Zavrieť

Porady

Jednostranna vypoved zo strany zamestnanca

Dobry den,

chcel by som poprosit o radu. NAsiel som si novu pracu, ale terajsi zamestnavatel sa so mnou nechce dohodnut na skonceni pracovneho pomeru dohodou. Chcel by som preto dat jednostrannu vypoved a odist do novej prace. Ako mam naformulovat vypoved a ake postihy mi hrozia zo strany terajsieho zamestnavatela? Pracujem u neho 6 rokov a v pracovnej zmluve mam len dvojmesacnu vypovednu lehotu.

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    martinage Pozri príspevok
    A co keby som odisiel z prace este pred zacatim vypovednej lehoty, ak dam vypoved k 30.11.2011. Lebo do novej prace ma chcu 21.11.2011.
    Môžu Ti dávať absencie a krátiť zostatok dovolenky za každý deň absencie. Skús znovu osloviť vedúcich, aby Ťa pustili dohodou.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    martinage Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som poprosit o radu. NAsiel som si novu pracu, ale terajsi zamestnavatel sa so mnou nechce dohodnut na skonceni pracovneho pomeru dohodou. Chcel by som preto dat jednostrannu vypoved a odist do novej prace. Ako mam naformulovat vypoved a ake postihy mi hrozia zo strany terajsieho zamestnavatela? Pracujem u neho 6 rokov a v pracovnej zmluve mam len dvojmesacnu vypovednu lehotu.

    Dakujem!
    Rozviazať PP môžeš len zákonným spôsobom a to buď dohodou, ako si už uviedol, s ktorou zamestnávateľ nesúhlasí. Zostáva ti jediná možnosť a to tá, že dáš výpoveď podľa § 67.
    Podľa § 62 ZP je výpovedná doba v tvojom prípade 2 mesiace. Ak ju podáš do konca mesiaca, tak výpovedná doba začne plynúť od 1.12.2011 a skončí 31.1.2012. T.z., že k novému zamestnávateľovi môžeš nastúpiť až 1.2.2012.
    Pokús sa ešte zo zamestnávateľom porozprávať a dohodnúť na skončení PP podľa § 60 ZP - dohodou.


    § 62

    (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.

    (7) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa <acronym>pr</acronym>íslušného kalendárneho mesiaca, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má <acronym>pr</acronym>ávo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinage Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som poprosit o radu. NAsiel som si novu pracu, ale terajsi zamestnavatel sa so mnou nechce dohodnut na skonceni pracovneho pomeru dohodou. Chcel by som preto dat jednostrannu vypoved a odist do novej prace. Ako mam naformulovat vypoved a ake postihy mi hrozia zo strany terajsieho zamestnavatela? Pracujem u neho 6 rokov a v pracovnej zmluve mam len dvojmesacnu vypovednu lehotu.

    Dakujem!
    VD bude podľa ZP dvojmesačná. Ak máš v PZ bod o postihu za nezotrvanie v PP počas VD, tak ho zamestnáv. určite uplatní. Formulácia je jednoduchá. Text Výpoveď podľa §67 ZP. Týmto dávam výpoveď z PP uzavretého PZ dňa..... Meno , podpis, dátum.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ešte by ťa eventuálne mohli dať na súd, ak im predčasným a nezákonným spôsobom spôsobíš škodu.
    A co keby som odisiel z prace este pred zacatim vypovednej lehoty, ak dam vypoved k 30.11.2011. Lebo do novej prace ma chcu 21.11.2011.
    To sa snazim uz mesieac a bez viditelneho vysledku. A to ze mi bude kratit dovolenku, tak s tym som zmiereny.
    To by som nepredpokladal, lebo aj moj sef ma toho dost za nechtami, a prave kvoli pracovnym podmienkam menim pracu.

    Jednostranna vypoved zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.