Zavrieť

Porady

predčasné daňové priznanie

Chcem sa opýtať ako je to s daňovým priznaním keď ho chcem podať hneď začiatkom roka? /koli uveru/ musí sa požiadať o predčasné? a kde? alebo ako to je,nevyznám sa v tom a potrebujem to súrne nakolko sa blíži január...som živnostník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    lehota na podanie daňového priznania za rok 2011 je do 31.03.2012. Kľudne môžete podať aj 1.1.2012... Otázka je, či máte v ten dátum úplné údaje - či nechýbajú nejaké doklady, ale to sa dá riešiť do 31.03.2012 opravným daňovým priznaním, po 1.4. dodatočným...
    a neni potrebné požiadať o to predčasné podanie daňového na urade? a papiere mám myslím že všetky, doklady, bloky, faktury, atď. takže keď to je tak možem isť za učtovníčkov....

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    evina1986 Pozri príspevok
    a neni potrebné požiadať o to predčasné podanie daňového na urade? a papiere mám myslím že všetky, doklady, bloky, faktury, atď. takže keď to je tak možem isť za učtovníčkov....
    nie, nie je treba o nič žiadať. Stačí zájsť so všetkými papiermi za účtovníčkou, ona Vám spracuje priznanie a môžete ho podať. Sú firmy, ktoré robia závierku a priznanie už v januári a potom majú pokoj...

    predčasné daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.