Zavrieť

Porady

SZČO a zdravotné zúčtovanie rok 2011

Dobrý večer prajem poraďáci
prosím Vás,keď má živnostník hotové daňové priznanie,má ísť na svoju zdravotnú poisťovňu nahlásiť príjem alebo vypísať nejaké tlačivo alebo..?
nevieme ako to funguje po novom,ani aké sú lehoty.
máte prosim niekto čerstvé informácie?
vopred dakujem moc
Usporiadat
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ak máš hotové daňové priznanie, tak si tam uviedol koľko si do ZP v roku 2011 zaplatil a tým to končí, ZP Ti urobí ročné zúčtovanie na základe podaného daňového priznania.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina Pozri príspevok
Ak máš hotové daňové priznanie, tak si tam uviedol koľko si do ZP v roku 2011 zaplatil a tým to končí, ZP Ti urobí ročné zúčtovanie na základe podaného daňového priznania.
katka, nemusí to byť celkom pravda. Ak je len SZČO a jeho vymeriavací základ nepresiahne minimálny, ZP RZZP robiť nebude. Či to SZČO oznámi a v akom termíne - neviem. Potom podáva SZČO vraj "jednoduchý" - výkaz preddavkov (ešte som tlačivo nevidela).
4 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

Katarina Pozri príspevok
Ak máš hotové daňové priznanie, tak si tam uviedol koľko si do ZP v roku 2011 zaplatil a tým to končí, ZP Ti urobí ročné zúčtovanie na základe podaného daňového priznania.
Cize v DP uvediem zaplatene poistne, kt. som uhradila v r. 2011 a ktore bolo vlastne nedoplatkom z roku 2010?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

neti Pozri príspevok
Cize v DP uvediem zaplatene poistne, kt. som uhradila v r. 2011 a ktore bolo vlastne nedoplatkom z roku 2010?
Preddavky neplatil žiadne ?
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

veronikasad Pozri príspevok
Preddavky neplatil žiadne ?
Nie, preddavky som neplatila, zacala som platit preddavky az od tohto roku na zaklade minulorocneho RZZP. Podnikat som zacala v maji 2010.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ufff tak to mam nejako nedobre?? kde v DP prosim uvadzam kolko je zaplatene ZP? nejaky som slepy.---
aha uz vidim,str. 3
socialka aj zdravotna-uvadzam kolko bolo zaplatene v r. 2011,teda od 1.1 do 31.12.2011? januar 2012 uz nezapocitavam?
aha-zdravotne januar az april 2011 - nema to byt nahodou januar az april 2012? hmhmhm
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

tibor1000 Pozri príspevok
ufff tak to mam nejako nedobre?? kde v DP prosim uvadzam kolko je zaplatene ZP? nejaky som slepy.---
Str. 3, VI. oddiel, uplne naspodu
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tibor1000 Pozri príspevok
ufff tak to mam nejako nedobre?? kde v DP prosim uvadzam kolko je zaplatene ZP? nejaky som slepy.---
na stane 3 DP B - dole..
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Katy a R Pozri príspevok
na stane 3 DP B - dole..
socialka aj zdravotna-uvadzam kolko bolo zaplatene v r. 2011,teda od 1.1 do 31.12.2011? januar 2012 uz nezapocitavam?
aha-zdravotne januar az april 2011 - nema to byt nahodou januar az april 2012?
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

Prosim, viete s tymto poradit aj mne.
Zacala som podnikat v maji 2010.
V r. 2011 som uhradila pri RZZP nedoplatok za rok 2010.
Cely rok 2011 som preddavky neplatila.
Zacala som preddavky platit az od januara tohto roku.
Mam ci nema uviest do DP zaplatu sumu, kt. som platila v r. 2011 za rok 2010?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad Pozri príspevok
katka, nemusí to byť celkom pravda. Ak je len SZČO a jeho vymeriavací základ nepresiahne minimálny, ZP RZZP robiť nebude. Či to SZČO oznámi a v akom termíne - neviem. Potom podáva SZČO vraj "jednoduchý" - výkaz preddavkov (ešte som tlačivo nevidela).
SZČO si podaním DP splní povinnosti .. ak ZP nebude robiť RZZP - v zákone je
(13) Samostatne zárobkovo činná osoba, ktorej sa nevykonalo ročné zúčtovanie poistného, platí preddavky v nasledujúcom kalendárnom roku podľa odseku 8 písm. b) alebo písm. c).
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

neti Pozri príspevok
Prosim, viete s tymto poradit aj mne.
Zacala som podnikat v maji 2010.
V r. 2011 som uhradila pri RZZP nedoplatok za rok 2010.
Cely rok 2011 som preddavky neplatila.
Zacala som preddavky platit az od januara tohto roku.
Mam ci nema uviest do DP zaplatu sumu, kt. som platila v r. 2011 za rok 2010?
Uvádzajú sa všetky preukázateľne uhradené platby v roku 2011 - takže ano
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

Katarina Pozri príspevok
Uvádzajú sa všetky preukázateľne uhradené platby v roku 2011 - takže ano
Dakujem.
A vies mi este poradit?
vydavky som si uplatnovala percentualne - 40 %, mozem si od tejto sumy odratat sumu zaplateneho poistenia do ZP, aby som si znizila zaklad dane?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

môžeš
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

Katarina Pozri príspevok
môžeš
Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

neti Pozri príspevok
Dakujem.
A vies mi este poradit?
vydavky som si uplatnovala percentualne - 40 %, mozem si od tejto sumy odratat sumu zaplateneho poistenia do ZP, aby som si znizila zaklad dane?
sumu zaplateného zdr.poistenia pripočítaš k 40 % paušálnym výdavkom. Iba tak si znížiš základ dane,
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ja to upresním, aby sme nemýlili neti. Ona si od príjmov už odpočítala 40 % paušálne výdavky a pýta sa, či si od tejto sumy, ktorá jej vyšla môže odpočítať ZP, aby si znížila základ dane - môže.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ahojte,prosim Vas,chcems pravne vyplnit tu str. 3:
socialka aj zdravotna-uvadzam kolko bolo zaplatene v r. 2011,teda od 1.1 do 31.12.2011? januar 2012 uz nezapocitavam?
zdravotne januar az april 2011 (to čo je za info) - nema to byt nahodou januar az april 2012??
dakujem vopred moc
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
tibor1000 Pozri príspevok
Ahojte,prosim Vas,chcems pravne vyplnit tu str. 3:
socialka aj zdravotna-uvadzam kolko bolo zaplatene v r. 2011,teda od 1.1 do 31.12.2011? januar 2012 uz nezapocitavam? Nie.
zdravotne januar az april 2011 (to čo je za info) - nema to byt nahodou januar az april 2012?? Nie, je to správne. Platí to pre príjmy podľa § 6 ods. 3.
dakujem vopred moc
odpoveď v texte
2 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

DIk moc. Takže beriem do uvahy len zaplatene preddavky v r. 2011, 2012 si nevšimam.. Ma to zmiatlo-lebo ked sme minuly rok vyplnali RZZP,bola tam aj kolonka na uhrady v r. 2012..
pekny vikend všetkym
0 0
Načítať ďalšie