Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku pri rodičovskej

Ahojte, prosím Vás ako je to s nárokom na dovolenku. pani k nám nastúpila začiatkom októbra 2009,1. novembra nastúpila na PN a bola PN až do nástupu na materskú dovolenku, ktorá nastala začiatkom decembra 2009. teraz ešte jej neskončila rodičovská dovolenka, požiadala o rozviazanie pracovného pomeru, našla si nového zamestnávateľa. Vie mi niekto napísať, aký má vlastne nárok na dovolenku. koľko jej mám vyplatiť? dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    montina Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás ako je to s nárokom na dovolenku. pani k nám nastúpila začiatkom októbra 2009,1. novembra nastúpila na PN a bola PN až do nástupu na materskú dovolenku, ktorá nastala začiatkom decembra 2009. teraz ešte jej neskončila rodičovská dovolenka, požiadala o rozviazanie pracovného pomeru, našla si nového zamestnávateľa. Vie mi niekto napísať, aký má vlastne nárok na dovolenku. koľko jej mám vyplatiť? dakujem vopred prosím , nik nevie poradiť???
    nepíšeš presné dátumy.
    Aj dni čerpania MD sa považujú za odpracovnú dobu. Podla dátumov, kedy pracovala a doby čerpania MD treba vyrátať, kolko dní má odpracovaných v r.2009 a kolko neodpracovaných v r.2010= kolko čerpala rodič.dovolenku.

    V r. 2009, má určite viac ako 20dni odpracovaných, t.j.
    ak má odpracovaných 21-41dní, tak má nárok na 1/12tinu celoročného nároku na dovolenku za rok 2010,
    ak má 42-59dní, tak má nárok na 2/12tiny celor.nároku.

    v r.2010 má určite viac ako 60dní odpracovaných a prac.pomer trval celý kal. rok 2010, tj. má nárok na celoročnú dovolenku, ktorá bude krátená o dni neodpracovnané v r.2010 t.j. za dni čerpania rodič.dovolenky (md sú odpracované). Za prvých 100neodprac.dní krátiš o 1/12tinu a za každých dalších celých 21 neodprac.dní o dalšiu 1/12tinu.

    Ako odpracované, či neodpracované rátaš dni od pondelka do piatka (vrátene sviatkov pripadajúcich na dni pracovné), tj. nerátaš len soboty a nedele v obd. MD resp. období RD.

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    Ahojte, prosím Vás ako je to s nárokom na dovolenku. pani k nám nastúpila začiatkom októbra 2009,1. novembra nastúpila na PN a bola PN až do nástupu na materskú dovolenku, ktorá nastala začiatkom decembra 2009. teraz ešte jej neskončila rodičovská dovolenka, požiadala o rozviazanie pracovného pomeru, našla si nového zamestnávateľa. Vie mi niekto napísať, aký má vlastne nárok na dovolenku. koľko jej mám vyplatiť? dakujem vopred prosím , nik nevie poradiť???

    nárok na dovolenku pri rodičovskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.