Zavrieť

Porady

konateľ + spoločník a materská/rodičovská dovolenka

Ahojte,
prosím o radu, ako to platí v súčasnosti resp. rok 2012 (schválená novela SP).
Môže byť mamička na materskej dovolenke - materská-spoločníkom a konateľom bez odmeny?
Môže byť mamička na rodičovskej dovolenke - rodičovský príspevok- spoločníkom a konateľom bez odmeny? (v roku 2009 platilo, že spoločníkom mohla byť ale konateľom nie)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    RP patrí bez obmedzenia, i zamestnanej i nezamestnanej i konateľke i spoločníčke......

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môj názor......ak nemá, resp. nedostáva žiadnu odmenu ako konateľka, nemá ju ani v stanovách spoločnosti , ani stanovená nie je odmena val. zhromaždením, nemusí byť ani prihlásená v SP či ZP, bude si môcť uplatniť nemocenské dávky z dobrovoľného poistenia.....

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    áno súhlasím, nárok na materské z DNP bude mať, mňa skôr zaujímalo, či bude potom mať nárok na rodičovský príspevok (po období materskej), keď bude vedená ako spoločník aj ako konateľ.
    A takisto by ma zaujímalo, či by si musela platiť zdravotné poistenie ako samoplatiteľ počas materskej a rodičovskej dovolenky? podľa mňa nie, platil by za ňu štát, ale nie som si moc istá ))
    Ďakujem

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    ďakujem veľmi pekne, to som chcela vedieť, pretože kedysi platilo, som mala poznačené:
    Rodičovský 2009 - spoločník môže byť
    - konateľ nemôže byť
    - dohoda môže byť
    - živnosť pozastaviť alebo zrušiť

    konateľ + spoločník a materská/rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.