Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľnosti

Dobrý deň.
Chcela by som požiadať o radu.
Moj otec mi chce predať rodinný dom. Otec zdedil dom po rodičoch spolu s bratom v roku 2007. Dom mal napoly s bratom. Brat zomrel v roku 2011. Teraz je otec jediným vlastníkom. Celý život býval v uvedenom dome. Ak predá dom mne (dcére) bude sa platiť daň z nehnuteľnosti? Ak áno, koľko, aký je výpočet?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    MIRIAMA1 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcela by som požiadať o radu.
    Moj otec mi chce predať rodinný dom. Otec zdedil dom po rodičoch spolu s bratom v roku 2007. Dom mal napoly s bratom. Brat zomrel v roku 2011. Teraz je otec jediným vlastníkom. Celý život býval v uvedenom dome. Ak predá dom mne (dcére) bude sa platiť daň z nehnuteľnosti? Ak áno, koľko, aký je výpočet?
    Ďakujem
    Ak v tomto roku predá dom tebe - za rok 2012 zaplatí daň z nehnuteľnosti on (možno už aj zaplatil) Inak v januári mal povinnosť podať DP - keďže vlani nadobudol druhú poloviceu domu ..
    No a za rok 2013 to už bude tvoja povinnosť (v januári spravíš DP ).
    Ale zrejme si mýliš daň z nehnuteľnosti a daň z príjmu či ? Tá sa ho netýka (§9 zák o DzP).
    Doplním teda:
    Daň z nehnuteľnosti sa platí obci .. treba pozrieť do VZN konkrétnej obce. Ak treba robiť DP - tak sa robí v januári.
    Daň z príjmu - platí sa DU (zákon o DzP) DP sa podáva zo všetkých zdaniteľných príjmov . DP sa robí do konca marca za predchádzajúci rok.
    Naposledy upravil Katy a R : 19.03.12 at 09:31

    MIRIAMA1 je offline (nepripojený) MIRIAMA1

    MIRIAMA1
    Myslím daň z predaja nehnuteľnosti. Že ak mi predá dom, kedy treba zaplatiť a koľko bude výška dane z predaja. Nerozumiem tomu.

    Daň z nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.