Zavrieť

Porady

Kaufland - kupujte slovenske vyrobky !

to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Prečo chodíš do kauflandu? choď do coopu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ktovie, kto je toho majiteľ, v IT som ich videla na tucty ...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Soľ nieje preto lebo predali Solivar v Prešove nejakému magorovi ktorý ho vytuneloval. Prešovská soľ bola super , tá Poľská hrubá kamenná sa nedá zo solničky ani sypať.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pivko Pozri príspevok
Soľ nieje preto lebo predali Solivar v Prešove nejakému magorovi ktorý ho vytuneloval. Prešovská soľ bola super , tá Poľská hrubá kamenná sa nedá zo solničky ani sypať.
Súhlasím a nie je ani taká, aká má byť. Škoda, že sa pri tom, ako o predaji Solivarov rozhodovali, neriadili heslom, soľ nad zlato.
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
Súhlasím a nie je ani taká, aká má byť. Škoda, že sa pri tom, ako o predaji Solivarov rozhodovali, neriadili heslom, soľ nad zlato.
oni mali heslo "zlato nad soľ"
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
oni mali heslo "zlato nad soľ"
Podľa hesla, lepší vrabec v mojej hrsti, ako holub na streche slovákov.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

pavol54 Pozri príspevok
Prečo chodíš do kauflandu? choď do coopu.
no uplne naposledy preto, ze pekne sobotne rano na Coope bolo vypisane "inventura".
tak som musel ist dalej do Kauflandu.

ale inac do kauflandu chodim pravidelne, predsa len viac mi vyhovuje.
ale snazim sa vyberat tie slovenske vyrobky.

ale napr. ta sol a cestoviny, to ma dostalo.

ale stale rad by som vedel cim to je ...(tie moje 3 otazky v zavere mojej zadanej temy)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

My máme nohy na stole nič nevyrábame(myslím moju firmu) Nakopať do riti nákupcov pre siete, lebo tí rozhodujú o tom od koho kúpia, provízia sa cez hranice ťažšie dokazuje. a tá tam určite je vyhráva ten kto napíše vyššie nenulové číslo pred štyri nuly.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ja som práve tak nenažraný ako pumpár na benzínke. prečo je u nás najdrahší benzín?
Vieš odpovedať?
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Lebo mame dane vo vyske cca 80% asi preto..
- ten benzin

a preco kaufland a ine tesco shity ?

no pretoze slovak rasej nakupi VSETKO na 1 pulte (ako v Matrixe), ako keby mal ist tam a tam, pre viac veci.

AAAAAAAAALE... praca sa zefektivnuje, pracujeme len 8 hod denne, mame auta, zas sme rychlejsi, mame mobil, tv, net.. vsetko co nam ma DAT cas...

ale nemame cas nakupovat na napr 5 miestach tyzdenne, radsej na jednom

ja do tesca, kauflandu, lidl, billy nechodim z principu, radsej zabijem 2 hodiny casu cestovanim (pesi/bike) a nakupovanim u drobneho obchodu (lokalnych i ked sa tazko tazko tazko hladaju) ako dat co i len 1 cent zahranicnemu magorovi, VYKORISTOVATELOVI, co da pokladnicke zodpovednost ako poloboh ale ledva jej da minimalnu mzdu.. grrr na nich,.,
2 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
K tym 80% sa realne dopracujeme asi takto:

priemerna hruba mnzda je 750 eur, tj, zamestnavatela taky clovek stoji 1013 eur a zamestnavatel dostane 583 eur

z toho je 117eur DPH 20% tj. zostane mu 466 eur (to je uz dan 54% !)

potom este extra specialne dane z PHM, alkoholu, specialne dane za nehnutelnosti, auta. (tu neviem kolko to je z ceny, ale isto min. dvojciferna % suma) rozne autorske poplatky za cisty papier (aby som tam neprepisal noty asi...)

cize ked ja mam tak malu kupnu silu, tj. mozno 300- maaaax 400 eur z 1013!!!!!! co stoji moje miesto (a to som nepripocital dane, ktore musel investor ktory ma zamestnava dat za - stavbu, pozemok, energie, atd) - tak jasne ze to tu vyzera tak ako to tu vyzera..

