Zavrieť

Porady

Ahojte.....moja otázka bude asi pre alergológa..neviem určite

Môžem byť alergická na izbovú rastlinu - Voskovec?V poslednom čase nám stále kvitne a ja a môj manžel máme problémy s dýchaním,opúchajú nám oči...atď.Dokonca aj dcéra s mužom,keď k nám prišli na pár dní mali podobné príznaky,dcéra aj upchatý nos.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nepoznam na Porade ziadneho alergologa,ale keby tu aj nahodou bol, tak cez obrazovku ta nevysetri.
    Moze jedine hadat,ako aj my,vsetci ostatni.

    Ak chces mat 100% odpoved, musi si dat urobit testy u lekara
    Nie som alergolog,ale myslim, ze je to mozne. Alergenov su tisicky druhov..Ak vidite, ze Vam kvet skodi, dajte ho pocas kvitnutia do miestnosti, kde sa nezdrzujete.


    Inak, zavidim ti, ze ti neustale kvitne, ta moja mrcha uz 10 rokov nic!
    Ak ho budes chciet vyhodit, tak poslem adresu

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    určite...
    nie na samotnú rastlinu ale na jej peľ z kvetov, ktoré kvitnú.
    1. buď vyhľadáte alergológa a dáte sa povyšetrovať
    2. alebo rastlinu niekomu podarovať prípadne premiestniť na inú pozíciu alebo do inej ízby.
    ja som žial musela voliť číslo 2 všetky kvety sme povyhadzovali čo som mala v izbe a celkovo ich moja mama zredukovala na také, ktoré nekvitnú.

    varhola je offline (nepripojený) varhola

    varhola
    Kľudne s jej vzdám....len neviem,či by prežil cestu....jediný rok mi nekvitol a to vtedy,keď som ho premiestnila...asi sa nerád sťahuje

    varhola je offline (nepripojený) varhola

    varhola
    Asi sa naozaj budeme musieť vyšetriť....nerada by som sa zbavila všetkých kvetov a nakoniec zistím,že mám alergiu na nejaké roztoče,alebo čo......

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    s vôňou kvitnúceho voskovca mám problémy aj ja - tiež ma dusí a štípu ma oči. Našťastie ten môj už niekoľko rokov nekvitol ...

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Môj ..voskovec musí byť na chodbe, lebo tá vôňa je veľmi prenikavá. Veď to nik asi nevydrží v izbe. Pritom alergiu nemáme. Skutočne nemá rád premiestňovanie a tiež mi kvitne na etapy..
    Naposledy upravil Valcake : 29.07.11 at 18:13

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...arizona... neviem v akom veľkom kvetináči máš voskovec. Potrebuje čím menší kvetináč, prihnojovanie a veeeeľa svetla.

    varhola je offline (nepripojený) varhola

    varhola
    Ja som ho už možno aj 10 rokov nepresádzala,ani ho nehnojím...zapľňa mi skoro celý strop v kuchyni a každý mesiac má okolo 20 - 30 kvetov......bude mi za ním smutno, ale čo sa dá robiť....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Valčake Pozri príspevok
    ...arizona... neviem v akom veľkom kvetináči máš voskovec. Potrebuje čím menší kvetináč, prihnojovanie a veeeeľa svetla.
    varhola, prepac, ze ti kazime temu ..vymazem po precitani, ok?

    Valika, uz fakt neviem, co mu vymysliet. Najskkor som ho tocila okolo obruce, nekvitol. Niekde som citala, ze to je dovod. Tak som zostrihala, teraz asi 3-4 roky vysi zo skrine. Obmedzila som polievanie na minimum,je asi na najsvetlejsom mieste v dome, cele roky ma jedno miesto.
    Fakt som z toho velmi nestastna,lebo v zivote nemal jediny kvet. Ale inak je krasny, zdravy...
    Odrezok mam od maminy,ta ho mala len tak vyhodeny hore na skrini, nikdy nebol presadeny a polial sa iba obcas, ked si nanho tam hore niekto spomenul. A kvitol velmi casto .
    Cim ho prihnojujes?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    varhola Pozri príspevok
    Ja som ho už možno aj 10 rokov nepresádzala,ani ho nehnojím...zapľňa mi skoro celý strop v kuchyni a každý mesiac má okolo 20 - 30 kvetov......bude mi za ním smutno, ale čo sa dá robiť....
    Ak ho nemas komu dat a mala by si ho vyhodit, tak som to myslela vazne Mozeme sa dohovorit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.