Zavrieť

Porady

SZČO a zdravotné zúčtovanie rok 2011

Dobrý večer prajem poraďáci
prosím Vás,keď má živnostník hotové daňové priznanie,má ísť na svoju zdravotnú poisťovňu nahlásiť príjem alebo vypísať nejaké tlačivo alebo..?
nevieme ako to funguje po novom,ani aké sú lehoty.
máte prosim niekto čerstvé informácie?
vopred dakujem moc
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
Ahojte,prosim Vas,chcems pravne vyplnit tu str. 3:

1) socialka aj zdravotna-uvadzam kolko bolo zaplatene v r. 2011,teda od 1.1 do 31.12.2011? januar 2012 uz nezapocitavam?

2) zdravotne januar az april 2011 (to čo je za info) - nema to byt nahodou januar az april 2012??
dakujem vopred moc
K otázke č. 1 - tam uvediete sumu odvodov na ZP a SP, ktorá bola v roku 2011 skutočne uhradená .

K otázke č.2 - týka sa daňovníka ktorý poberá príjem prenájmu nehnuteľnosti .

Vyznačila som Vám to v Poučení ...pozrite si to
1 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ďakujem Vám veľmi pekne Zitka
0 0
neti neti

neti je offline (nepripojený) neti

Teda staci podat spravne vyplnene DP na danovy urad a uz netreba chodit do ZP, aby mi urobili RZZP?
Pride mi domov neskor nejake tlacivo, oznamenie o vysledku RZZP?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
neti Pozri príspevok
Teda staci podat spravne vyplnene DP na danovy urad a uz netreba chodit do ZP, aby mi urobili RZZP?
Pride mi domov neskor nejake tlacivo, oznamenie o vysledku RZZP?
Každý prípad na RZZP je špecifický . Treba si kliknúť na stránku Vašej ZP a preštudovať tam všetko, nakoľko sú prípady, kedy ZP nerobí RZZP .

Lebo napríklad VšzP na svojej stránke uvádza :
Poistenci, za ktorých zdravotná poisťovňa nemusí vykonať RZ



  • Poistencovi, ktorý počas roka 2011 bol len samostatne zárobkovo činnou osobou a jeho vymeriavací základ z tejto činnosti nepresiahol úhrn minimálnych základov za rok 2011 v sume 3 948,72 Eur a zároveň nemal príjmy zo zárobkovej činnosti podľa §10b) ods. 1 písm. c) až e) ( tzn. nemal príjmy podľa § 7, § 8, § 3 ods. 2 písm. c) a § 5 ods. 7 písm. i) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov)
  • Poistencovi, ktorý počas roka 2011 bol časť roka zdravotne poistený v zahraničí, kde vykonával zárobkovú činnosť časť roka bol verejne zdravotne poistený na Slovensku a zároveň nemal príjmy zo zárobkovej činnosti podľa §10b) ods. 1 písm. b) až e) ( tzn. nemal príjmy podľa § 6,§ 7, § 8, § 3 ods. 2 písm. c) a § 5 ods. 7 písm. i) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov)
  • Poistencovi, ktorému nevznikla povinnosť podať daňové priznanie za rok 2011, okrem poistenca, ktorý mal príjem podľa § 3 ods. 2 písm. c) a § 5 ods. 7 písm. i) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov vyšší ako minimálny základ podľa § 13 ods. 10


Zdroj:Všzp
4 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ešte by som k tomuto pridala aj info z Dôvery (myslia vraj aj na tých, na ktorých zákon pozabudol )
http://www.dovera.sk/sk/aktuality/pl...m-vratime.html
2 0
Mikapa Mikapa

Mikapa je offline (nepripojený) Mikapa

Dobrý deň, mňa by zaujímalo, či do preukázateľne zaplateného poistného na zdravotné poistenie v DP typ B roku 2011, mám započítať aj zaplatený nedoplatok roku 2009 u SZČO.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mikapa Pozri príspevok
Dobrý deň, mňa by zaujímalo, či do preukázateľne zaplateného poistného na zdravotné poistenie v DP typ B roku 2011, mám započítať aj zaplatený nedoplatok roku 2009 u SZČO.
ano
0 0
Mikapa Mikapa

Mikapa je offline (nepripojený) Mikapa

Ďakujem
0 0