Proste, je to velmi tazke vysvetlit teraz po tazkom dni, ale aby som to vysvetlillahko tak

99,999% ludi (tj, kazdy okrem vyvolenej kasty, alebo milionarov) zije na omrvinkach, co nam vyvoleni zhodia zo stola..

Zaujimalo by ma, ci aj pred 200 rokmi bol zivot taky.. (jasne ze sa da argumentovat,ze pred 200 rokmi sme nemali take dobre nemocnice atd, ale ja sa pytam - ak dostane clovek exosticku chorobu - preco mu poistovna nepomoze? rozne postihnute deti.. cize toto je nie tak celkom jasny argument, ine su na tom podobne.. lebo omrvinky, ak by neboli, kazdy by bol bohaty (nie tak ze jazdi na kavu na ferrari, ale viac ako dnes)...)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

snáď nebudem
http://stodni.sk/pepsi-odmieta-dodav...i-o-vydierani/
2 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

nie, nie je to mimo temy. O tych kauzach som pocul.
Takze, ak je to tento faktor - znamena to ze slovenski vyrobcovia nevedia ponuknut nizsie ceny a preto ani s nimi napr. ten Kaufland, nespolupracuje ?? Potom je na mieste ale otazka - preco nevedia ponuknut nizsie ceny ?? A ten zo zahranicia ano a to este treba aj v vacsej dialky doviezt ??

Alebo je to aj jednoznacne ina kvalita a preto ta nizsia cena ?? A preto aj slovensky vyrobca sa nepresadi, neprezije ?? (kedze vacsina ludi - bohuzial - maju cenu ako faktor c. 1)

zrejme je to velmi individualne, a pri roznych vyrobkoch su tie dovody odlisne ... preto nadhadzujem tuto temu, mozno ak by niekto z prvej ruky mal nejaku konkretnu info .. konkretne u vyrobkov ako Pepsi a Danone ma netrapi ze s nimi ten ktory supermarket nespolupracuje
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

roman29 Pozri príspevok
to sme uz naozaj bananova republika ??

neviem ci je to iba Kauflandom, ale po poslednom nakupe som zostal celkom rozcarovany ..
- hladal som sol. v ponuke jedine polska. to uz slovensku sol nemame ?
- rozne cestoviny - ceske, polske, madarske. to slovaci uz ani cestoviny nevyrabame ?
- makovy zavin - cesky

z predchadzajucich navstev ...
maslo - samozrejme ceske maslo suverenne najlacnejsie, a preto pri kratkom sledovani ide asi 10x viac na dracku ako tie slovenske (resp. kvazi slovenske, lebo aj na Rajo masle je napisane ze krajina povodu Nemecko)
rozne tvrde syry - samozrejme znova, cenovo suverenne najvyhodnejsie - vsetko polske. Takze zas a znova len s najvacsim odbytom.

su ti polski/ceski vyrobcovia dotovani ??
alebo je to Kaufland ktori ich uprednostnuje ??
alebo su len ti slovenski vyrobcovia nenazrani a ak sa aj nieco vyraba, tak preto dost drahsie od okolitych krajin ??

Taka prazakladna vec ze prazakladne potraviny by sme mohli vyrabat a KUPOVAT tu doma ........... ale nie, radsej sa takto podporuju okolite krajiny.
To je cesta do pekla pre Slovensko ....
Tak po prve, pokial som dobre informovany, tak naozaj slovensku sol nemame, pretoze Solivary uz ukoncili cinnost.

Po druhe - aka cesta do pekla? Preco by sme mali kuupovat v tomto globalizovanom svete slovenske vyrobky? Koho to zachrani?

Mas to pomylene, je to presne naopak. Slovenske firmy by sa mali sustredit na to, aby ich vyrobky boli konkurencieschopne a aby pre nich nebolo dolezite, ci predavaju doma alebo nie.

Ak Kia, VW a Peugeot vyvazaju 99% svojej produkcie. To je v poriadku, ale ak my dovazame potraviny to uz v poriadku nie je? Co ak by si Nemci povedali, ze Touaregy, Ceedy a C4ky nebueu kupovat, pretoze nie su vyrobene v Nemecku? Kolko ludi by potom na Slovensku prislo o pracu? A co LCD televizory z Voderad a rury z Podbrezovej? Co je toto za pomylena kampan ktora vymyva mozgy ludi?

My Slovaci sme bohuzial velmi nachylni tomu verit. Dokonca sme velmi skupi a neferovi aj v azylovej politike. Ake obrovske pocty nasich ludi zakotvili pocas socializmu na zapade, v Nemecku, v Kanade... Brali sme ako uplnu samozrejmost ze ak a niekomu podari utiect, jednoducho poziada o azyl a zostane zit v Nemecku. Nikoho nevratili, dali najset, dali peniaze na zaciatok a este pomohli casto aj najst zamestnanie. My sme ako SR kolkym ludom pomohli na uteku? Mozno piatim alebo desiatim a to som zaratal este aj tych dvoch z Guantanama, ktorych nam nanutil Obama v ramci Slovesko-americkeho ritovlezectva.

Rovnake je to aj s tovarom. Ten ktory vyrabame radi exportujeme, no nehanbime sa robit kampan proti kupovaniu vyrobkov z dovozu.

Ja vlastnim vyrobnu firmu a je mi uplne jedno, ci sa nase vyrobky u nas predavaju alebo nepredavaju. V podstate skoro nepredavaju, pretoze na takom mikro trhu ako je SR sa ani neoplati robit ziaden marketing. No predavaju sa vo vacsine vyspelych statov sveta a to nam staci. Preto ani ja nemam problem kupovat cudzie vyrobky. Myslim ty teraz doslova, teda ze si to mozem dovolit aj financne, jednoducho v obchode nemusim velmi pozerat ani an povod ani na cenu, kupujem podla toho, co sa mi paci, a aj moralne. Hanbil by som sa odmietat kupovat cudzie, ked nas export do celeho sveta zivi.

Taketo kampane zivia iba ti nechopni slovenski podnikatelia, ktori nevedia konkurovat ani kvalitou ani cenou, a potom uz ostava vytrubovat do celeho sveta iba jediny argument - "lebo slovenske". Este aj tu bryndzu sme si sprznili, ta co sa predava ovcie mlieko ani nevidela, to si naozaj radsej kupim franduzsky kozi syr, alebo dobry Holandsky. Dovidenia slovenska potravinarska produkcia....
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taketo kampane neživia iba neschopní slovenskí podnikatelia, sú úplne bežné aj na západe.....slovenská brynzda je záruka, že tam ovčie mlieko je...tá sprznená je práve zahraničná, ktorú vychvaluješ ako konkurencieschopnú kvalitou aj cenou....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bjuty smis Pozri príspevok
taketo kampane neživia iba neschopní slovenskí podnikatelia, sú úplne bežné aj na západe.....slovenská brynzda je záruka, že tam ovčie mlieko je...tá sprznená je práve zahraničná, ktorú vychvaluješ ako konkurencieschopnú kvalitou aj cenou....
Mozes si kupt aj liptovsku mliekaren, bude to same kravske mlieko. Malokedy natrafim na slusnu brydzu. Kde je ta kvalitna bryndza, ktoru sme kupovali za sociku?

Ani tam pre istotu neuvadzaju pomer, iba ze je tam kravske a ovcie mlieko. Ak prebiehaju podobne kampane v zahranici tak to tam zivia tiez iba mistni nechopni vyrobcovia. Naposledy, ked som bol vo Viedni, tak som sa potreboval rychlo najest a akurat som isiel okolo "Mekaca". Ja do Mekaca chodim raz za dva roky a aj to si zvycajne dam iba jablkovu tasticku, ale spomenul som si, ze na Slovensku boli v ponuke nejake rolky, nieco na sposob Kebabu v placke.

Tak pozeram, mali nejaku s kuracim, a potom s hovadzim. Tam u toho bol velky putac, ze original 100% rakuske kravy s alp, este aj nejaka fotka k tomu. To si neviete predstavit aky to bol grc, rozmocene psie granule. Bolo to akoze "mlete" hovadzie, ale nie maso, ale koze, chrupavky, usi, kopyta, skratka stiahli nejaky kamion, ktory smeroval do kafilerie a rozbehli mlyncek. Este to cele bolo aj pripalene.

Ja som sice uz jedol aj hovadzie usi, ale to bolo v Cine, v ramci toho, ze som chcel ako adrenalin zazit, ako sa stravuje uplna spodina v jedalnach. Riadna porcia polievky s nakrajanymi usami stala asi 0,3 EUR. Lahodka to sice nebola, ale zjest sa to dalo, a co mi bolo sympaticke, nebolo to maskovane mletim a pripalovanim. To vo Viedni putovali hned do kosa, a to naozaj nerad vyhadzujem jedlo...

Takze take su "domace" potraviny. Dobre potraviny nemusia byt "domace" dobre si odberatelov najdu vzdy.
0 0
dada1212 dada1212

dada1212 je offline (nepripojený) dada1212

ja sa v tom až tak nevyznám, ale určite hrá rolu aj to, že sme malá krajina a naši podnikatelia by sa mali sústrediť aj na trhy v zahraničí alebo okolitých krajinách, lebo si fakt žiadny výrobca nemôže myslieť že napríklad jeho potravinu si bude kupovať celé Slovensko, lebo nedá sa vyhovieť všetkým, pre niekoho bude tá jeho potraviny kvalitná, pre iného nekvalitná, niekomu bude chutiť, niekomu nie a tak môžem pokračovať, ale NIKDY ju nebude kupovať celé Slovensko ako sa podnikatelia často spoliehajú. Naši susedia majú viac obyvateľov, ale napriek tomu sa presadzujú aj v cudzích štátoch, nespoliehajú sa len na svojich spoluobčanov. A čím viac predajú, tým majú menšie náklady, cena môže byť nižšia, môžu rozširovať sortiment, vylepšovať svoje produkty a podobne.
samozrejme, že podnikatelia to na slovensku nemajú ľahké, daňové a odvodové zaťaženie je veľké, ale to čo som písala je tiež podľa mňa jeden z významných faktorov prečo sa až na výnimky nikde nepresadia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Misomiso moje výrobky sú rovnako nekvalitné ako tvoje. Daj mi takých 10 mil € a spustím hromadnú výrobu a budem si určovať podmienky dodania tí ktorí odomňa odoberajú sú spokojní ale keď niekto zo zásady neberie na otázku prečo odpoveď je lebo. Takže tvoj príspevok je pomýlený ako z lietadla. Čo je konkurencieschopnosť? rastové hormóny v kuracom mäse( no mne sa chlapci s kozami nepáčia) dioxíny v krmivách, lopatou sypané éčka do potravín? Keď rypnem do kompótu sladidlo ktoré stojí 1/500 oproti cukru? mohol by som menovať celý rad príkladov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pavol54 Pozri príspevok
Čo je konkurencieschopnosť? rastové hormóny v kuracom mäse( no mne sa chlapci s kozami nepáčia) dioxíny v krmivách, lopatou sypané éčka do potravín? Keď rypnem do kompótu sladidlo ktoré stojí 1/500 oproti cukru? mohol by som menovať celý rad príkladov.
...ako keby na Slovensku sa takto potraviny nevyrabali. Tvarite sa ako keby Slovensko bola jedna velka biofarma ale to bohuzial vobec nie je pravda. Chodi si kupit zakusok do Ikey, odkedy ma slovenskeho dodavatela. Das si tam Tiramisu a nezjes ani deuhu lyzicku, lebo - krem na topanky. To uz na to clovek nepotrebue ani laboratorium, aby zistil, ze je to z ropy a nie z mileka, na to stacia chutove bunky.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

misomiso Pozri príspevok
Tak po prve, pokial som dobre informovany, tak naozaj slovensku sol nemame, pretoze Solivary uz ukoncili cinnost.

