Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti

Dobry den,

chcela by som sa opytat ci mam narok na podporu v nezamestnanosti. Nakolko som podporu poberala v case od 01/2009-06/2009. nasledne som bola do 11/2009 "dobrovolne nezamestnana" a od 11/2009 do 01/2012 zamestnana (na dobu neurcitu). Podmienku aspon 2 roky z 3 byt poistena splnam, len neviem ci tam nebude problem, ze som ju pred 3 rokmi uz poberala.

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mimosin Pozri príspevok
    Nemáš pravdu, lebo predchádzajúca podpora jej skončila 06/2009, nárok na ďalšiu dávku v nezamestnanosti jej vznikne najskôr po 3 rokoch od ukončenia poberania tej predchádzajúcej.

    Nárok na dávku má, ale po splnení všetkých podmienok a toto je jedna z podmienok, môže až 06/12 pri splnení podmienok.
    To nie je pravda.
    Narok na podporu jej vznikne, Andyke ma pravdu.
    Nakolko 2 roky poistenia od posledneho poberania podpory splnila.
    Poberat podporu mohla teoreticku uz od 12/11.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Macinka od 11/2009 do 01/2012 si bola zamestnaná, takže budeš mať nárok na dávky v nezamestnanosti.

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    mimosin Pozri príspevok
    Nemáš pravdu, lebo predchádzajúca podpora jej skončila 06/2009, nárok na ďalšiu dávku v nezamestnanosti jej vznikne najskôr po 3 rokoch od ukončenia poberania tej predchádzajúcej.
    </SPAN>
    Nárok na dávku má, ale po splnení všetkých podmienok a toto je jedna z podmienok, môže až 06/12 pri splnení podmienok.

    dopľňam - stratilo sa mi PO O6/12

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    mimosin,
    možno si to mýliš s tým, že predtým bola podmienka mať aspon 3roky poistenia v nezam. v posledných 4och rokoch. Potom sa zákon zmenil a je podmienka byť poistená v nazam. aspon 2roky v posledných troch (pri práci na dobu určitú v štyroch.). tj. predým to bolo ozaj tak, že sa dala poberať podpora nanovo po 3rokoch, no po tejto zmene (neviem, kedy to nastalo, nechce sa mi to hladať) vzniká nárok už po trvaní poistenia v nezam. 2roky (730dní)
    mimosin nebola som si istá a prvý príspevok z diskusie v „takomto znení“, sa záhadne stratil

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    ivka70 Pozri príspevok
    To nie je pravda.
    Narok na podporu jej vznikne, Andyke ma pravdu.
    Nakolko 2 roky poistenia od posledneho poberania podpory splnila.
    Poberat podporu mohla teoreticku uz od 12/11.
    ivka70 - ďakujem za opravu.

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    brčko Pozri príspevok
    mimosin,
    možno si to mýliš s tým, že predtým bola podmienka mať aspon 3roky poistenia v nezam. v posledných 4och rokoch. Potom sa zákon zmenil a je podmienka byť poistená v nazam. aspon 2roky v posledných troch (pri práci na dobu určitú v štyroch.). tj. predým to bolo ozaj tak, že sa dala poberať podpora nanovo po 3rokoch, no po tejto zmene (neviem, kedy to nastalo, nechce sa mi to hladať) vzniká nárok už po trvaní poistenia v nezam. 2roky (730dní)

    brčko - z tejto našej užitočnej diskusie to je všetkým jasné.

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    Andyke Pozri príspevok
    Macinka od 11/2009 do 01/2012 si bola zamestnaná, takže budeš mať nárok na dávky v nezamestnanosti.
    Nemáš pravdu, lebo predchádzajúca podpora jej skončila 06/2009, nárok na ďalšiu dávku v nezamestnanosti jej vznikne najskôr po 3 rokoch od ukončenia poberania tej predchádzajúcej.
    </SPAN>
    Nárok na dávku má, ale po splnení všetkých podmienok a toto je jedna z podmienok, môže až 06/12 pri splnení podmienok.

    podpora v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.