Zavrieť

Porady

Ešte raz registračná pokladnica

Ahojte, precital som si vela prispevkov o registracnej pokladnici a aj to co zverejnili na MF SR. Nenasiel som vsak odpoved na moju otazku : co sa povazuje za tovar.

Podla zakona o pouzivani reg.pokladnici je "tovarom akýkoľvek výrobok, polotovar, materiál alebo surovina predávaný podnikateľom".

Ak ma firma auto, ktore pouziva na podnikanie a odpisuje ho ako dlhodoby majetok, nasledne ho preda v hotovosti.... musi tento prijem prehnat cez registracku alebo staci iba prijmovy pokladnicny doklad ? Povazuje sa dlhodoby majetok vyuzivany na podnikanie tiez za tovar v zmysle zakona o pouzivani reg.pokladnice ?

Dakujem za vase nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    je to akýkoľvek výrobok - takže áno, v zmysle tohto zákona je to tovar, pri predaji ktorého je pri úhrade v hotovosti potrebná ERP.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Ok, dakujem za nazor... volal som na FR SR osobe, ktora je urcena pre poradenstvo na zakon o pouz.el.reg.pokl.... a povedala, ze nie, netreba to prehnat cez registracku... tovar sa v tomto pripade chape ako hmotna vec, s ktorou podnikatelsky subjekt pravidelne obchoduje

    Ešte raz registračná pokladnica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.