Zavrieť

Porady

nesprávny VS pri úhrade DPH

Prosím jeden moj známy ma problem, stalo sa mu, ze uhradil DPH pod nespravnym variabilnym symbolom, na jeho smolu prave na firmu ktorá ma voci DU dlh.
DU mu nechce priradit platbu pod jeho VS...a ze nech zaplati znova, lebo oni to nechaju naparovane na tej firme ktora mala dlh.Mali ste uz niekto podobny problem???Ako to riesit?dakujem vsetkym..nechcem verit ye toto je mozne!!!!!
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
oficiáne poslať list - žiadosť o preúčtovanie mylnej platby z VS: .......... na VS: .............. .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

betka84 Pozri príspevok
Prosím jeden moj známy ma problem, stalo sa mu, ze uhradil DPH pod nespravnym variabilnym symbolom, na jeho smolu prave na firmu ktorá ma voci DU dlh.
DU mu nechce priradit platbu pod jeho VS...a ze nech zaplati znova, lebo oni to nechaju naparovane na tej firme ktora mala dlh.Mali ste uz niekto podobny problem???Ako to riesit?dakujem vsetkym..nechcem verit ye toto je mozne!!!!!
AK je to tiež jeho firma je to OK. Dlh sa mu skráti, ale dph musí zaplatiť znova.
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

praveze to je uplne cudzia firma...a DU je uplne neochotný uz im ponukal ze ziska list od tej dotycnej firmy ze chcu preuctovat tu uhradu pod iny VS ..nic nechcu akceptovat
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ak aj je to iná firma s tým istým konateľom, aj tak sú to dva rôzne subjekty, DÚ by takto nemal postupovať. Ak oficiálne podám žiadosť o preúčtovanie platby, DÚ musí reagovať. Nie?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

stretla som sa s tým. No a zhrniem to tak - na Slovensku je možné všetko. Neostáva Ti nič iné, len zohnať firmu, ktorej patrí ten VS a oni musia požiadať, aby tú platbu DÚ preúčtoval na VS toho Tvojho známeho. Ak je to však nejaký d...l, tak si nepomôže, ale musí zaplatiť ešte raz....
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
neexistuje, že nechcú!!! MUSIA!!!
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

no podla nich nie, vobec ich nezaujima odkial to prislo,a on stou druhou firmou nema nic spolocne....hrozne a nejedna sa o malu sumu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kn-alka Pozri príspevok
oficiáne poslať list - žiadosť o preúčtovanie mylnej platby z VS: .......... na VS: .............. .
A k listu priložiť aj fotokópiu bankového výpisu .
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

prave som volala na DU inde, a ze oni to beru tak ze ta firma darovala tie peniaze tejto firme....
COZE??????to je nezmysel
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

betka84 Pozri príspevok
no podla nich nie, vobec ich nezaujima odkial to prislo,a on stou druhou firmou nema nic spolocne....hrozne a nejedna sa o malu sumu
správca dane má pravdu - platí §58 ods. 6 zákona č.511/1992 Zb.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jedná sa o veľkú sumu ?
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

hrozne ma to stve aj za neho, lebo je to neskutoven nefer zaplatit znova..a niekomu on vyrovna podlznosti
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

3000€
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

bože strašný zákon...co si počať???
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

kn-alka Pozri príspevok
....., DÚ by takto nemal postupovať. Ak oficiálne podám žiadosť o preúčtovanie platby, DÚ musí reagovať. Nie?
A ešte by som na základe odpovede na oficiálny list podala aj sťažnosť na postup daňového úradu . Keby takémuto omylu prišlo v banke a nedajbože by si tie peniaze použila, tak by ťa ešte aj stíhali.Pre nich neplatia zákony?

Iveta N
PS:
ako som sa dočítala tak ano ale ako si inak .....
Naposledy upravil IVETA N : 10.08.11 at 10:24
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

betka84 Pozri príspevok
bože strašný zákon...co si počať???
vie aspoň komu "pomohol" ?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
srska Pozri príspevok
správca dane má pravdu - platí §58 ods. 6 zákona č.511/1992 Zb.

vidím a nemôžem uveriť, to si kto vymyslel? tí hore už fakt nie sú normálny. Ja viem, že za chyby sa platí, ale keď omylom pri prevode napíšem jednu číslicu môjho DIČ nesprávne a mám smolu, že také naozaj existuje, tak nemám právo pýtať peniaze späť?
Bodaj by sa to stalo nejakému poslancovi pri platení svojej miliónovej dane.... to by bol hneď pozmeňovací návrh na stole!!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kn-alka Pozri príspevok
vidím a nemôžem uveriť, to si kto vymyslel? tí hore už fakt nie sú normálny. Ja viem, že za chyby sa platí, ale keď omylom pri prevode napíšem jednu číslicu môjho DIČ nesprávne a mám smolu, že také naozaj existuje, tak nemám právo pýtať peniaze späť?
Bodaj by sa to stalo nejakému poslancovi pri platení svojej miliónovej dane.... to by bol hneď pozmeňovací návrh na stole!!
ja ich tiež nemám rád ale litera nepustí
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

srska Pozri príspevok
správca dane má pravdu - platí §58 ods. 6 zákona č.511/1992 Zb.

tak to je otras to sa môže iba na SLOVENSKU...


IVETA N
0 0
betka84 betka84

betka84 je offline (nepripojený) betka84

horšie je že DU posutpuje evidentne správne, ďakujem srska :/ je to velmi zly zakon...neviem,co by som robila na jeho mieste
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať