Zavrieť

Porady

Slovenska posta je neplatcom DPH, mojej zakaznicke nesedi faktura

Dobry den, chcela by som poprosit o radu:

Predala som vyrobky do obchodu s DPH. Zauctovala som postovne podla cennika SP /4,30 eur bez DPH/. Moja zakaznicka mi 2.x telefonovala, ze jej skusena uctovnicka mi chce vratit fakturu, pretoze jej program v PC automaticky pripisuje k postovnemu DPH a konecna suma jej teda nesedi. Ako by som to mala vyriesit ked uctovnicka, ktorej to nesedi je skusena a si je ista, ze ma pravdu a ja zasa na druhej strane takto obchodujem odjakziva a vsetci su spokojni....? DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    BIZAL Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poprosit o radu:

    Predala som vyrobky do obchodu s DPH. Zauctovala som postovne podla cennika SP /4,30 eur bez DPH/. Moja zakaznicka mi 2.x telefonovala, ze jej skusena uctovnicka mi chce vratit fakturu, pretoze jej program v PC automaticky pripisuje k postovnemu DPH a konecna suma jej teda nesedi. Ako by som to mala vyriesit ked uctovnicka, ktorej to nesedi je skusena a si je ista, ze ma pravdu a ja zasa na druhej strane takto obchodujem odjakziva a vsetci su spokojni....? DAKUJEM.
    Refakturácia poštovného je s DPH, poštovné služby má od DPH oslobodené len Slovenská pošta

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    babi2 Pozri príspevok
    Refakturácia poštovného je s DPH, poštovné služby má od DPH oslobodené len Slovenská pošta
    nerozumiem, prosim objasnite mi. mala som dat na fakturu 4,30 + 0,86 = 5,16 postovne?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    BIZAL Pozri príspevok
    nerozumiem, prosim objasnite mi. mala som dat na fakturu 4,30 + 0,86 = 5,16 postovne?
    áno refakturácia poštovného podlieha DPH, čiže tak ako píšeš

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    BIZAL Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poprosit o radu:

    Predala som vyrobky do obchodu s DPH. Zauctovala som postovne podla cennika SP /4,30 eur bez DPH/. Moja zakaznicka mi 2.x telefonovala, ze jej skusena uctovnicka mi chce vratit fakturu, pretoze jej program v PC automaticky pripisuje k postovnemu DPH a konecna suma jej teda nesedi. Ako by som to mala vyriesit ked uctovnicka, ktorej to nesedi je skusena a si je ista, ze ma pravdu a ja zasa na druhej strane takto obchodujem odjakziva a vsetci su spokojni....? DAKUJEM.
    Oslobodené od DPH sú len "univerzálne poštové služby" poskytované podľa zákona o poštových službách. Tzn, že na tvojich faktúrach musíš na poštovné (príp.balné) uplatňovať 20 % DPH.
    To, že sú všetci zákazníci spokojní je možné, keďže platia menej ... asi menej spokojný bude správca dane pri kontrole .

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    Johanka Pozri príspevok
    Oslobodené od DPH sú len "univerzálne poštové služby" poskytované podľa zákona o poštových službách. Tzn, že na tvojich faktúrach musíš na poštovné (príp.balné) uplatňovať 20 % DPH.
    To, že sú všetci zákazníci spokojní je možné, keďže platia menej ... asi menej spokojný bude správca dane pri kontrole .
    sak to...a co mam teraz robit?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    § 28
    Poštové služby
    Oslobodené od dane sú univerzálne poštové služby.7) Oslobodené od dane je aj dodanie tovaru, ktorý súvisí s poskytovanou univerzálnou poštovou službou.
    7) § 3 zákona č. 507/2001 Z. z. o poštových službách.
    http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=13471

    Slovenska posta je neplatcom DPH, mojej zakaznicke nesedi faktura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.