Po druhe - aka cesta do pekla? Preco by sme mali kuupovat v tomto globalizovanom svete slovenske vyrobky? Koho to zachrani?

Mas to pomylene, je to presne naopak. Slovenske firmy by sa mali sustredit na to, aby ich vyrobky boli konkurencieschopne a aby pre nich nebolo dolezite, ci predavaju doma alebo nie.

Ak Kia, VW a Peugeot vyvazaju 99% svojej produkcie. To je v poriadku, ale ak my dovazame potraviny to uz v poriadku nie je? Co ak by si Nemci povedali, ze Touaregy, Ceedy a C4ky nebueu kupovat, pretoze nie su vyrobene v Nemecku? Kolko ludi by potom na Slovensku prislo o pracu? A co LCD televizory z Voderad a rury z Podbrezovej? Co je toto za pomylena kampan ktora vymyva mozgy ludi?

My Slovaci sme bohuzial velmi nachylni tomu verit. Dokonca sme velmi skupi a neferovi aj v azylovej politike. Ake obrovske pocty nasich ludi zakotvili pocas socializmu na zapade, v Nemecku, v Kanade... Brali sme ako uplnu samozrejmost ze ak a niekomu podari utiect, jednoducho poziada o azyl a zostane zit v Nemecku. Nikoho nevratili, dali najset, dali peniaze na zaciatok a este pomohli casto aj najst zamestnanie. My sme ako SR kolkym ludom pomohli na uteku? Mozno piatim alebo desiatim a to som zaratal este aj tych dvoch z Guantanama, ktorych nam nanutil Obama v ramci Slovesko-americkeho ritovlezectva.

Rovnake je to aj s tovarom. Ten ktory vyrabame radi exportujeme, no nehanbime sa robit kampan proti kupovaniu vyrobkov z dovozu.

Ja vlastnim vyrobnu firmu a je mi uplne jedno, ci sa nase vyrobky u nas predavaju alebo nepredavaju. V podstate skoro nepredavaju, pretoze na takom mikro trhu ako je SR sa ani neoplati robit ziaden marketing. No predavaju sa vo vacsine vyspelych statov sveta a to nam staci. Preto ani ja nemam problem kupovat cudzie vyrobky. Myslim ty teraz doslova, teda ze si to mozem dovolit aj financne, jednoducho v obchode nemusim velmi pozerat ani an povod ani na cenu, kupujem podla toho, co sa mi paci, a aj moralne. Hanbil by som sa odmietat kupovat cudzie, ked nas export do celeho sveta zivi.

Taketo kampane zivia iba ti nechopni slovenski podnikatelia, ktori nevedia konkurovat ani kvalitou ani cenou, a potom uz ostava vytrubovat do celeho sveta iba jediny argument - "lebo slovenske". Este aj tu bryndzu sme si sprznili, ta co sa predava ovcie mlieko ani nevidela, to si naozaj radsej kupim franduzsky kozi syr, alebo dobry Holandsky. Dovidenia slovenska potravinarska produkcia....
Poliaci vraj nemajú DPH (aspoň na niektoré veci), takže ich to neničí tak, ako naše nás a preto môžu predávať lacnejšie a dokonca sa im oplatí aj vyvážať, a okrem toho, Poliaci napr. majú obchodného ducha, čo sa o nás povedať vôôôôbec nedá!!!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať