Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

zamestnanec ktorý je zamestnaný od 01.06.2011 do 30.09.2011 a má nárok za celý rok na dovolenku 25 dní.
Je dobre vypočítané, že za to obdobie mal nárok na dovolenku tj od toho 1.6.2011 do 30.09.2011 na 6,50 dňa alebo 8dní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    emily 2 Pozri príspevok
    Zamestnanec nastupil do prace 1.10.2011 - za cely rok by mal narok 20 dni. Kolko ma narok cerpat v tomto roku celkovo.
    Ma narok cerpat dovolenku v termine 27.-31.12.2011 _?
    Dakujem
    Kedze od 1.10.2011 do 31.12.2011 odpracuje viac ako 60 dni, ma narok na pomernu cast rocnej dovolenky, co je u neho 3/12, cize 20:12*3 = 5 dni.
    Cerpat ju moze kedykolvek (mohol aj v oktobri), pretoze so suhlasom zamestnavatela moze cerpat aj dovolenku, na ktoru mu narok este nevznikol, ale mu do konca roka alebo PP vznikne. Cize cerpanie v decembri, ak s tym zamestnavatel suhlasi, je zo zakona mozne.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    25/12*4 = 8,3333 co zaokruhlujes bud na 8 alebo na 8,5 dna, ak mate povolene aj poldne vo firme.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    prave ja som jej to hovorila, že tolko má narok len jej zamestnanec tvrdí ze má narok na 10dni dovolenky

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    polis1 Pozri príspevok
    prave ja som jej to hovorila, že tolko má narok len jej zamestnanec tvrdí ze má narok na 10dni dovolenky
    To by platilo, ak by mali vo firme 5 dni dodatkovej dovolenky, teda rocny narok 30 dni, narok za 4 mesiace 10 dni.
    Pri rocnom naroku 25 dni je vypocet v prvom prispevku.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Zamestnanec nastupil do prace 1.10.2011 - za cely rok by mal narok 20 dni. Kolko ma narok cerpat v tomto roku celkovo.
    Ma narok cerpat dovolenku v termine 27.-31.12.2011 _?
    Dakujem

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    dakujem len som si potrebovala byt ista na 100percent
    Este by som sa opytala, ten co nastupi teraz 1.12. - ma narok 1,5 dna ? dakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    emily 2 Pozri príspevok
    dakujem len som si potrebovala byt ista na 100percent
    Este by som sa opytala, ten co nastupi teraz 1.12. - ma narok 1,5 dna ? dakujem
    ak fyzicky odpracuje 21 dní tak mu vzniká nárok.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.