Zavrieť

Porady

Registracia na DU - platca DPH

Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, takže som si narátala vystavené faktúry, príjmy v pokladni cez erp, kde sú aj tržby z terminálu z banky, dúfam, že je to dobre? je nejaký postih ak sa v žiadosti o registráciu uvedie suma a potom tam je ešte niečo doúčtované a nesedí to? dík
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
áno, takže som si narátala vystavené faktúry, príjmy v pokladni cez erp, kde sú aj tržby z terminálu z banky, dúfam, že je to dobre? je nejaký postih ak sa v žiadosti o registráciu uvedie suma a potom tam je ešte niečo doúčtované a nesedí to? dík

Keď sa jedná o registráciu zo zákonnej povinnosti podľa obratu (nie o dobrovoľnú) žiadny problém. V tomto prípade či o 100.- Eur teraz, alebo o mesiac nehrá z môjho pohľadu žiadnu úlohu. Už iba pripomeniem, registráciu urobiť do 20-teho nasledujúci mesiac, ako sa obrat dosiahne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ide o oneskorenú registráciu, tak zratavam narýchlo ale myslím, že tam mám všetko už to len kontrolujem, treba niečo aj k žiadosti prikladať?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ide o oneskorenú registráciu, tak zratavam narýchlo ale myslím, že tam mám všetko už to len kontrolujem, treba niečo aj k žiadosti prikladať?
V tomto prípade stačí iba žiadosť. Netreba žiadne prílohy.
0 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

das len žiadosť,nič iné
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem a viete mi poradiť ako postupovať za prvý Q keď už mal byť platcom ako sa to vyrátava a vlastne aj apríl, či podávam 2 daňové alebo jedno?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sybila tu je včerajšia téma, ktorej máš odpovede
http://www.porada.sk/t61534-oneskore...gistr%C3%A1cia
1 0
u.martina u.martina

u.martina je offline (nepripojený) u.martina

Dobry den, ja by som sa chcela spytat. novovzniknuta s.r.o., ktorej hlavnou cinnostou je nakladna doprava, chce ziadat o registraciu pre DPH. teraz neviem, ci mam ziadat podla par. 4, alebo podla par. 7a. prepravu bude na 90% zabezpecovat svedska spedicia, ktorej sa bude aj za prepravu fakturovat. ak je treba sa registrovat podla par. 7a, treba dokladat k ziadosti o registracii aj dotaznik a pripradne predbeznu zmluvu so svedskou spediciou.dakujem
0 0
u.martina u.martina

u.martina je offline (nepripojený) u.martina

nevie mi prosim niekto poradit? dakujem
0 0
petrako petrako

petrako je offline (nepripojený) petrako

Prepac, moja firma uz bola zamietnuta na dobrovolneho platcu DPH.....neviem si s tym poradit. Mas typ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
petrako Pozri príspevok
Prepac, moja firma uz bola zamietnuta na dobrovolneho platcu DPH.....neviem si s tym poradit. Mas typ?
Urobiť podnikateľský zámer, doložiť zmluvy, faktúry... čo najviac dokladov tým lepšie. Plusom je aj webová stránka.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

skúmajú aj to v akých spoločnostiach figuruje spoločník(ci) doteraz
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

prosim vás, kedysi tu kolovala tabulka pre evidenciu obratu pre registraciu k dph, ako naschvaľ, teraz ju nemôžem nájsť. Pripne ju tu niekto? Dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ada159 Pozri príspevok
prosim vás, kedysi tu kolovala tabulka pre evidenciu obratu pre registraciu k dph, ako naschvaľ, teraz ju nemôžem nájsť. Pripne ju tu niekto? Dakujem
daj do googlu: obrat pre dph
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

dakujem už som našla aj tu. V téme zmena obratu, len ju nemôžem pripojiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať