Zavrieť

Porady

Daňové priznanie SZČO - dokladovanie odvodov do poisťovní?

Chcem sa opýtať či je nejakým spôsobom nutné priložiť doklad o tom, že som za uplynulý rok platila do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Všetko platím cez internet banking.
Ak tomu dobre rozumiem, tak životná poistka sa už neuplatňuje, však?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Bolo by dobre tie transakcie uchovať si aj v papierovej forme. V prípade že sa o pár rokov na niečo príde, že čosi nesedí čo sa bežne pri Soc.poisť. a Zdrav.poisťovni stáva.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slovanka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať či je nejakým spôsobom nutné priložiť doklad o tom, že som za uplynulý rok platila do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Všetko platím cez internet banking.
    Ak tomu dobre rozumiem, tak životná poistka sa už neuplatňuje, však?

    Ďakujem.
    Bankový výpis máš ? Účet je nahlásený na DU ? Vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky ?

    Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

    Slovanka
    Len celkové mesačné bankové výpisy, preto som sa pýtala či to treba dokumentovať a či si mám tie transakcie povytláčať. Pokiaľ viem, tak účet nie je nahlásený na DÚ, aj keď presne nerozumiem, čo to znamená. Výdavky mám len paušálne 40%.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slovanka Pozri príspevok
    Len celkové mesačné bankové výpisy, preto som sa pýtala či to treba dokumentovať a či si mám tie transakcie povytláčať. Pokiaľ viem, tak účet nie je nahlásený na DÚ, aj keď presne nerozumiem, čo to znamená. Výdavky mám len paušálne 40%.
    K DP neprikladáš bankové výpisy. Treba ich uchovať pre príp. kontrolu. Na bankový účet mu chodia príjmy súvisiace s podnikaním ?

    Daňové priznanie SZČO - dokladovanie odvodov do poisťovní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.