Zavrieť

Porady

Registracia na DU - platca DPH

Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Možno pani, ktorá dávala tlačivo Veronike ju vôbec nepočúvala, že pre akú registráciu prišla, možno za to jej dala aj "buzerák" ako hovorím tej prílohe, či dotazníku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Economic Pozri príspevok
Možno pani, ktorá dávala tlačivo Veronike ju vôbec nepočúvala, že pre akú registráciu prišla, možno za to jej dala aj "buzerák" ako hovorím tej prílohe, či dotazníku.
Počúvala, ešte si to overovala u kolegyne ...

Registráciu som dnes odovzdala - v dotázníku som prečiarkla že ide o dobrovolnú registráciu a vyplnila len údaje o žiadatelovi ..
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Takze na DU ich davaju do kanclov podla rovnakych vedomosti?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Takze na DU ich davaju do kanclov podla rovnakych vedomosti?
Ak by išlo o moju registráciu, tak im žiadny dotazník nedám. Ale, klienta, ktorý sa nevie brániť - nechcem aby preháňali ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asi by som to isté urobila aj ja. nerada sa s daňovákmi naťahujem, keď to nie je treba.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa zákona o DPH sú povinní registrovať dobrovoľného platiteľa bez čohokoľvek.To, že zákon 511 umožňuje DÚ žiadať čokoľvek nemôže pri dobrovoľnej registrácii v konečnom dôsledku zavážiť. Ie o to, komu sa ako chce diskutovať ako píše Veronika.
Veľmi by ma zaujímalo k čomu je podnikateľský subjekt akým je s.r.o./a aj SZČO napríklad/ založený a zapísaný do OR ak nie za účelom ekonomickej činnosti....
Registrovala som asi 3krát dobrovoľných platiteľov a našťastie od nás nikdy nič nechceli....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evina Pozri príspevok
Podľa zákona o DPH sú povinní registrovať dobrovoľného platiteľa bez čohokoľvek.To, že zákon 511 umožňuje DÚ žiadať čokoľvek nemôže pri dobrovoľnej registrácii v konečnom dôsledku zavážiť. Ie o to, komu sa ako chce diskutovať ako píše Veronika.
Veľmi by ma zaujímalo k čomu je podnikateľský subjekt akým je s.r.o./a aj SZČO napríklad/ založený a zapísaný do OR ak nie za účelom ekonomickej činnosti....
Registrovala som asi 3krát dobrovoľných platiteľov a našťastie od nás nikdy nič nechceli....
Evina, mne sa to tiež teraz stalo prvý raz. Vraj ten dotazník "funguje" od 1.4 t.r.
Žiadne prílohy som k nemu neprikladala (okrem žiadosti a aktuálneho výpisu zo ŽR)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak to buď rada... V BB II si normálne vyžiadali aj podnikateľský zámer....okrem kopec iných dokladov a ešte aj "ústnu obhajobu" to nazvem... Mňa už daniari asi ničím nemôžu prekvapiť. Naozaj je to vždy o diskusii... Ja sa radšej niekedy prispôsobím tomu čo pýtajú, ako sa hašteriť a presviedčať ich o niečom....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Consultix Pozri príspevok
Nechcem namietat Tvoj nazor, ale hadam si davaju pozor a nad ramec si nedovoluju. Inou otazkou je samozrejme vyklad zakona...
Ale k veci: Narok na dobrovolnu registraciu mas v pripade, ak splnas podmienku ekonomickej cinnosti - tu definuje §2 ods. 2 ZoDPH. Kamenom urazu je prave to, co DU akceptuje ako ekonomicku cinnost. Odkedy sa sprisnili tieto podmienky, tak sa na to prihliada dost prisne. Na zaklade skusenosti poslednej doby nestaci uz jedna vystavena faktura, ale pracovnici DU si casto vyzaduju dokumenty, ze ma firma prevadzku, pripadne ze ma zamestananca, alebo ze ma nejake (najlepsie) dlhodobe zmluvy uzavrete.
Ak by si si s tym nevedela poradit, tak mi napis kludne spravu
Výklad zákona o DPH je jednoznačný:

§4
(4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.

