Zavrieť

Porady

cdcp cenné papiere

žena
Dobrý den potrebovala by som poradit,ale neviem kam to mám zaradit,dnes prišlo na dedkovú adresu z centrálneho depozitára cenných papierov šek za vedenie účtu,dedko je už 14 rokov mrtvy čo stým, babka nemá ani potuchy čo by to malo byt ,lebo ona vraj niečo zrušila ,ale papiere už žiadne nemá kam sa mám obrátit
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter11111 Peter11111

Peter11111 je offline (nepripojený) Peter11111

Dobry den, je to od tejto otazky ale chcel yb som sa poradit vcera mi prisiel sek ze mam zaplatit nejake peniaze za vedenie uctu co mam akcie z 1 vlny kuponovej privatizacie. Mam tam 6 akcii biotika stara lupca. Odkedy mam tie akcie nedostal som ani korunu a teraz mam este zaplatit 9,60eur. Je to normalne a mam zapaltit? Je tam nejaky prilozeny letak ze akcie mozem previest na fond narodneho majetku no ale zadarmo to mam len tak previest? Neviete ci sa to da nejak predat aby sa mi vratili aspon nejake peniaze - eura???
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

babicka1 Pozri príspevok
Dobrý den potrebovala by som poradit,ale neviem kam to mám zaradit,dnes prišlo na dedkovú adresu z centrálneho depozitára cenných papierov šek za vedenie účtu,dedko je už 14 rokov mrtvy čo stým, babka nemá ani potuchy čo by to malo byt ,lebo ona vraj niečo zrušila ,ale papiere už žiadne nemá kam sa mám obrátit
skutocne
ty si si dala nick babicka1, predpokladam, ze si babicka, toz potom tvoja babicka musi mat krasny vek a podla toho vsetkeho je uz praprababicka
GRATULUJEME
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
Fero11 Pozri príspevok
skutocne
ty si si dala nick babicka1, predpokladam, ze si babicka, toz potom tvoja babicka musi mat krasny vek a podla toho vsetkeho je uz praprababicka
GRATULUJEME
fakt som babička už tri roky a moja svokra má 81 rokov a už je prababička
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Mne tiež prišlo platiť poplatok, mám 5 CP, môžem ich previesť na Fond nár. majetku, ale ako som zistila, vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok. Teda podľa toho by bola škoda niekam ich previesť. Takže, poraďte mi: prečo mi doteraz daná spoločnosť neplatila dividendy??? Alebo môžem im ich predať???A ako a prostredníctvom koho ich mám danej spoločnosti ponúknuť, aby ma neoklamali alebo nenabehli v kuklách??? Vďaka.
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

Peter11111 Pozri príspevok
Mam tam 6 akcii biotika stara lupca.Neviete ci sa to da nejak predat aby sa mi vratili aspon nejake peniaze - eura???
- dnesna cena na burze cennych papierov bola 23 eur za 1 akciu Biotika Slovenska Lupca,
- ak ich chcete predat na burze, obratit sa treba na clena burzy (obchodnik s cennymi papiermi alebo banka),
- skuste obehnut banky a zistit si, ake maju poplatky za sprostredkovanie predaja, pripadne zavolat obchodnikovi s cennymi papiermi.
2 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

betrix Pozri príspevok
mám 5 CP, môžem ich previesť na Fond nár. majetku, ale ako som zistila, vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok. Teda podľa toho by bola škoda niekam ich previesť. Takže, poraďte mi: prečo mi doteraz daná spoločnosť neplatila dividendy??? Alebo môžem im ich predať???A ako a prostredníctvom koho ich mám danej spoločnosti ponúknuť, aby ma neoklamali alebo nenabehli v kuklách??? Vďaka.
- ak je to zaujimava spolocnost, urcite ich nedarujte statu,
- kedze ste nenapisali nazov spolocnosti, neda sa povedat, ci je to skutocne zaujimava spolocnost,
- cenu verejneobchodovatelnych akcii zistite na webstranke burzy cennych papierov,
- dividendy nema povinnost vyplatit, je to na rozhodnuti valneho zhromazdenia akcionarov spolocnosti,
- predat ich mozete aj samotnej spolocnosti, skuste ich oslovit listom ale spolocnost nema povinnost ich od Vas odkupit,
2 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Dobry vecer,
vedel by mi niekto pozriet hodnotu nasledovnych cennych papierov?
Polnohospodarske druzstvo Hlohovec ISIN SK8120001828
Polnohospodarske druzstvo Gader Blatnica ISIN SK8120000473
Vdaka,pekny vecer.
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Vďaka, nenašla som to tam, je to Multikreditreal a.s., keďže spoločnosť nemá povinnosť odkúpiť CP, tak čo vlastne z nich ja ako vlastník mám, aj keď by mali hodnotu?
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

betrix Pozri príspevok
vlastním CP celkom zaujímavej spoločnosti, ktorá má celkom zaujímavý majetok.
- multicredit real je zaujimava spolocnost, no nie z pohladu hosp.vysledkov,
- zaroven pochybujem, ze ma majetok zaujimavy z pohladu hodnoty pre mensinovych akcionarov,
- jedna vec je vysoka hodnota aktiv, no druha vec je, z coho su aktiva tvorene a ako su ocenene,
0 0
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

zdravim Vas,
hladala som v odporucanom linku hodnotu akcii a udaje sedi s udalom na liste "Výpis z učtu majitela CP..". Ide o Polnohospodarske druzstvo TATRA v Spišskej Belej. IČO : 0000199818. Menovita hodnota je uvedena 33,19 eur. Počet CP : 13. Podiel z emisie v %: 0,086. Podla uvedenej hodnoty v eurach nic moc. Co s tym robit??
Vidim za tym len tarchu v priebezne "tahani" penazi za vedenie uctu. Radite mi previest toto na Fond narodneho majetku? dakujem.
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

