Zavrieť

Porady

Kabrňáci na domy- sito,paskov and company poraďte blížnemu...

čaute, chcel som sa opýtať, minulý rok som ako veľký magnát odkúpil od mesta pozemok pod barákom,teda cca. 90 bytov odkúpilo, takže mám tam podiel asi nejakých 60cm-mám podať nejaké daňové priznanie alebo ako? je to drobotina...
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanko, a nechýba Ti ešte jeden rozmer? A výsledok pozemku v m2, ktorého si sa stal vlastníkom?

Ty si rylo, čo ešte nezhnilo, ani tak skoro nezhnije.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sitko 919/10000-je podiel
ale to je pod naším barákom, nie pod bratislavským hradom...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stano, predpokladám, že sa pýtaš na daňové priznanie na daň z nehnutelnosti ...
Odkedy máš pozemok zapísaný na liste vlastníctva ?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A tvoj dom, nie je tvoj hrad? Nemáš ho rád? Ani to na čom stojí, rodnú, úrodnú hrudu ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Stano, predpokladám, že sa pýtaš na daňové priznanie na daň z nehnutelnosti ...
Odkedy máš pozemok zapísaný na liste vlastníctva ?
veronika od minulého mája- je to 1 lv a sme tam všetci obyvatelia naraz...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
veronika od minulého mája- je to 1 lv a sme tam všetci obyvatelia naraz...
Nie som odborníkom na daň z nehnutelností, sná´d sa ti niekto ozve, kto s tým robí.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Áno Stanko, keďže si nadobudol pozemok minulého roka, do 31.januára najneskôr treba podať DP k dani z nehnuteľnosti.
V DP vyznačíš fakt, že si podielovým spoluvlastníkom.

Osoba, ktorá sa stala v priebehu roka 2011 vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľnosti nachádzajúcej sa na území Slovenskej republiky, ktorá je predmetom dane z pozemkov, dane zo stavieb alebo dane z bytov a nebytových priestorov, bola povinná do 30 dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva, správy, nájmu alebo skutočného užívania nehnuteľnosti oznámiť správcovi dane túto skutočnosť. Takejto osobe vzniká daňová povinnosť 1. januára 2012 a týmto dňom sa zároveň stáva daňovníkom dane z nehnuteľností.
9 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

no jo a možno sa vykašlem na to, však to je asi jeden kameň čo v tom pomere možem vlastniť...
či sleduje to niekto?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Áno Stanko, keďže si nadobudol pozemok minulého roka, do 31.januára najneskôr treba podať DP k dani z nehnuteľnosti.
V DP vyznačíš fakt, že si podielovým spoluvlastníkom.

Osoba, ktorá sa stala v priebehu roka 2011 vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľnosti nachádzajúcej sa na území Slovenskej republiky, ktorá je predmetom dane z pozemkov, dane zo stavieb alebo dane z bytov a nebytových priestorov, bola povinná do 30 dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva, správy, nájmu alebo skutočného užívania nehnuteľnosti oznámiť správcovi dane túto skutočnosť. Takejto osobe vzniká daňová povinnosť 1. januára 2012 a týmto dňom sa zároveň stáva daňovníkom dane z nehnuteľností.
aha danuš a čo tam mám napísať aké metre či čo?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
no jo a možno sa vykašlem na to, však to je asi jeden kameň čo v tom pomere možem vlastniť...
či sleduje to niekto?
Mesto dostáva výpis z katastra, myslím, že sleduje ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Mesto dostáva výpis z katastra, myslím, že sleduje ...
však od mesta som to aj odkúpil...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanko, samotné DP Ťa bude navádzať vo výplňaní.
Predpokladám, že ste pozemok nadobudli v BSM spolu s manželkou, ale stačí keď ho podá len jeden z Vás.
Vyznačíš tam svoje údaje, katastrálne územie, číslo parcely aj s číslom za lomítkom /ak je/. Myslím, že sa to vyznačuje v II. časti DP, III. časť je už na stavby.
Inak ľudia v tom majú chaos a úradníčky na miestnych úradoch potrebujú len vyslovene to priaznanie. Ak by si tam aj urobil nejakú chybičku, nemaj ťažkú hlavu, pre nich je dôležité číslo parcely a katas. územie, z LV presne vedia zistiť aký máš podiel, na ktorého základe Ti vyrubia daň.
Toto DP podáš len raz, v budúcich obdobiach Ti už bude len chodiť výmer od obce na zaplatenie dane. /ak teda túto daň neplatíte spoločne ako bytovka, to už neviem ako...veď oni si Vás nájdu, neboj/.
7 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
sitko 919/10000-je podiel
ale to je pod naším barákom, nie pod bratislavským hradom...
Nejak sa mi to nezdá? Ja mám 61/2660 pod našim ...

Tvoj byt má 900 m2? To si žiješ ako na hrade. A nie si Ty Matúš ... ?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A ešte jedna malá rada Stanko...
Nehľadaj tlačivo DP na daň. úrade, tam ho nenájdeš. Odbehni na magistrát mesta, tam Ti ho dajú a možno sa dá kúpiť aj v ŠEVTe.
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
však od mesta som to aj odkúpil...
Vidíš, Stanko! Ty si si odkúpil, nie všetci si to môžu povedať. Niektorí si hovoria, že to za peniaze ulúpili, a oni hovoria, že ....... človek sa mýli, či nie? Demokracia ... 10.3.2012 sa dosiahne, či odsúhlasí?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No ulúpili, či odkúpili, občiasku povinnosť si treba splniť a že to nie vždy býva ľahké, poviem Vám, že pri hľadaní DP k nehnuteľnosti som v našom meste predvčerom doslova penila.
Minulý rok sme kúpili chalupu mimo KE. Tak som sa vybrala po DP na DÚ na juhu v KE. Keďže sa už nevenujem účtovníctvu, unikol mi fakt, že tento DÚ sa presťahoval inde, kým som ho našla, trvalo to. Tam som prišla pred deviatou ráno, tak som čakala 3/4 hodiny kým ho otvoria, aby som sa dozvedela, že také priznania majú na magistráte.
Tak daváj na magistrát na opačnú stranu KE.
Vystála som rad v miestosti kde dávali tlačivá a nasleduje rozhovor:
Ja: ,,prosím si dve priznania k dani z nehnuteľnosti" /keby som jedno pokazila, treba druhé do zálohy/...
Jedna z úradníčok:,,kde ste kúpili nehnuteľnosť?"
Ja:,,mimo KE..."
úradníčka: ,,my máme len pre košických tlačivá, stiahnite si na inernete..."

To už ale do mňa točky vbehli! Pani úradníčke vysvetľujem, že mi nefunguje tlačiareň...Pani úradníčka mi už nervózne odopovedá, že ju to nezaujíma....Navrhujem, že si tlačivo kúpim... Úradníčka zaťato - ani B.hovi.
Tak dialóg pokračuje:
Ja:,,dobre teda, pýtala som si dve tlačivá na jedno mimo KE, druhé je pre nehnuteľnosť v KE..."
úradníčka: ,,no určite!"
To už ale vo mne sto Bohov bolo!
druhá úradníčka: ,,daj, jej ho Preboha!"
Ja:,,milá pani, aká som Vám ja JEJ?!!!"
Tretia mladučká to nezvládla a podala mi tlačivo...

Úctivo som sa poďakovala a poradila som im, aby si zabezpečili detektor lží a chovali sa slušne .
Takže vážení, pri dnešných úradníkoch sa nenechajte odbiť a pri ich práci im treba pripomenúť, že nie my, ale oni sú tu pre nás. A ak treba, KLAMTE .