(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.

(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

...a zaujímalo by ma, za akým účelom, ak nie za účelom vykonávania ekonomickej činnosti je zriaďovaná a do OR zapísaná spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je podnikateľským subjektom pre stredné kapitálové podnikanie....
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronikasad Pozri príspevok
Evina, mne sa to tiež teraz stalo prvý raz. Vraj ten dotazník "funguje" od 1.4 t.r.
Žiadne prílohy som k nemu neprikladala (okrem žiadosti a aktuálneho výpisu zo ŽR)
No registrovala som už aj po tomto dátume. Ja to posielam poštou a myslím si, že aj preto mám menej problemov ...ale nežiadali odo mňa nič.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja súhlasím. Tieto riadky poznám snáď naspamäť, len mudrlanti na DÚ sa toho nie a nie držať a vychádzajú potom s ďalšími argumentami s použitím ďalších legislatívnych zákonov.... miestnym zisťovaním, atď, atď... /patrilo k predchádzajúcemu príspevku s citáciou zákona/
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kočky moje, ja som sa práve teraz tak vytešila. Práve mi prešla jedna dobrovoľná DPH pre mojich klientov, ktorých žiadosť som tiež posielala poštou. No boli doložené aj nejaké účtovné doklady, zmluva s francúzskym partnerom ku žiadosti okrem spomínaného dotazníka ! Toľko radosti naraz
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

evina Pozri príspevok
\

...a zaujímalo by ma, za akým účelom, ak nie za účelom vykonávania ekonomickej činnosti je zriaďovaná a do OR zapísaná spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je podnikateľským subjektom pre stredné kapitálové podnikanie....
Velmi spravne polozena otazka! Ale ako pisala Economic: "nerada sa s daňovákmi naťahujem, keď to nie je treba". Smutnejsie je, ked sa s nimi pustame do boja ohladom vykladu zakona o otazok slovenskeho jazyka, ze ktore slovo vlastne co znamena
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosím o radu:
vypisujem žiadosť o registráciu pre DPh podľa §4,
potom r. 25,26,27 nevypisujem ???
a do r. 28 môžem hneď dať že žiadam o zdaň. obdobie kal. mesiac???
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

janaGT Pozri príspevok
poprosím o radu:
vypisujem žiadosť o registráciu pre DPh podľa §4,
potom r. 25,26,27 nevypisujem ???
a do r. 28 môžem hneď dať že žiadam o zdaň. obdobie kal. mesiac???
Dobrovoľnú alebo povinnú registráciu?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zk24 Pozri príspevok
Dobrovoľnú alebo povinnú registráciu?
dobrovoľnú
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

janaGT Pozri príspevok
dobrovoľnú
Ja som pri dobrovolnej vyplnila iba v R24: ANO, v R28 som vybrala zdanovacie obdobie.

Riadky 25,26,27 prazdne. Pri dobrovolnej registracii. Presla nam na prvy krat, bez problemov.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
janaGT Pozri príspevok
dobrovoľnú
Môžeš si teraz vybrať, ktorá je pre teba výhodnejšia ! Či mesačná a či kvartálna.
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zk24 Pozri príspevok
Ja som pri dobrovolnej vyplnila iba v R24: ANO, v R28 som vybrala zdanovacie obdobie.

Riadky 25,26,27 prazdne. Pri dobrovolnej registracii. Presla nam na prvy krat, bez problemov.
ďakujem a pridávam bodík
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ďakujem krásne za Tvoj bodík. Ale dnes ma jeden "dobrý bodík" potešil o málilinko viac, a to priamo od DÚ. Mala som kontrolu na DPH a rozdiel zistený správcom oproti DP = 0. Čiže všetko som mala v absolútnom poriadku, čo mi dodalo takú výbornú náladu ! Takéto fakt poteší !!!
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať