa v ČR, lebo sme urobili prepravu osob na uzemi českej republiky, dostali sme české DIČ, vyfakturovala som faktúru za prepravu osob z Brna do Prahy v sume 9.600,- korún českých a ako to zaúčtujem v OMEGE prosím
    Faktúru som vystavila pod českým DIČ uvediem ju v českom DPH, ale ako ju zaúčtovať v účtovníctve na slovensku???
    vystavená 01.06.2011, daňová povinnosť 31.05.2011 uviedla som sumu základ dane 8000 českých + 1600 českých DPH 20% v čechách je taká istá sadzba ako u nás a spolu 9600 korún českých môžem to zaúčtovať takto

    8000 na účet /602, kurz 24,509 takze 326,41 EUR
    1600 na účet /343česká rep. vytvorím si nejaký DPH ČR kurz 24,509 takže 65,28 alebo na 379
    9600 na účet 311/ kurz 24,509 takže 391,69

    a ked vyplním českú DPH a odvediem tých 1600 českých v ČR, tak ich prepočítam kurzom keď zaplatim a zúčtujem 343/221 alebo 379/221 a urobim kurzový rozdiel prosim neviem si s tým rady

    leonka5 je offline (nepripojený) leonka5

    leonka5
    Nie sme registrovaná s.r.o. v Belgicku. Belgickú DPH chcem účtovať, presnejšie nákup PHM. Ďakujem pekne

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    leonka5 Pozri príspevok
    Nie sme registrovaná s.r.o. v Belgicku. Belgickú DPH chcem účtovať, presnejšie nákup PHM. Ďakujem pekne
    Prečítaj si túto diskusiu, určite ti pomôže zorientovať sa v zahraničnej DPH:
    http://www.porada.sk/t161492-uctovan...-a-2011-a.html
    Naposledy upravil Žabinka : 15.06.11 at 14:27

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    zuzanna Pozri príspevok
    aj ja vas chcem poprosit o radu sme slovenska s.r.o. so sidlom len na SR, zaregistrovali sme sa v ČR, lebo sme urobili prepravu osob na uzemi českej republiky, dostali sme české DIČ, vyfakturovala som faktúru za prepravu osob z Brna do Prahy v sume 9.600,- korún českých a ako to zaúčtujem v OMEGE prosím
    Faktúru som vystavila pod českým DIČ uvediem ju v českom DPH, ale ako ju zaúčtovať v účtovníctve na slovensku???
    vystavená 01.06.2011, daňová povinnosť 31.05.2011 uviedla som sumu základ dane 8000 českých + 1600 českých DPH 20% v čechách je taká istá sadzba ako u nás a spolu 9600 korún českých môžem to zaúčtovať takto

    8000 na účet /602, kurz 24,509 takze 326,41 EUR
    1600 na účet /343česká rep. vytvorím si nejaký DPH ČR kurz 24,509 takže 65,28 alebo na 379
    9600 na účet 311/ kurz 24,509 takže 391,69

    a ked vyplním českú DPH a odvediem tých 1600 českých v ČR, tak ich prepočítam kurzom keď zaplatim a zúčtujem 343/221 alebo 379/221 a urobim kurzový rozdiel prosim neviem si s tým rady
    ja nechcem účtovať došle faktúry ale potrebujem zaúčtovať vystavenú faktúru, ktorú sme vystavili pod českým DIČ do slovenského programu OMEGA prosím

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    zuzanna Pozri príspevok
    ja nechcem účtovať došle faktúry ale potrebujem zaúčtovať vystavenú faktúru, ktorú sme vystavili pod českým DIČ do slovenského programu OMEGA prosím
    nikto neuctuje faktury ak je registrovany pre DPH v ČR prosím

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Už sme sa o tom bavili v inej téme, tam sa jednalo o dodávateľské faktúry. Urob si analytiku 343, kde budeš účtovať všetko čo sa týka českej DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.