Zavrieť

Porady

SZČO v ČR

Ahojte, vie mi niekto poradiť? SZČO pracuje v ČR. Raz do mesiaca chodí domov na 1-2 týždne. V ČR tým pádom sa zdržuje viac ako 183 dní. Zaujíma ma či má nárok na stravné vo výške 600,-Kč + 40% vreckové iba za tých 183 dní, alebo mu môžem dať za všetky dni, ktoré tam bol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Mieto výkonu má v mieste bydliska a robí práce pre rôzne české firmy, podľa toho, čo kde potrebujú, koľko zaplatia - je stavebný robotník.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ak je to tak da sa uplatnit paragraf 19 ods 2 pism. e(stravne v zahranici si uplatnuje na zaklade skutocne straveneho casu v zahranici, je to dobre dokladovat bud cestovnymi listkami alebo nejakym dokladom ze tam skutocne bol aby islo o vydavok preukazatelny na danove ucely, hodne to kontrolori pouzivaju) ....podla vsetkeho ma slovensky zivnostensky list....
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 12.01.06 at 08:51

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Ja budem mať presne takúto kočku. Sem-tam /mesačne/ chodí do ČR podľa objednávok. Keďže je SZČO uvažujem ju klasicky účtovať, aj so služobkami a diétami, keďže si myslím, že tých 183 dni sa vzťahuje len na závislákov. Ale nie som si istá, samú by ma to veľmi zaujímalo.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no neviem ci sa to vztahuje len na zavislych...je to predsa definovane na zaciatku zakona v paragrafe 2, kde nie je odvolavka na konkr...paragraf...to jest...........................ale ak ma slovensku zivnost tak sa to automaticky asi berie rezidentom danej krajiny kde ma zivnost zalozenu
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 12.01.06 at 09:25

    Roman1 je offline (nepripojený) Roman1

    Roman1
    Podľa môjho názoru treba vychádzať kde je uvedené miesto podnikania na živnostenskom liste. Ak je to SR potom výkon práce v ČR bude ako služobná cesta.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Daňovníci s príjmami so závislej činnosti sú rezidentami SR, ak tu majú trvalý pobyt. Je úplne jedno, že tu nie sú viac ako 183 dní. Detto SZČO - má slovenský ŽL a len vykonáva prácu pre zahraničného odberateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.