Zavrieť

Porady

Saldo v Money S3

Ahojte,

snažím sa momentálne vyčistiť všetky resty z minulosti ešte po mojich predchodkyniach a čo najlepšie poupravovať nadstavenia na rok 2006, aby som si uľahčila prácu

a došla som k problému, čo so saldom. Som tam v riadnom mínuse, cca 800tis., vačšinou mi povypisovalo faktúry ešte z rokov 1999, 2000, kedy tu Money ani nepoužívali. Viete mi poradiť nejaký spôsob, ako by sa to dalo vyčistiť? Resp. tiež celkovo akým spôsobom skontrolovať a "upratať" celé saldo.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ už nebudeš prevádzať saldo zo starého roku, tak by som doporučila Účtovníctvo - uzávierkové operácie - počiatočný stav salda - tu si to vysporiadaj tak, aby Ti to korešpondovalo s 311-kou, 321-kou, resp.s ostatnými účtami, na ktorých máš nastavené sledovať saldo (napr. 379, 378, 381,...). Čím viac účtov máš nastavených, tým lepšie sa Ti potom robí inventúra, prípadne hľadajú chyby.

    Saldo na konci každého mesiaca kontrolujem so stavom záväzkov a pohľadávok.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Ako to má korešpondovať, ja sa v tom vôbec nevyznám, čo mi to tam previedlo a nesedí mi to. dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.