Zavrieť

Porady

Nezamestnaná a materská dovolenka

Ahojte poraďáci.....
prosila by som Vás o pomoc.....
mám kamarátku, ktorá je nezamestnaná a evidovaná na ÚP. Teraz sa chystá založiť si rodinu a mať dieťatko. Mohli by ste mi poradiť, čo by si mala dobrovolne platiť a v akej výške to asi vychádza, aby mohla dostávať aj materskú a nie ib a rodičovský príspevok???????

Ďakujem Vám za pomoc a prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janette784 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.....
    prosila by som Vás o pomoc.....
    mám kamarátku, ktorá je nezamestnaná a evidovaná na ÚP. Teraz sa chystá založiť si rodinu a mať dieťatko. Mohli by ste mi poradiť, čo by si mala dobrovolne platiť a v akej výške to asi vychádza, aby mohla dostávať aj materskú a nie ib a rodičovský príspevok???????

    Ďakujem Vám za pomoc a prajem pekný deň
    kamarátka sa môže prihlásiť v soc.poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. Vymeriavací základ si určí sama, najmenej z minima 329,06€, maximum 1116,75€. Platí sa 4.4% z určeného vymer.základu do 8. kal.dňa nasl.mesiaca.
    Materská je 60 % z určeného vymer.základu.

    Podmienkou nároku na materské je 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Kedy skončil jej posledný pracovný pomer ?
    Ak splňa podmienku, DNP musí platiť najmenej 26 týždňov, aby jej vznikol nárok na materské z vyššieho vymer.základu ako z minima.

    janette784 je offline (nepripojený) janette784

    janette784
    problém je v tom, že ona je nezamestnaná už asi 4 roky a poberá dávkz v hmotnej núdzi iba 68,- eur......

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janette784 Pozri príspevok
    problém je v tom, že ona je nezamestnaná už asi 4 roky a poberá dávkz v hmotnej núdzi iba 68,- eur......
    V tom prípade bohužial DNP musí platiť 270 dní. Ak už je tehotná, podmienku nesplní. Bude mať nárok len na rod.príspevok od mesiaca v ktorom sa dieťa narodí.

    Nezamestnaná a materská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.