Uf, bola to fuška, ale dnes už poštou odišlo DP k inej pani úradníčke, ktorá bude hádam spokojná.
6 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

danushka Pozri príspevok
No ulúpili, či odkúpili, občiasku povinnosť si treba splniť a že to nie vždy býva ľahké, poviem Vám, že pri hľadaní DP k nehnuteľnosti som v našom meste predvčerom doslova penila.
Minulý rok sme kúpili chalupu mimo KE. Tak som sa vybrala po DP na DÚ na juhu v KE. Keďže sa už nevenujem účtovníctvu, unikol mi fakt, že tento DÚ sa presťahoval inde, kým som ho našla, trvalo to. Tam som prišla pred deviatou ráno, tak som čakala 3/4 hodiny kým ho otvoria, aby som sa dozvedela, že také priznania majú na magistráte.
Tak daváj na magistrát na opačnú stranu KE.
Vystála som rad v miestosti kde dávali tlačivá a nasleduje rozhovor:
Ja: ,,prosím si dve priznania k dani z nehnuteľnosti" /keby som jedno pokazila, treba druhé do zálohy/...
Jedna z úradníčok:,,kde ste kúpili nehnuteľnosť?"
Ja:,,mimo KE..."
úradníčka: ,,my máme len pre košických tlačivá, stiahnite si na inernete..."

To už ale do mňa točky vbehli! Pani úradníčke vysvetľujem, že mi nefunguje tlačiareň...Pani úradníčka mi už nervózne odopovedá, že ju to nezaujíma....Navrhujem, že si tlačivo kúpim... Úradníčka zaťato - ani B.hovi.
Tak dialóg pokračuje:
Ja:,,dobre teda, pýtala som si dve tlačivá na jedno mimo KE, druhé je pre nehnuteľnosť v KE..."
úradníčka: ,,no určite!"
To už ale vo mne sto Bohov bolo!
druhá úradníčka: ,,daj, jej ho Preboha!"
Ja:,,milá pani, aká som Vám ja JEJ?!!!"
Tretia mladučká to nezvládla a podala mi tlačivo...

Úctivo som sa poďakovala a poradila som im, aby si zabezpečili detektor lží a chovali sa slušne .
Takže vážení, pri dnešných úradníkoch sa nenechajte odbiť a pri ich práci im treba pripomenúť, že nie my, ale oni sú tu pre nás. A ak treba, KLAMTE .

Uf, bola to fuška, ale dnes už poštou odišlo DP k inej pani úradníčke, ktorá bude hádam spokojná.
Danuška, oni sú dnes už ti úradníci tak pretechnizovaní, že rozmýšľať nemôžu, len konajú. Ako vidím s toho, čo si napísala, je pravdou: Posledný prepadne peklu, chudera, tá tretia , kto by si to odskákal? Na úrade. Ale Ty si behala, oni vyskakovali, že majú málo od Teba?



0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

danushka Pozri príspevok
Áno Stanko, keďže si nadobudol pozemok minulého roka, do 31.januára najneskôr treba podať DP k dani z nehnuteľnosti.
V DP vyznačíš fakt, že si podielovým spoluvlastníkom.

Osoba, ktorá sa stala v priebehu roka 2011 vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľnosti nachádzajúcej sa na území Slovenskej republiky, ktorá je predmetom dane z pozemkov, dane zo stavieb alebo dane z bytov a nebytových priestorov, bola povinná do 30 dní odo dňa nadobudnutia vlastníctva, správy, nájmu alebo skutočného užívania nehnuteľnosti oznámiť správcovi dane túto skutočnosť. Takejto osobe vzniká daňová povinnosť 1. januára 2012 a týmto dňom sa zároveň stáva daňovníkom dane z nehnuteľností.
tak a som v .....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No uznaj sitečko, to už pomoc blížnemu nikto a nič negarantuje u nás?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

day Pozri príspevok
tak a som v .....
Prečo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať