Zavrieť

Porady

Registracia na DU - platca DPH

Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

je to podla § 4 - dobrovolna registracia

V prilohe najdes vsetky potrebne dokumenty a otazky ktore treba zodpovedat.
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

romana97 Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
Pozri si prvú vetu odseku 4 paragrafu 4. Tam máš uvedenú možnosť dobrovoľnej registrácie a DÚ j Ťa povinný do 30 dní registrovať. Vyplníš normálnu žiadosť o reistráciu a uvedieš tento paragraf. Nájdeš ju na stránke www.drsr.sk.
DÚ nad rámec zákona často žiadajú doloženie ekonomickej činnosti faktúrami alebo nájomnou zmluvou, ale zo zákona Ti nesmú registráciu odmietnuť. Nájdeš tu o tom viacero príspevkov, ak si dáš do lišty hľadať - registrácia DPH.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

romana97 Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
podľa §4 ods. 4 zákona 222/2004

1. žiadosť - http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/zoregto.pdf
+ vyplniť dotazník
dobrovoľnú registráciu ti môžu zamietnuť
- preveruje sa kritérium - či žiadateľ je zdaniteľnou osobou + správca dane využíva: §2 ods. 2+3 511/1992
Naposledy upravil srska : 10.08.11 at 07:51
4 0
romana97 romana97

romana97 je offline (nepripojený) romana97

velmi pekne vam vsetkym dakujem
ste skveli
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

evina Pozri príspevok
Pozri si prvú vetu odseku 4 paragrafu 4. Tam máš uvedenú možnosť dobrovoľnej registrácie a DÚ j Ťa povinný do 30 dní registrovať.
DÚ nad rámec zákona často žiadajú doloženie ekonomickej činnosti faktúrami alebo nájomnou zmluvou, ale zo zákona Ti nesmú registráciu odmietnuť.
Nechcem namietat Tvoj nazor, ale hadam si davaju pozor a nad ramec si nedovoluju. Inou otazkou je samozrejme vyklad zakona...
Ale k veci: Narok na dobrovolnu registraciu mas v pripade, ak splnas podmienku ekonomickej cinnosti - tu definuje §2 ods. 2 ZoDPH. Kamenom urazu je prave to, co DU akceptuje ako ekonomicku cinnost. Odkedy sa sprisnili tieto podmienky, tak sa na to prihliada dost prisne. Na zaklade skusenosti poslednej doby nestaci uz jedna vystavena faktura, ale pracovnici DU si casto vyzaduju dokumenty, ze ma firma prevadzku, pripadne ze ma zamestananca, alebo ze ma nejake (najlepsie) dlhodobe zmluvy uzavrete.
Ak by si si s tym nevedela poradit, tak mi napis kludne spravu
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
podľa §4 ods. 4 zákona 222/2004

1. žiadosť - http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/zoregto.pdf
+ vyplniť dotazník
dobrovoľnú registráciu ti môžu zamietnuť
- preveruje sa kritérium - či žiadateľ je zdaniteľnou osobou + správca dane využíva: §2 ods. 2+3 511/1992

