Zavrieť

Porady

Povinnosti voci zamestnavatelovi pri zmene pobytu

Dobry den poradaci, momentalne som na rodicovskej dovolenke a zaroven tehotna, cize za par mesiacov nastupim znovu na matersku dovolenku, priamo z RD s prvym dietatom, bez navratu do prace. Mam pracovny pomer na dobu neurcitu, ktory stale trva a zamestnavatel ani nema dovod ho z jeho strany ukoncovat.
Manzel dostal pracovnu ponuku v zahranici (CR) a planujeme sa tam odstahovat. Trvaly pobyt mi ostane na Slovensku, ale budem si musiet v CR zahlasit prechodny pobyt kvoli povinnemu zdravotnemu poisteniu a lekarskej starostlivosti.
Viete mi poradit, ake mam v tomto pripade povinnosti voci svojmu zamestnavatelovi? Nevieme ako dlho bude nas pobyt v CR trvat, je ale aj mozne ze do konca rodicovskej dovolenky s druhym dietatom uz budeme naspat na Slovensku. Predpokladam, ze musim zamestnavatelovi nahlasit zmenu prechodneho pobytu? Je aj moznost, ze mi zamestnavatel da kvoli odstahovaniu do ineho statu vypoved, aj ked som na RD?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Candice je offline (nepripojený) Candice

    Candice
    Dobry den este raz, asi mi nikto nevedel poradit, skusim to teda znova. Najde sa niekto, kto sa bude vyznat v tom, ake su moje povinnosti voci zamestnavatelovi pri (zatial predpokladame ze docasnom) prestahovani do ineho statu pocas rodicovskej dovolenky? Ak si zmenim prechodny pobyt (nie trvaly), moze pracovny pomer do skoncenia rodicovskej dovolenky pokracovat? Alebo je nutnostou dat aj vypoved?
    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Candice Pozri príspevok
    Dobry den este raz, asi mi nikto nevedel poradit, skusim to teda znova. Najde sa niekto, kto sa bude vyznat v tom, ake su moje povinnosti voci zamestnavatelovi pri (zatial predpokladame ze docasnom) prestahovani do ineho statu pocas rodicovskej dovolenky? Ak si zmenim prechodny pobyt (nie trvaly), moze pracovny pomer do skoncenia rodicovskej dovolenky pokracovat? Alebo je nutnostou dat aj vypoved?
    Dakujem
    Áno, samozrejme,prečo by nemal. Len tú zmenu zamestnávateľovi oznám.

    Povinnosti voci zamestnavatelovi pri zmene pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.