Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Dobrý den, potreboval by som poradit.
Moj vek je 26rokov, som zamestnaný už 4 roky a dal som výpoved k 29.2.2012 avšak mám 11 mesiacov založenú živnost ktoru by som chel preušit pretože si snou pocas nasledujuceho pol roka nedokážem zarobit. Mám nárok na podporu v nezamestnanosti pokial budem mat pozastavenú živnost a som majitelom 2 aut a motocykla?

Za odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nárok na podporu v nezamestnanosti mať budeš, samozrejme po zrušení abo pozastavení živnosti. . Tam je podmienka v posledných 3 rokoch mať odrobené 2 roky.
    Vlastníctvo automobilov a motocyklov na to nemá vplyv.
    Toto vlastníctvo má vplyv na dávku v hmotnej núdzi.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, podpora v nezamestnanosti zavisi len od toho, ci splnas podmienku platenia poistenia v nezamestnanosti aspon 2 roky z poslednych 3 rokokov.
    Samozrejme nesmies mat aktivnu zivnost, prerusenie staci. to prerusenie si vybavuj tak, aby si uz k 1.3.2012 zivnost mal prerusenu, lebo inak ta nezaregistruju od 1.3. na UP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rady byvaju dobre alebo zle, pravdive, nepravdive mozu sa ti pacit alebo nie, ale kladne rady nebyvaju ....

    Podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.