Ja by som každému doporučila veľmi jednoduchý podnikateľský zámer doložiť, čo najviac dokladov, ako faktúr, zmluvu s obchodnými partnermi... Čím viac, tým lepšie. A dôležitý argument podľa mňa je, že keď nemáš postavenie ako platiteľ dane DPH máš nevýhodu oproti partnerom, ktorí sú platitelia DPH.
2 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Economic Pozri príspevok
Ja by som každému doporučila veľmi jednoduchý podnikateľský zámer doložiť, čo najviac dokladov, ako faktúr, zmluvu s obchodnými partnermi... Čím viac, tým lepšie. A dôležitý argument podľa mňa je, že keď nemáš postavenie ako platiteľ dane DPH máš nevýhodu oproti partnerom, ktorí sú platitelia DPH.
a ako by mal vyzerať ten podn.zámer? nejaká 1-stranová sloh.práca, že potrebuju byť platci lebo to vyžadujú ich obchodní partneri?
alebo to stačí napísať len do toho dotazníku 1 vetou?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jacekova Pozri príspevok
a ako by mal vyzerať ten podn.zámer? nejaká 1-stranová sloh.práca, že potrebuju byť platci lebo to vyžadujú ich obchodní partneri?
alebo to stačí napísať len do toho dotazníku 1 vetou?
Do toho dotazníka sa mne konkrétne nezmestí napísať to všetko, čo by som chcela. Takže to robím takto. Na to ma naviedol DÚ, ktorý trval na predložení takého zámeru. A mne sa to celkom zapáčilo. Pretože tam môžem popísať svoje overené rozumy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Economic Pozri príspevok
Do toho dotazníka sa mne konkrétne nezmestí napísať to všetko, čo by som chcela. Takže to robím takto. Na to ma naviedol DÚ, ktorý trval na predložení takého zámeru. A mne sa to celkom zapáčilo. Pretože tam môžem popísať svoje overené rozumy.
Dnes mi na podatelni DU strčili ten dotazník aj v prípade, ak som sa informovala o registráciu v zmysle § 7a. Je ho naozaj nutné tiež vyplňať ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Dnes mi na podatelni DU strčili ten dotazník aj v prípade, ak som sa informovala o registráciu v zmysle § 7a. Je ho naozaj nutné tiež vyplňať ?
A povedala si im že chceš registráciu pre 7a ? Ak nie, tak si mohli myslieť, že ide o dobrovoľnú registráciu a preto Ti ho dali do rúk.
No čo poradiť, vyplň a hotovo. Budeš sa s nimi naťahovať ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Economic Pozri príspevok
A povedala si im že chceš registráciu pre 7a ? Ak nie, tak si mohli myslieť, že ide o dobrovoľnú registráciu a preto Ti ho dali do rúk.
No čo poradiť, vyplň a hotovo. Budeš sa s nimi naťahovať ?
Povedala som im, lebo som sa pýtala, či mám na túto registráciu použiť rovnaké tlačivo ako na dobrovolnú.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Povedala som im, lebo som sa pýtala, či mám na túto registráciu použiť rovnaké tlačivo ako na dobrovolnú.
Podľa mňa ku klasickej žiadosti o DPH v Tvojom prípade podľa a/ to nie je treba. Len pri dobrovoľnej registrácii.

Pretože tam máš zrejme uvedené toto :
Dotazník k žiadosti o dobrovoľnú registráciu pre daň z pridanej hodnoty
Naposledy upravil Economic : 12.08.11 at 13:49 Dôvod: doplnenie
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Economic Pozri príspevok
Podľa mňa ku klasickej žiadosti o DPH v Tvojom prípade podľa a/ to nie je treba. Len pri dobrovoľnej registrácii.

Pretože tam máš zrejme uvedené toto :
Dotazník k žiadosti o dobrovoľnú registráciu pre daň z pridanej hodnoty
Ano, presne ten dotazník mi strčili do ruky.
Prosím ťa, k tej žiadosti o registráciu treba priložiť aj zmluvu o poskytovaní služby so zahraničným partnerom ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak ho ani nedokladaj.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja myslím že nie. Však Ty nebudeš v pozícii klasického platiteľa DPH. To môžu pýtať pri event. kontrole
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Economic, ďakujem z pomoc.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rado sa stalo.... Pekný deň a ešte krajší víkend !
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Veronika:

Ja som na 7a nedokladovala vobec nic. Iba sme na podatelni odovzdali vyplnene raidne tlacivo - Ziadost o registraciu a poslali nam karticku postou.

naco im je dotaznik, ked nemaju pravo mi zamietnut tuto registraciu, a ani nebudem platca DPH.....

Na BA I. nic, jedno tlacivko do podatelne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka, pred chvílou tu bol klient, vypísali sme základné údaje bez obratu - nech majú radosť ... (cestuje na dovolenku )
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Veronika, podľa §7a si povinná sa registrovať-takže žiadny dotazník. Práve som registrovala jednu firmu - klasické tlačivo na registráciu, len som začiarkla §7a - bez problému.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať