Zavrieť

Porady

Danove priznanie 2012

Dobry den.
Chcel by som sa spytat. Idem sa vybavit danove priznanie za rok 2011 a mam taku otazocku.
OD zaciatku roka do konca juna som bol na absolventkej praxi=185e, ked si idem teraz podavat danove priznanie tak musim zdokladovat aj z praxe nieco ci ako??
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    K DP príjem musíš dokladovať potvrdením od zamestnávateľa, z ktorého je zrejmá výška odvedenej dane. Zrejme si chceš uplatniť nezdaniteľnú časť a daň ti DÚ vráti.

    alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

    alfred123
    to znamena laicky,ze mam ist na urad prace a vypytat si potvrdenie, ze som bol od zaciatku roku 2011 do konca juna evidovany ale vykonal som abs.prax?

    alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

    alfred123
    no to som bol vlastne na praxi cez urad prace, takze asi na urade prace,oni to cele spostredkuju

    alfred123 je offline (nepripojený) alfred123

    alfred123
    ok dakujem za odpoved. A este som sa chcela spytat,ked som mal pracovny pomer na 50% ten sa tam rata vsak a este jednu brigadu-mesacne 49 hod.

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    Dobrý deň! Mám dve otázky:
    1. od septembra do decembra som pracovala na dohodu, ale bola som vedená na úrade práce. Zarobila som za tú dobu 115,-eur. zamestnávateľka mi poslala potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti,......
    Mám voči povinnosť poisťovniam, alebo daňovému úradu? Mám podať daňové priznanie za brigádu?
    2. Ak bol niekto zamestnancom firmy (nie SZČO) časť roka a zvyšok roka je vedený na UPSVaR, ale popri tom vykonával činnosť na dohodu a nepresiahol limit na vyradenie z evidencie, má podať DP, alebo to zaňho spraví bývalý zamestnávateľ? Má nejakú povinnosť voči poisťovniam?
    ĎAKUJEM!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    heňa36 Pozri príspevok
    Dobrý deň! Mám dve otázky:
    1. od septembra do decembra som pracovala na dohodu, ale bola som vedená na úrade práce. Zarobila som za tú dobu 115,-eur. zamestnávateľka mi poslala potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti,......
    Mám voči povinnosť poisťovniam, alebo daňovému úradu? Mám podať daňové priznanie za brigádu?
    2. Ak bol niekto zamestnancom firmy (nie SZČO) časť roka a zvyšok roka je vedený na UPSVaR, ale popri tom vykonával činnosť na dohodu a nepresiahol limit na vyradenie z evidencie, má podať DP, alebo to zaňho spraví bývalý zamestnávateľ? Má nejakú povinnosť voči poisťovniam?
    ĎAKUJEM!
    1. Mala si u zamestnávatela podpísané Vyhlásenie k zdaň.príjmov ? Mala si zrazenú daň ?

    2. Ak má podpísané vyhlásenie a nemá zrazenú daň, max. možný príjem dohodára-evidovaného na UP nepresiahne 1/2 NČZD. Nemusí podávať DP. Ak vyhlásenie podpísané nemá a má zrazenú daň, ak DP podá, DU mu daň vráti. Môže tiež do 15.2.2012 požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane. Bez žiadosti to sám zamestnávatel neurobí.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak potom ako ti písala Veronika, tým, že máš príjem za rok 2011 do 1/2 NČZD - t-j- 3559,30 :2
    nemusíš robiť nič....

    heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

    heňa36
    Ak teda príjem dohodára nepresiahne 1/2 NČZD, tak DP podávať nemusí? A o to ročné zúčtovanie požiadať musí? A ak tak neurobí, musí si ho spraviť sám?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    heňa36 Pozri príspevok
    Ak teda príjem dohodára nepresiahne 1/2 NČZD, tak DP podávať nemusí? A o to ročné zúčtovanie požiadať musí? A ak tak neurobí, musí si ho spraviť sám?
    Ak príjem nepresiahne 1/2 NČZD, nemusí podať DP ani žiadať o RZD. Ale ak má zrazenú daň, je to pre dohodára výhodné. DU alebo zamestnávatel mu zrazenú daň vráti.

    pitak1 je offline (nepripojený) pitak1

    pitak1
    Dobry den,

    chcela by som sa opytat: som nezamestnana a v roku 2011 som si platila dobrovolne nemocenske poistenie z najvyssieho vymeriavacieho zakladu. Spolu som zaplatila socialnej poistovni 437,25 €, ak si podam danove priznanie vratia mi z tejto sumy dph?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pitak1 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa opytat: som nezamestnana a v roku 2011 som si platila dobrovolne nemocenske poistenie z najvyssieho vymeriavacieho zakladu. Spolu som zaplatila socialnej poistovni 437,25 €, ak si podam danove priznanie vratia mi z tejto sumy dph?
    DPH? Mýliš si dve rozdielne dane. AK nemáš za rok 2011 príjmy, nepodávaš DP k dani z príjmu, nevracajú Ti žiadnu daň.

    ivana79 je offline (nepripojený) ivana79

    ivana79
    Dobrý deň, mala by som jednu otázku a to či musím prikladať k daňovému priznaniu aj potvrdenie o návšteve školy, ak som maturovala v máji, od júna som pracovala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.