Zavrieť

Porady

Dovolenka - § 102 ZP

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, ak pracovníčka nastúpi do TPP 05. 09.2005, má nárok na dovolenku aj za ten 9.mesiac? V § 102 ZP. sa píše: za každý celý kalendárny mesiac.. Môžem sa odvolávať na tento §?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nikulik
    Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať, ak pracovníčka nastúpi do TPP 05. 09.2005, má nárok na dovolenku aj za ten 9.mesiac? V § 102 ZP. sa píše: za každý celý kalendárny mesiac.. Môžem sa odvolávať na tento §?
    Môžeš sa odvolať. Za september 2005 nebude mať nárok na dovolenku. Je to len za celé kalendárne mesiace, ak sa posudzuje pomerná časť dovolenky.

    Ak sa na začiatku prac. pomeru však vypočítava nárok na základe odpracovaných dní, tak od 5.10. však mal nárok na 1/12 dovolenky, lebo odpracoval 22 dní.

    Ale za rok 2005 bude mať celkový nárok 3/12 z nároku za kalendárny rok.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ja som jej vypočítala ku koncu roka, čiže k 31. 12. 2005 dovolenku takto: 25 x 3/12 = 6,25, čiže 6 dní. Je to správne?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nikulik
    Ja som jej vypočítala ku koncu roka, čiže k 31. 12. 2005 dovolenku takto: 25 x 3/12 = 6,25, čiže 6 dní. Je to správne?
    Áno, je to v poriadku.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ďakujem. Idem o to, že konateľka sa pýtala v jednej väčšej firme, a povedali jej, že pracovníčka nemá nárok na dovolenku za 9 mes. A pracovníčka sa pýtala sestry, ktorá je mzdárka a tá jej povedala, že má nárok. Tak už som bola z toho dopletená.

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    ak nastúpil zamestnanec do zamestnania 10.11.2005 , koľko má nárok na dovolenku v roku 2005, keď odpracoval 29 dní do konca roku, lebo mal aj PN

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    buba
    ak nastúpil zamestnanec do zamestnania 10.11.2005 , koľko má nárok na dovolenku v roku 2005, keď odpracoval 29 dní do konca roku, lebo mal aj PN
    Má nárok na 1/12 dovolenky.

    Dovolenka - § 102 ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.