Zavrieť

Porady

nesprávny VS pri úhrade DPH

Prosím jeden moj známy ma problem, stalo sa mu, ze uhradil DPH pod nespravnym variabilnym symbolom, na jeho smolu prave na firmu ktorá ma voci DU dlh.
DU mu nechce priradit platbu pod jeho VS...a ze nech zaplati znova, lebo oni to nechaju naparovane na tej firme ktora mala dlh.Mali ste uz niekto podobny problem???Ako to riesit?dakujem vsetkym..nechcem verit ye toto je mozne!!!!!
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Môj syn má na daňovom úrade údajne preplatok na dani zo závislej činnosti a už dva roky vysvetľujeme daňovému úradu , že to musí byť omyl , nakoľko syn nemá zamestnancov a nikdy z jeho účtu taká platba neodišla ! A nie a nie sa dohodnúť .

Čo si o tom myslieť ? No jedine že to bol rovnaký omyl ako spravil Váš známy, alebo chyba správkyne dane, ktorá platbu nesprávne priradila .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

betka84 Pozri príspevok
horšie je že DU posutpuje evidentne správne, ďakujem srska :/ je to velmi zly zakon...neviem,co by som robila na jeho mieste
Ostáva asi jediné, navštíviť firmu, ktorej takto pomohol v splátke dlhu, a žiadať svoju pohľ. späť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Môj syn má na daňovom úrade údajne preplatok na dani zo závislej činnosti a už dva roky vysvetľujeme daňovému úradu , že to musí byť omyl , nakoľko syn nemá zamestnancov a nikdy z jeho účtu taká platba neodišla ! A nie a nie sa dohodnúť .

Čo si o tom myslieť ? No jedine že to bol rovnaký omyl ako spravil Váš známy, alebo chyba správkyne dane, ktorá platbu nesprávne priradila .
Zitka, tak ho žiadajte späť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

betka84 Pozri príspevok
horšie je že DU posutpuje evidentne správne, ďakujem srska :/ je to velmi zly zakon...neviem,co by som robila na jeho mieste
zaplatiť ešte raz + vymáhať to čo bolo zaplatené prvýkrát. dôkazov je dosť.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Mali sme podobný prípad. Cudzia firma uhradila daň z MV pod naším VS, mali sme tam vysoký preplatok (kvôli ich platbe). Potom nás navštívili a podpisovali sme im papier, že súhlasíme s preúčtovaním tej ich čiastky na iný VS. Zrejme takto to mali dohodnuté so správcom dane.
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To sa mi snad sniva. Ja totalne zasnem, normalne som ostala vytocena po precitani tejto temy.

Ked pracovnicka vracia po danovych priznaniach preplatky a spravi preklep a omylom to posle inam, tak pochybujem ze mi to na druhy den posle znova.

Akoze nezvyknem nadavat, ale toto je totalna <> a chujovina v jednom, previazane mašlou.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zk24 Pozri príspevok
To sa mi snad sniva. Ja totalne zasnem, normalne som ostala vytocena po precitani tejto temy.

Ked pracovnicka vracia po danovych priznaniach preplatky a spravi preklep a omylom to posle inam, tak pochybujem ze mi to na druhy den posle znova.

Akoze nezvyknem nadavat, ale toto je totalna <> a chujovina v jednom, previazane mašlou.
majú šťastie v nešťastí, že ten subjekt má nedoplatok a nie preplatok
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

srska Pozri príspevok
majú šťastie v nešťastí, že ten subjekt má nedoplatok a nie preplatok
akoze to je trosku vysoka "pokuta" za preklep....
ked mi pride na bankovy ucet platba, ktora nebola myslena pre mna, a nepriznam to, este budem stihana za obohacovanie sa.

Normalne mi je na grc, a to este ani dru tycinky netlacim
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať