Zavrieť

Porady

Poraďte najlepšiu bryndzu, nie falzifikát!

Poraďáci poraďte, milujem bryndzu a chcela by som vedieť, ktorá je skutočne podľa Vašich informácií najlepšia a najpravšia. Kúpila som v CBA tá nič moc, dokonca ma z nej pálila záha, kúpila som Liptov a aj clever z Billa. Asi tá clever bola najlepšia, ale neviem či sú to skutočne pravé bryndze a či sa nejedná o falzifikáty brindze. Poraďte mi ako kupovať bryndzu a čo si všímať? Viem, že je to super výrobok, plný probiotík, poraďte značku a kde kupovať. Som z Bratislavy. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

    slavo11
    zájdi na salaš , kúp si cca 3 kg pravého ovčieho syra doma ju polož na šikmú podložku (tú drevenu na cesto) nechaj 5 dní odstáť po 5 dňoch orež jemne kôrku nožom (orezanú korku odlož bokom).hrudu syra pomel na mlynčeku na mäso alebo rozmixuj v kuchynskom robote. (tak to robím ja) a zasol to podla chuti. možeš ju aj zamraziť do celofanu a šup do mrazničky. Vlani som to skúsil po prvýkrat a viac už bryndzu z obchodu nechcem vidieť

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    srska, babi2, avalik, Kvaka, arizona, durisovad, Mária27
    7

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kontakty na"pravych" bryndziarov. Snad ma nieto blizko...

    http://www.cechbryndziarov.eu/zoznam-clenov.html

    alebo : www.cechbryndziarov.eu -najdi zoznam clenov
    Naposledy upravil arizona : 02.01.13 at 11:07 Dôvod: uprava linku,povodny bol uz nefunkcny

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Andy Kralik, pasuliatko, Mária27, Nella_2, Zdenka175, avalik, Kvaka
    7

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Výroba

    Najprv sa zasyrí sladké ovčie mlieko. Táto surovina sa nechá zaschnúť na salaši, čím vznikne hrudkový ovčí syr. Ten sa prenesie do bryndziarne, kde sa triedi a umýva vodou a potom sa nechá vyzrieť pri 20 stupňoch Celzia v syrárskych vaniach. Potom sa z tohto syra odstráni kôra, vytlačí sa z neho prebytočná tekutina (srvátka) a rozdrví sa. Drvenina sa posolí a rozotrie na valcoch, čím vznikne bryndza.
    Druhy


    • Liptovská: vyrába sa len v (pod)horských oblastiach v čase laktácie oviec; 50% sušiny; 50% tuku v sušine
    • Letná: obsahuje aj kravský mliekárenský syr; 46% sušiny, 40% tuku v sušine
    • Zimná: pozostáva zo skladovaného ovčieho syra a čerstvého mliekárenského (plnotučného alebo polotučného) kravského syra; 46 % sušiny; 50% tuku v sušine

    http://sk.wikipedia.org/wiki/Bryndza

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...choďte mi niekam s tými " bryndzami " z tých hyperov a podobných oných ...
    Keď už budete mať možnosť vidieť bryndzu zo Zvolenskej Slatiny , potom neváhajte a kupujte ...

    deeda je offline (nepripojený) deeda

    deeda
    Dobré je pozrieť si archív TEST magazínu, kde hodnotia bryndzu jednotlivých výrobcov.

    slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

    slavo11
    ja to nechávam odstáť v špajzke je tam chladnejšie ten syr musí ešte "dozrieť" a odtečie z neho prebytočná tekutina, prikryjem to ešte utierkou, a zo zbytku toho orezaneho syra doporučujem urobiť to isté ale zvlášť a je to taka viac "aromatická " bryndza a tá sa hodí do zemiakových pirohov. zmieša sa to zo zemiakmi a plnia sa tým pirohy

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    V Tete na Dunajskej predávajú bryndzu z Tisovského salaša.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja som kupila minule faaajnu na trhovisku na Mlynarovicovej v Petrzalke, obcas kupujem aj na trznici na Trnavskom myte - vzdy si vypytam kusok na ochutnanie

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    najlepšie je kupit priamo zo salaša http://www.penzionsvmitro.sk/sk/content/salas
    http://www.bacovacesta.sk/index.htm?...b96d732576617d - ešte neviem či teraz ešte predavaju v Tescu výrobok z nazvom Salašnícka bryndza,ta bola celkom dobrá,ale aj na Trnavskom mýte majú na tržnici.
    a ešte aj tu je zaujimavá ponuka http://www.ekosalas.sk/index.html
    Naposledy upravil trisestri : 22.07.11 at 13:19

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    slavo11 Pozri príspevok
    zájdi na salaš , kúp si cca 3 kg pravého ovčieho syra doma ju polož na šikmú podložku (tú drevenu na cesto) nechaj 5 dní odstáť po 5 dňoch orež jemne kôrku nožom (orezanú korku odlož bokom).hrudu syra pomel na mlynčeku na mäso alebo rozmixuj v kuchynskom robote. (tak to robím ja) a zasol to podla chuti. možeš ju aj zamraziť do celofanu a šup do mrazničky. Vlani som to skúsil po prvýkrat a viac už bryndzu z obchodu nechcem vidieť
    Super, už len info, kde nechať odstáť, v chladničke alebo v kuchyni. Teda pri akej teplote, aby sa syr nepokazil.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nemala by obsahovať kravské mlieko, a 95% bryndzí z hypermarketov obsahuje, dokonca na jednej som videl iba 25% podiel ovčej hrudky.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Braňo Pozri príspevok
    Nemala by obsahovať kravské mlieko, a 95% bryndzí z hypermarketov obsahuje, dokonca na jednej som videl iba 25% podiel ovčej hrudky.
    Ja som niekde čítala, že podiel ovčej hrudky v ešte dobrej bryndzi by mal byť aspoň 50%.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Na trhovisku na Miletičke je na konci stánok, podľa mňa je tam dobrá bryndza, nie je to z marketov, ale priamo od výrobcu.
    Potom v Retre na prízemí je stánok so syrmi a tam majú tiež dobrú bryndzu.

    Mel123 je offline (nepripojený) Mel123

    Mel123
    V Ba su take nezavisle mliekarnicky, kde maju pravu bryndtu, dokonca mozes ziskat aj nepasterizovanu ak chces. Napr. v Saatove v Dubravke je - pred nou stoji baca v zivotnej velkosti takze sa nepomylis :-) maju aj dost siroky sortiment syrv a masla (je v hrudkach, robeny zo smotany a to je teda poriadny rozdiel oproti tomu komercnemu). Povod vyrobkov mozes zistit priamo az k zdroju. Urcite ti daju aj ochutnat :-)
    Btw ja ked kupujem u nas v terne, tak si nekupim kym mi nedaju okostovat :-))))) a daju vzdy .-)

    lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

    lulu74
    kúsok za Stupavou smerom na Malacky je salaš volá sa to Biofarma Príroda odbočka doprava je značená, je to krásny areál aj na prechádzky s deťmi, kolibou kde sa môžete najesť a zároveň tam predávajú vlastné produkty teda pravý ovčí syr aj bryndzu.. odporúčam sa tam ísť previezť.
    Dobrý deň, bryndzu robíme, takže čo to o nej vieme... na Slovensku sa pod pojmom "pravá" bryndza často označuje bryndza z nepasterizovaného mlieka. Je to bryndza, kde sa pracuje priamo s mliekom, ktoré sa nadojí, tepelne sa neupravuje, teda sa nezabijú baktérie. Zostanú tam tzv. dobré baktérie. Leeenže, netreba zabúdať, že tam môžu zostať aj iné baktérie, nielen tie "dobré". Voľakedy, keď boli paše čisté a panenské, to bolo určite OK. Dnes bohužiaľ už panenskú pašu bez záasahu človeka nenájdeme. Napriek tomu, že môžete všetky hygienické požiadavky dodržať, neviete skontrolovať, čo pojedla ovečka a čo sa dostalo do jej mlieka. My robíme aj 100%tnú ovčiu bryndzu (teda bez pridania kravského mlieka), robíme to z mlieka po pasterizácii a vyizolované "dobré" baktérie kmeňa Lactococuss sa po pasterizácii vracajú naspaäť do mlieka. Máme 100%tnú istotu, že je všetko OK a bryndza je pravá, ovčia. Táto ovčia je pod menom "Green Sheep" a dostať by ste ju už mali dneska všade (TESCO, Kaufland, TERNO, METRO).

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Green Sheep Pozri príspevok
    Dobrý deň, bryndzu robíme, takže čo to o nej vieme... na Slovensku sa pod pojmom "pravá" bryndza často označuje bryndza z nepasterizovaného mlieka. Je to bryndza, kde sa pracuje priamo s mliekom, ktoré sa nadojí, tepelne sa neupravuje, teda sa nezabijú baktérie. Zostanú tam tzv. dobré baktérie. Leeenže, netreba zabúdať, že tam môžu zostať aj iné baktérie, nielen tie "dobré". Voľakedy, keď boli paše čisté a panenské, to bolo určite OK. Dnes bohužiaľ už panenskú pašu bez záasahu človeka nenájdeme. Napriek tomu, že môžete všetky hygienické požiadavky dodržať, neviete skontrolovať, čo pojedla ovečka a čo sa dostalo do jej mlieka. My robíme aj 100%tnú ovčiu bryndzu (teda bez pridania kravského mlieka), robíme to z mlieka po pasterizácii a vyizolované "dobré" baktérie kmeňa Lactococuss sa po pasterizácii vracajú naspaäť do mlieka. Máme 100%tnú istotu, že je všetko OK a bryndza je pravá, ovčia. Táto ovčia je pod menom "Green Sheep" a dostať by ste ju už mali dneska všade (TESCO, Kaufland, TERNO, METRO).
    aj ked je to reklama, pri najbližšej návšteve bb prídem nakúpiť - čerstvú
    lujza.j Bryndziareň a syráreň s.r.o. SNP 7, 962 01, Zvolenská Slatina

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    v BA na Miletičke alebo na Farmárskom trhu kde bola stará Ikea...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.