Zavrieť

Porady

refakturácia nákladov

Dobrý deň,

na začiatku roka sme zakladali dcérsku spoločnosť a všetky náklady - správne poplatky, kolky, notárske zápisnice, atď., ktoré súvisia so založením spoločnosti znášala matka. Dohoda bola, že sa to refaktúruje neskôr. Ide o služby, ktoré boli poskytnú v mesiacoch január-február 2011. Moja otázka znie. Keď vyhotovím FAD dnes, aby som služby refaktúrovala, teda 7.09.2011, dňom vzniku daňovej povinnosti je dnešný deň alebo - neviem či som to zo zákona správne pochopila - ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daň.povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendár.mesiaca, v ktorom bola služba dodaná. teda apríl-máj? mám podávať opravné?? prosím o pomoc, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katuliK1986 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    na začiatku roka sme zakladali dcérsku spoločnosť a všetky náklady - správne poplatky, kolky, notárske zápisnice, atď., ktoré súvisia so založením spoločnosti znášala matka. Dohoda bola, že sa to refaktúruje neskôr. Ide o služby, ktoré boli poskytnú v mesiacoch január-február 2011. Moja otázka znie. Keď vyhotovím FAD dnes, aby som služby refaktúrovala, teda 7.09.2011, dňom vzniku daňovej povinnosti je dnešný deň alebo - neviem či som to zo zákona správne pochopila - ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daň.povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendár.mesiaca, v ktorom bola služba dodaná. teda apríl-máj? mám podávať opravné?? prosím o pomoc, ďakujem
    DP vzniká dátumom vyhotovenia faktúry.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Par 9 ods.4 zákona o DPH je tvoj prípad a potom platí na určenie dátumu dodania služby trojmesačná lehota, ktorú si uviedla vo svojej otázke. Ale som si tým istý tak na 85 %.
    Naposledy upravil Adiks : 08.09.11 at 21:29

    katuliK1986 je offline (nepripojený) katuliK1986

    katuliK1986
    takže musím kvôli 20 EUR urobiť opravné daňové priznanie? ach jaj, načo je to dobré, veď by to som to odviedla tak či tak...len o pár mesiacov neskôr. no nič, to len taká moja úvaha

    Kavi je offline (nepripojený) Kavi

    Kavi
    Mám blok z pokladne, kde je ZD 115,07 a daň 23,02 EUR. Blok potrebujem ďalej refakturovať,ale pri vystavovaní faktúry mi program sám vyčíslil zo ZD 115,07 daň 23,01 EUR. Ako prílohu k faktúre prikladám daný blok, preto by mi to asi malo sedieť....Viete mi niekto poradiť? Je niekde stanovené, či pri refakturácií musí byť rovnaký ZD, daň, či suma spolu? Ďakujem za odpoveď.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    slovenská sro registrovana pre DPH podľa §7a mala dohodu s nemeckym obchodným partnerom, že konateľ príde do Nemecka na stretnutie (pracovná cesta) s tým, že náklady nemecká firma potom preplatí.

    Islo o letenku, hotel, taxi, autobus na letisko a spat. Vsetky "bločky" su so zahraničnou DPH-ckou.

    Slovenská s.r.o. chce teraz tieto náklady po návrate z pracovnej cesty si nechat preplatit. Budeme teda refakturovat náklady. Chcela by som sa spýtať ako vystaviť takúto fakturu. Co to bude pre nás znamenat - sme registrovani podla §7a.

    Dakujem veľmi pekne.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Firma A - refakturuje firme B spotrebované pohonné hmoty ( tankuje ich do áut firmy B firma A) - vo firme B to budem účtovať ako 518, alebo ako 501 ?

    refakturácia nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.