Zavrieť

Porady

SZČO – účtovanie zahr. prac. cesty

Prosím poradiť.
Som SZČO, JÚ, bez pokladne v cudzej mene a na pracovné cesty používam súkromné auto. Počas roka 2005 som urobil niekoľko prac. ciest do ČR a 1x Nemecko ( v zahraničí niekedy viac ako 350 km). V intenciách ZDP a zákon o cest. náhradách chcem do nákladov zahrnúť stravné a vreckové. Spytujem sa, môžem stravné a vreckové vo vyúčtovaní prac. cesty prerátať kurzom na Sk a takto náklady zaúčtovať do PD? ( nemám žiaden doklad o nákupe Kč). Ako mám zahrnúť do prepočtov nákup PL za Kč a Euro pri ceste v zahraničí nad 350 km? Myslím tým prepočet na Sk pre určenie priemernej ceny PL. Môžem doklady o kúpe PL v zahraničí prerátať kurzom na Sk? Je tento postup aspoň trochu korektný pre prípadnú daňovú kontrolu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Spytujem sa, môžem stravné a vreckové vo vyúčtovaní prac. cesty prerátať kurzom na Sk a takto náklady zaúčtovať do PD? - áno, prerátaš kurzom NBS dňom zúčtovania
    Môžem doklady o kúpe PL v zahraničí prerátať kurzom na Sk?- áno, prerátaš kurzom NBS dňom zúčtovania
    Je tento postup aspoň trochu korektný pre prípadnú daňovú kontrolu? - áno, len budeš musieť mať nejaké doklady, dokazujúce cestu do zahraničia

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    Ahojte,
    ja mám takéhoto SZČO. Učiteľka francúžštiny bola na 10 dňovom študijnom pobyte vo francúzsku. Letenku si kúpila v Sk. Predtým si vybrala 100 EUR. Vo francúzsku si vybrala z bankomatu ďalších 400 EUR. Po návrate zo SC na firemný účet vložila 660 EUR. (mala so sebou aj svoje vlastné EUR). Ako toto zaúčtovať a vyúčtovať v JU?
    Okrem iného máva dosť často výbery z bakomatu v zahraničí, ale žiaľ s firemného účtu na súkromné účely. Ona totižto svoj firemný účet celý rok používala prevažne na súkromné účely a včera sme sa prvý krát zoznámili.....Neviem sa vysomáriť z tej SC do FR.
    Skúste niekto poradiť.
    Ďakujem a želám pevné nervy posledné dni daňových priznaní!

    SZČO – účtovanie zahr. prac. cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.