Zavrieť

Porady

Registracia na DU - platca DPH

Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Economic Pozri príspevok
Ďakujem krásne za Tvoj bodík. Ale dnes ma jeden "dobrý bodík" potešil o málilinko viac, a to priamo od DÚ. Mala som kontrolu na DPH a rozdiel zistený správcom oproti DP = 0. Čiže všetko som mala v absolútnom poriadku, čo mi dodalo takú výbornú náladu ! Takéto fakt poteší !!!
super, môžeš byť na seba hrdá
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Blahoželám. Si super
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ďakujem veľmi krásne všetkým ! Je to príjemné s Vami všetkými sa podeliť o radosť ! Pre mňa je to hlavne o tom, že to čo robím, asi robím dobre. A občas je fajn sa o tom takto presvedčiť aj pri kontrole, teda pri tom najkompetentnejšom článku podnikania ako sú kontrolóri DÚ. Vtedy to má zmysel a dodáva mi to novú pozitívnu silu.
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Prosím o radu,
v dotazníku k žiadosti o dobrovoľnú registáciu pre daň z pridanej hodnoty, ktorý som obdržal na DÚ sa v bode č. 2 pýtajú na vzťah k nehnuteľnosti v ktorej máme sídlo. Ponúkajú dve možnosti a to vlastnícky vzťah a nájomný vzťah. Čo mám označiť, ak máme sídlo spoločnosti v nehnuteľnosti na základe súhlasu jej vlastníka bez akéhokoľvek nájmu?
Ďalej, stačí keď ako dokument potvrdzujúci oprávnenosť žiadosti o dobrovoľnú registráciu za platiteľa dane z pridanej hodnoty priložím kópiu zmluvy so zahraničným partnerom?

Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Však neškrtaj ani jednu kolonku, ale vedľa napíš po slovensky, že máš súhlas vlastníka k zriadeniu sídla v jeho nehnuteľnosti.
Tú zmluvu aj prelož, aby jej rozumeli, ak máš nejaké FA + iné doklady, dolož kópie. Ak máš webovú stránku, uveď adresu : www.xxxxxxxxxxx Čím viac dokladov tým lepšie.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

tak, tak prilož čo najviac hlavne faktúry, lebo DÚ v poslednej dobe, veľmi rád zamieta žiadosti o dobrovoľnú registráciu, z dôvodu, že nie sú zdaniteľné obchody aspoň u nás.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aj u nás ! /ZV, BB, ZH určite je to tak /
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

OK, ďakujem za odporúčania. Registovať sa musím, ak nie podľa § 4, tak podľa § 7a určite, keďže budem príjmať a dodávať služby do iného členského štátu.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

a len tak mimochodom na registráciu je nové tlačivo žiadosti

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...cia_dph_to.pdf
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Je možné v priloženej zmluve začierniť údaje ako je cena a pod., respektíve ktoré údaje môžem takto začierniť?
Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Juras66 Pozri príspevok
Je možné v priloženej zmluve začierniť údaje ako je cena a pod., respektíve ktoré údaje môžem takto začierniť?
Ďakujem.

???? To snáď nemyslíš vážne, teraz čo sa pýtaš ?

Začierni celú zmluvu a nežiadaj o DPH !
0 0
Juras66 Juras66

Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

Heh, tak ma to v slabej chvíľke napadlo, už to radšej nechám tak.
0 0
ioanes ioanes

ioanes je offline (nepripojený) ioanes

Vďaka Tuta, práve som takého tlačivo potrebovala. Takmer som použila staršie.
ioanes
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

som rada, že Ti pomohlo
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tuta Pozri príspevok
a len tak mimochodom na registráciu je nové tlačivo žiadosti

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...cia_dph_to.pdf
prosím Vás nájdem aj editovateľné tlačivo niekde? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vypisujem to tlačivo ručne nenašla som editovateľné, môžem uviesť miesto podnikania al. prevádzkáreň aj ked je len prenajatá a môžem listom žiadať na túto pevádzkáreň aby zaslali napr. aj tú registráciu dph?r. 27 hlavná činnosť musím uviesť ako priradili SK NACE aj keď teraz je to iná činnosť? a ešte ten obrat, zrátala som všetky vystvené faktúry, pásky z ERP, platbu cez termínál na BU kde som odrátala z tržby poplatok a tieto sumy cez terminál som odrátala z pokladne aby tam neboli 2x?? prosím poradiť, dík
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sybila3 Pozri príspevok
vypisujem to tlačivo ručne nenašla som editovateľné, môžem uviesť miesto podnikania al. prevádzkáreň aj ked je len prenajatá a môžem listom žiadať na túto pevádzkáreň aby zaslali napr. aj tú registráciu dph?r. 27 hlavná činnosť musím uviesť ako priradili SK NACE aj keď teraz je to iná činnosť? a ešte ten obrat, zrátala som všetky vystvené faktúry, pásky z ERP, platbu cez termínál na BU kde som odrátala z tržby poplatok a tieto sumy cez terminál som odrátala z pokladne aby tam neboli 2x?? prosím poradiť, dík
môžeš žiadať ale nepošlú. sú 2 možnosti: odoslanie na sídlo + osobné prevzatie ružovej karty (doporučujem)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a treba k tej žiadosti napísať listom, že osobné prevzatie kartičky alebo ako ? a k tým ostatným bodom sa mi niekto vyjadrí prosím. už by som to rada poslala. ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás zaratavajú sa do obratu aj výnosy, ktoré sú započítané.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás zaratavajú sa do obratu aj výnosy, ktoré sú započítané.

Myslíš vzájomným zápočtom pohľadávok a záväzkov ? Áno. Všetko čo máš účtované na tržbách na 600-ke účte v PÚ za posledných 12 mesiacov idúcich po sebe (nie kalendárny rok)
Naposledy upravil Economic : 19.04.12 at 08:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať