Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky po RD a skončenie pracovného pomeru

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či budem mať nárok na vyššiu podporu v nezamestnanosti. Po nástupe po RD zamestnávateľ pre mňa nebude mať pracovné miesto. Budem musieť skončit pracovný pomer.Toho času som na rodičovskej dovolenke. Tá mi skončí 09.04.2012. Predtým som bola na MD a predtým RD + MD (reťazový pôrod). U zamestnávateľa mi ostala nevyčerpaná dovolenka 31 dní, ktorú mi preplatí.
Moja otázka je, ako zosúladiť dátumy skončenia pracovného pomeru (pred skončením RD), aby mi vyšla podpora v nezamestnanosti vo vyššej sume ako minimálna, pretože vymeriavací základ budem mať z dôvodu nevyčerpanej dovolenky, ktorú mi zamestnávateľ vyplatí.
Stačí len skončiť RD 16.01.2012, 17.01.2012 odpracovať jeden deň a 18.01.2012 podpísať výpoveď dohodou + preplatenie 31 dní dovolenky. Bude sa mi takto preplatenie dovovolenka zvyšovať VZ na podporu v nezamestnanosti?
Ako je to s preplatením dovolenky po skončení pracovného pomeru? Ak by som skončila RD 16.01.2012 a pracovný pomer 16.01.2012 a nebola by mi preplatená dovolenka, vyšla by mi podpora v nezamestnanosti v minimálnej sume, no vraj ak by mi zamestnávateľ preplatil dovolenku po skončení pracovného pomeru, nemusí platiť za mňa odvody. Je to tak?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Preplatenie dovolenky po RD a skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.