Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti

Chcel by som sa opytat ako to je s podporou v nezamestnanosti, pokial viem na podporu mam narok po 2 odpracovanych rokoch ale nevadi ked som pocas tych 2 rokoch bol asi pol roka na marodke? a ma zaklade coho sa vypocitava podpora?

za pomoc vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    jacekova Pozri príspevok
    v tejto oblasti sa príliš nevyznám, ale dobre teda chápem, že to zamestnanie pred poberaním dávky z UP sa neráta a ráta sa teda len TPP od 7/2010 (takže ak by v práci vydržal do 7/2012..... boli by splnené 2 roky počas posledných 3 rokov.... je to myslené takto?
    pozri 104 odst 5 .. takže sa mu bude počítať od 7/2010 ...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Háči v tom môže byť, ak poberal podporu. Do doby zamestnania sa totiž nezapočítava doba započítaná do doby zamestnania pre predchádzajúcu podporu. Ak podporu nepoberal, lebo napr. vtedy nevznikol nárok, tak je to v poriadku.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Dohoda sa nerata.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    v tejto oblasti sa príliš nevyznám, ale dobre teda chápem, že to zamestnanie pred poberaním dávky z UP sa neráta a ráta sa teda len TPP od 7/2010 (takže ak by v práci vydržal do 7/2012..... boli by splnené 2 roky počas posledných 3 rokov.... je to myslené takto?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Godless Pozri príspevok
    ako je to ked som nastupil hned po skole do prace, ale len na dohodu....a teraz mi chyba do dvoch rokov na zmluvu par mesiacov? mam narok na davku v nezamestnanosti? Pracujem uz vyse dvoch rokov od ukoncenia studia, ale neviem ci ten rok na dohodu plati...
    Práca na dohodu nie je pracovným pomerom, neplatí sa z nej odvod do SP na poistenie v nezamestnanosti, takže nie je ani rátaná do odpracov. doby.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Godless Pozri príspevok
    ako je to ked som nastupil hned po skole do prace, ale len na dohodu....a teraz mi chyba do dvoch rokov na zmluvu par mesiacov? mam narok na davku v nezamestnanosti? Pracujem uz vyse dvoch rokov od ukoncenia studia, ale neviem ci ten rok na dohodu plati...
    Dohodári neplatia poistenie v nezamestnanosti. Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ta PNka bola pocas trvania zamestnania, nevadi.
    Podpora sa vypocitava ako 50% z priemernej hrubej mzdy (alebo presnejsie zakladu na poistenie v nezamestnanosti) a poctu dni k nej (dni PN sa nepocitaju - je to vylucitelna doba).

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    nechcem otvárať novú temu tak skúsim sem:

    nárok na podporu sa ráta podľa toho či bol platené poistenie v nezamestnanosti aspoň 2 roky v posledných 3 rokoch....
    skúšam rátať a vychádza mi do tejto doby 4-9/2009 (6 mesiacov) a 7/2010 až 4/2012 (22 mesiacov)....spolu 28 mesiacov, takže táto podmienka je splnená

    ale čo s tým, ak tento človek bol evidovaný na úrade práce medzi týmito 2 zamestnaniami, čiže od 12/2009 do 6/2010???
    nevadí to? nie je v tom nejaký háčik?

    1.môže sa ísť prihlásiť na UP a bude mať nárok na podporu?
    2.ako dlho musí byť na UP, aby si mohol požiadať o dotaciu?

    Ďakujeeeeem za každu odpoveď
    Zuzianka1 aj ja by som sa chcela opytat a co ak pracujem iba od skoly odseptembra2010 a dam vypoved ku komcu tohoto mesiaca a zarabala som minimalnu mzdu.Mám nárok na podporu v nezamestnanosti?ak ano kolko by to prosim asi cinilo?prosim poradte, dakujem

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Háči v tom môže byť, ak poberal podporu. Do doby zamestnania sa totiž nezapočítava doba započítaná do doby zamestnania pre predchádzajúcu podporu. Ak podporu nepoberal, lebo napr. vtedy nevznikol nárok, tak je to v poriadku.
    práveže podporu poberal.... ja tú dobu keď bol na UP ani nepotrebujem do toho započítať (vychádzajú mu 2 roky platenia poistného v nezamestnanosti aj bez toho)

    Godless je offline (nepripojený) Godless

    Godless
    ako je to ked som nastupil hned po skole do prace, ale len na dohodu....a teraz mi chyba do dvoch rokov na zmluvu par mesiacov? mam narok na davku v nezamestnanosti? Pracujem uz vyse dvoch rokov od ukoncenia studia, ale neviem ci ten rok na dohodu plati...

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    veronikasad Pozri príspevok
    Dohodári neplatia poistenie v nezamestnanosti. Pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch.
    môžem len takú podotázku? tých 730 dní sa počíta kalendárnych, že?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.