Poola Pozri príspevok
Polnohospodarske druzstvo TATRA v Spišskej Belej. Co s tym robit?? Vidim za tym len tarchu v priebezne "tahani" penazi za vedenie uctu. Radite mi previest toto na Fond narodneho majetku? dakujem.
- darovat fondu ich mozete do konca roka a poplatok za vedenie uctu Vam aj tak bude vrateny,
- skuste zavolat do druzstva, ze mate zaujem o predaj,
- osobne by som pockal, ved o pol roka sa moze objavit zaujemca o cenne papiere,
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Chcela som zistiť, aké CP to vlastním. Dnes mi prišiel šek, aby som zaplatila aj ja, aj manžel po 9,60€ a so šekom prišiel zoznam akcií, ktoré vlastníme. Je zaujímavé, že sme s manželom kupovali rovnaké akcie, on má uvedené správne a mne namiesto akcií Slovenských lúčobných závodov dali akcie Mraziarní, ktoré som ja nekupovala. Čo s tým?
Neviem ani, či mám previesť tie naše akcie na cdcp, neviem si pozrieť ich trhovú hodnotu
Máme tam:
1, CS0005047257 VAB Sipox
2, CS0009012752 Slovenské lúčobné závody Hnúšťa
3, SK1120007440 Rona a.s
4, SK1120004900 ZVL Žilina
5, CS0009016654 Mraziarne Žilina

Prosím Vás pozrite, či to má nejakú hodnotu, vopred ďakujem
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

truch Pozri príspevok
Chcela som zistiť, aké CP to vlastním. Dnes mi prišiel šek, aby som zaplatila aj ja, aj manžel po 9,60€ a so šekom prišiel zoznam akcií, ktoré vlastníme. Je zaujímavé, že sme s manželom kupovali rovnaké akcie, on má uvedené správne a mne namiesto akcií Slovenských lúčobných závodov dali akcie Mraziarní, ktoré som ja nekupovala. Čo s tým?
Neviem ani, či mám previesť tie naše akcie na cdcp, neviem si pozrieť ich trhovú hodnotu
Máme tam:
1, CS0005047257 VAB Sipox
2, CS0009012752 Slovenské lúčobné závody Hnúšťa
3, SK1120007440 Rona a.s
4, SK1120004900 ZVL Žilina
5, CS0009016654 Mraziarne Žilina

Prosím Vás pozrite, či to má nejakú hodnotu, vopred ďakujem
skus pozriet toto http://www.akcie.webnoviny.sk/slovensko čosi z toho sa obchoduje aj na burze
1 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

truch Pozri príspevok
1, CS0005047257 VAB Sipox
2, CS0009012752 Slovenské lúčobné závody Hnúšťa
3, SK1120007440 Rona a.s
4, SK1120004900 ZVL Žilina
5, CS0009016654 Mraziarne Žilina
- z uvedenych akcii ma realnu hodnotu iba Rona, a.s., na burze sa obchoduje po 3 eura
4 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Mám akcie v Slovenských lodeniciach v konkurze, IČO 31411541 , CS 0005050954, zrejme nemám inú možnosť ako akcie previesť. Je tak ?

Za názory ďakujem.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

peterknazeje Pozri príspevok
- z uvedenych akcii ma realnu hodnotu iba Rona, a.s., na burze sa obchoduje po 3 eura
Máme len po dve akcie Rony, takže mi ostáva len prevod. Na pošte, kde robia prevody som v poradovníku, na rad prídem až v máji Hlavne , že na tom výpise, čo poslali, majú tie akcie hodnotu cez 3000€
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Katarina Pozri príspevok
Mám akcie v Slovenských lodeniciach v konkurze, IČO 31411541 , CS 0005050954, zrejme nemám inú možnosť ako akcie previesť. Je tak ?

Za názory ďakujem.
pozrela som aj obchodny register - dokonca nemajú ani len premenené ZI na eurá.
Takže z toho zrejme už fakt nič nebude. Pravdepodobne bude lepšie previesť
1 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Ahojte.Neviete mi poradiť nejaké forum, kde sa rieši ako postupujú akcionári v nasledovnom prípade. Predpokladám, že nie som sama.
Došla mi teraz FAktúra (už aj zaminulý rok) z cdcp a na nej nehorázne sumy za rok 2008 a2009. Tie sumy sú za akcie , ktoré sme nedarovali Fondu NM. Všety ostatné akcie sme darovali ešte v roku 2010. A teraz to dôležité. Nedarovali sme ich preto, lebo sa nedalo, lebo v roku 2010 alebo skôr ich vymazali a také akcie tam už neboli, keď sme to prevádzali. To znamena, že ten kto mal svoje akcie ešte v evidencii depozitára a mohol ich darovať, ten neplatí nič a ten kto ich už nemohol darovať pretože boli vymazané napr. v roku 2010 (povedala by som, že teda boli ak menejcenné) tak tento má platiť za roky 2008-2010 z ich držby. Ano presne takato sprostosť je napísaná v tej vyhláške či zákone, ktorou chceli pomôcť akcionárom zbaviť sa poplatkov. Cdcp sa toho samozrejme drží, napriek tomu , že je to proti logike aj etike a veselo fakturuje horibilne sumy.
Ak vás napadá, kde by som sa mohla obrátiť s týmto problemom, poraďte. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať