Zavrieť

Porady

Vklady cez elektr. registr. pokl.

Dobre ranko,
je tu mnoho prispevkov ohladom ERP a teraz som ich vyse pol hodinky studovala, no nenasla som co som hladala. Ja som zo zakona pochopila, ze ako s.r.o. kt. predava tovar, musime len trzby z predaja tovaru (+vybrane sluzby) od 1.1.2012 evidovat cez ERP. No napriek tomu budem kludnejsia ak mi to potvrdite. Predoze mame dalsie pohyby v hotovosti:
- vyber z bankoveho uctu do pokladne
- prijem hotovosti za stravne listky od zamestnancov
- pozicka do pokladne
- vratene poistne (cez postovu poukazku)
- vrateny sudny poplatok (cez postovu poukazku)
- prijem hotovosti za predaj odpadu
- prijem z predaja majetku
Ak sa na nejaku z tychto poloziek vztahuje evidencia cez fiskalnu pokladnu, budem vdacna za upozornenie. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ver, že polhodina na nájdenie odpovedí v toľkých príspevkoch nestačí, možno tým zbehlým v surfovaní a vyhľadávaní. Takže ešte pohľadaj, len len stručne dopíšem ano-nie do tvojho textu.
    zuzkasch Pozri príspevok
    ....................... dalsie pohyby v hotovosti:
    - vyber z bankoveho uctu do pokladne..................................nie
    - prijem hotovosti za stravne listky od zamestnancov............nie
    - pozicka do pokladne------------------------------------------------nie
    - vratene poistne (cez postovu poukazku).............................nie
    - vrateny sudny poplatok (cez postovu poukazku).................nie
    - prijem hotovosti za predaj odpadu.......................................áno
    - prijem z predaja majetku........................................... ............áno
    Ak sa na nejaku z tychto poloziek vztahuje evidencia cez fiskalnu pokladnu, budem vdacna za upozornenie. Dakujem
    slovo pokladňa, resp. príjem v tvojom texte značí vždy fiškálnu pokladňu=ERP
    nie odpoved značí, že takéto príjmy eviduješ vo firemnej, režijnej, teda inej pokladni.
    Výnimka je, ak takéto hotovosti skutočne reálne vložíš do zásuvky ERP, potom ich zaevidovať musíš ako VKLAD.

    zuzkasch je offline (nepripojený) zuzkasch

    zuzkasch
    Super, dakujem velmi pekne. Presne tak, ked pisem o pokladni myslim ERP-fiskalnu, lebo klasicku evidencnu pouzivame roky. Teda ale som prekvapena tym odpadom a majetkom . Este raz dakujem.

    Vklady cez elektr. registr. pokl.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.