Zavrieť

Porady

Prosim Vas co mam zaskrtnut v tom riadku, kde je na vyber a) alebo b)?

Prosim Vas coho sa tykaju tie dve moznosti, ktore som vyznacil cervenym?
Dakujem Vam velmi pekne za pomoc!



Vec: Oznámenie o pred
ĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov

právnickej osoby



Na základe § 49 ods. 3 písm. */a), */b) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov oznamujeme, že za zdaňovacie obdobie 2011 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby podľa ods. 2 predlžuje do ........................




(daňovník uvedie novú lehotu – vždy koniec príslušného kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové
priznanie a zaplatí daň, a to */30.4., alebo 31.5., alebo 30.6.2012, */30.4., alebo 31.5., alebo 30.6.,
alebo 31.7., alebo 31.8., alebo 30.9. 2012, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov
v zahraničí.

časťou príjmov *sú / *nie sú príjmy zo zdrojov v zahraničí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bowman je offline (nepripojený) Bowman

    Bowman
    Potrebujem aj pre zivnost aj pre sro, mam obidve.

    Tato moznost je vsak na zaskrtnutie v oboch tlacivach...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš príjmy zo zdrojov v zahraničí ?

    (3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
    a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
    b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu132a).

    Bowman je offline (nepripojený) Bowman

    Bowman
    Dakujem pekne Veronika!

    Na zivnosti nemam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut b)
    Na sro mam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut a)

    Rozumiem spravne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bowman Pozri príspevok
    Dakujem pekne Veronika!

    Na zivnosti nemam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut b)
    Na sro mam prijmy zo zahranicia, cize tam by som mal preskrtnut a)

    Rozumiem spravne?
    presne naopak. Ak máš príjmy zo zahraničia - predlžuje sa lehota o 6 mesiacov, keď nemáš - o tri mesiace
    Teraz čítam - ty preškrtávaš, tak je to správne ...

    Prosim Vas co mam zaskrtnut v tom riadku, kde je na vyber a) alebo b)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.