Zavrieť

Porady

zahranicna faktura a dph

no prisla nam faktura od nemeckeho dodavatela...ide o internetove sluzby firma v SR sa zaobera domenami atd...no a teraz neviem ci im ju mame vratit a dozadovat sa na zaklade icdph vystavit fakturu bez dph alebo mam samozdanit celu vysku faktury vcetne dph a nevsimat si to...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Neviem síce čo tam znamená "služby Fy v SR sa zaoberá doménami" nejako tá veta nedáva zmysel, ale ak vám fakturuje nemecká Fy za internetove služby § 15 ods. 7 a 8, potom je jedno, či ste vy platiteľ alebo nie.Oni vystavia doklad vždy bez dane a vy-podnikateľ- mate povinnosť odviesť daň.
    Fa im vraťte na prepracovanie a odvolajte sa na 6. smernicu,v tej toto je.
    človiečik Vladimír Ozimý
    no a do dph to teda zahrniem kedy ked im vratim zlu fakturu v podstate nemam doklad...

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Na kontrole mi uznali kopiu originalneho dokladu so sprievodnym listom, kde ziadam dodavatela o zmenu fa.
    človiečik Vladimír Ozimý
    to jest ja si urobim kopiu zaslem im original kde budem ziadat aby to vystavili bez dph odvolam sa na 6 smernicu EU...a datum na fakture budem povazovat za dodanie a vyratam si Dph z celkovej ceny bez dph...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Vladimír Ozimý
    to jest ja si urobim kopiu zaslem im original kde budem ziadat aby to vystavili bez dph odvolam sa na 6 smernicu EU...a datum na fakture budem povazovat za dodanie a vyratam si Dph z celkovej ceny bez dph...
    No asi je tu malý problém.čítam 6.smernicu-čl. 9ods.2 pís e) kde sa riešia tzv. nehmotné služby.To sú tie čo sú u nás v § 15 ods. 8. No a tu je to uvedené len po telekomunikačné služby, chýbajú elektronické-tam asi aj vy spadáte s tým internetom.Je teda možné, že aj nemci pri týchto službách nemajú prenášať daňovú povinnosť a teda to zdanili oprávnene. Podľa mňa sa potrebujete nutne nakontaktovať na nemca, preveriť ako je to v jeho zákone, či on má alebo nemá pri nehmotných službách aj túto internetovú.
    Ak má , potom mal vystaviť Fa bez dane. Požiadajte ho aby doklad prepracoval , vráťťe nu ten starý.Nezabudnite sa dohodnúť aj na novom dátume vystavenia na novej Fa, aby ste stihli odviesť daň v rianom daňovom priznaní. Nech vám napr. nepošle Fa po 25. 1 s decembrovým dátumom. No a vy odvediete daň podľa dátumu na novej Fa.
    Ak náhodou to mal zdaniť podľa svojho zákona, zároveň však máte povinnosť to aj vy zdaniť podľa § 15, potom odveďte daň z tej Fa z ceny bez DPH podľa dátumu vystavenia a nemeckú daň pýtajte na príslušnom úrade v nemecku. Nech vám povie ako, v ich zákone je popísaný postup.
    človiečik Vladimír Ozimý
    ide o malu polozku momentalne ale poznacim to uctovnickam pre pripad vacsej faktury...ja to samozdanim v plnej vyske a v plnej vyske to dam aj do nakladov nebudeme si narokovat dph ide o 4,5 Eur dph...

    zahranicna faktura a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.