Zavrieť

Porady

Výpočet spotrebnej dane

Mohol by mi niekto ukázať na príklade , že ako sa má vypočítať spotrebná daň z piva od 1.1.2012 ? Od 1.1.2012 sa zmenil spôsob výpočtu a bude sa meniť po uverejnení novely zákon !

Uverejnený materiál k zákonu účinnému k 1.1.2012.

http://www.colnasprava.sk/wps/PA_1_0...IRj4I3NP9x9BSw
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rokr1 je offline (nepripojený) Rokr1

    Dôchodca Rokr1
    Teda ako mám použiť prílohu číslo 16 vyhlášky č. 210/2000 !!! Dám 1000 eur MF SR !!!

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Rokr1 Pozri príspevok
    Teda ako mám použiť prílohu číslo 16 vyhlášky č. 210/2000 !!! Dám 1000 eur MF SR !!!
    Treba pozrieť novelu zákona, zatiaľ ešte nebola podpísaná prezidentom a uverejnená v Zbierke zákonov, je pripojená tu:
    http://www.porada.sk/t181590-zakon-o...ml#post1966731

    Rokr1 je offline (nepripojený) Rokr1

    Dôchodca Rokr1
    Alkohol by sa mal stanoviť v pive podľa normy STN 560186-5. Túto normu nemám, ale nerozumiem tomu, že prečo v ustanovení zákona nepíšu presne, že zaokrúhľuje sa na jedno desatinné miesto objemová koncentrácia (percento skutočného objemu alkoholu) a po druhé nejde mi do hlavy odkaz na vyhlášku č. 210/2000 Z. z. v súvislosti skutočným obsahom alkoholu a jeho zaokrúhlením. Inak údaje sú uvádzané na etiketách správne. Ako je to s výpočtom podľa normy ?

    Výpočet spotrebnej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.