Zavrieť

Porady

Odpočítanie DPH pri registrácii - Jednoduché účtovníctvo

Prosím Vás milý spoluporadníci, poraďte ako v jednoduchom účtovníctve zaúčtovať DPH pri registrácii (z tovarov,materiálov,majetku) . Mám pocit že to treba dať do: Príjem iný zdaniteľný. - keďže vychádzam z predpokladu, že už v minulosti bol tovar,materiál zaúčtovaný v jednoduchom účtovníctve výdaj - v čiastke s DPH. Keďže mi čiastku DPH daňový úrad vráti, tam by to mal byť príjem. Ale keďže som to ešte nerobila, nie som si istá. A ako to zaúčtovať? Interným dokladom?
Zároveň mi pri tomto vyvstáva otázka, čo s majetkom. Odpisovať ho už z ceny po odpočítaní DPH? Čiže znížiť cenu obstarania dlhodobého investičného majetku? a tým dostanem odpis úmerne nižší, oproti odpisom uplatneným v prvých rokoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    July je offline (nepripojený) July

    July
    Ďakujem za poradu, už som si to našla v zákone o dani z príjmov. Takže už mám 100 % istotu. (§ 17 ods. 3 písm. d/ a § 17 ods. 20 písm. a/.)

    Odpočítanie DPH pri registrácii - Jednoduché účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.