Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady v roku 2011

Dobrý deň,
v roku 2011 som používala otcove vozidlo na podnikanie. Cestná daň zaplatená samozrejme zaň bola. Za každý mesiac v ktorom som vozidlo použila som si uplatnovala cestovnú náhradu. Robila som správne alebo je to chyba? Ďakujem Vám za pomoc
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môj názor..... nemôžeš si uplatňovať náhradu, nie si vlastníkom MV.....
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

a ak by som tuto nahradu vyplacala otcovi?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

pri základnej náhrade za každý km jazdy (0,183) musí byť vlastné MV - par 19 odst 2 písm e)
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

petrakobzakova Pozri príspevok
a ak by som tuto nahradu vyplacala otcovi?
A tvoj otec to zdaní, vo svojom DP? Lebo pre neho je to príjem z prenájmu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako si to myslela?
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Ja sa len pýtam či mu môžem vyplácať tieto cestovné náhrady, lebo v podstate on mi pomaha pri mojej zivnosti ale len za cenu tychto cestovných náhrad
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

mohla byť napr. nájomná zmluva
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

Lebo v tom zakone o cestovných náhradách je toto napísané
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
petrakobzakova Pozri príspevok
Ja sa len pýtam či mu môžem vyplácať tieto cestovné náhrady, lebo v podstate on mi pomaha pri mojej zivnosti ale len za cenu tychto cestovných náhrad
A zamestnala si otca? Cestovné náhrady si môže uplatňovať iba zamestnanec.
A ty iba vtedy ak použiješ VLASTNÉ OSOBNÉ motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku.
Naposledy upravil marjankaj : 04.04.12 at 07:53
1 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

nie nezamestnala drzala som sa zakona citujem:

(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

Lebo v tom zakone o cestovných náhradách je toto napísané
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

otec je poberateľom D?
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

ako si mam potom vysvetlit ten zakoon ze sa moze vyplacat aj fo a po aj ked nie v zamestnaneckom pomere
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

nie nie je
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A je tvoj otec zamestnancom v nejakej firme?
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

ano zamestnancom je.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Podľa môjho názoru nemôžeš si tieto náhrady uplatniť.
A ani ich vyplácať otcovi oficiálne nakoľko :


(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

§ 1
Predmet úpravy

(1)
a) zamestnancom v pracovnom pomere alebo v štátnozamestnaneckom pomere, ak osobitný predpis neustanovuje inak, 1)

(1) Tento zákon upravuje poskytovanie náhrad výdavkov a iných plnení (ďalej len "náhrada") pri pracovných cestách, pri dočasnom pridelení na výkon práce k inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe (ďalej len "dočasné pridelenie"), pri vyslaní do členského štátu Európskej únie (ďalej len "vyslanie do štátu Európskej únie"), pri vzniku pracovného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu (ďalej len "vznik pracovného pomeru"), pri výkone práce v zahraničí a pri ceste v súvislosti s mimoriadnym výkonom práce mimo rozvrhu pracovných zmien do miesta pravidelného pracoviska a späť
Tj. podľa môjho názoru, uplatniť výdavky podľa zákona o cestovných náhradách by si mohol len niekto dočasne pridelený k tomu zamestnávateľovi. Tvoj otec nie je dočasne pridelený, preto si nemôžeš uplatniť tieto výdavky.

0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
petrakobzakova Pozri príspevok
(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

Lebo v tom zakone o cestovných náhradách je toto napísané
A čo máš s ním dohodnuté? A na akom základe?
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

ja som sa držala toho pismena C - že plnia pre PO a FO ulohy, ale nie su v pracovnoprávnom ani v inom vzťahu. To 1a som myslela ze plati len pre ten iný právny vzťah.
Chcela som sa správne držať zákona a myslela som si že je to tak správne
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Dohodnuté je to, že bude pre mňa absolvovať pracovné cesty, ktoré nie som schopná v danom čase absolvovať ja. Bude to bez nejakej odmeny, len za cestovnú náhradu
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

petrakobzakova Pozri príspevok
Dohodnuté je to, že bude pre mňa absolvovať pracovné cesty, ktoré nie som schopná v danom čase absolvovať ja. Bude to bez nejakej odmeny, len za cestovnú náhradu
táto možnosť by tu bola....
ale svoju pôvodnú otázku si otočila.....prv si sa pýtala na základnú náhradu pre seba na otcove auto a teraz sám otec na svoje..,,,

otec, tým, že je zamestnaný má možnosť u Teba vykonávať prácu, bez toho aby si ho prihlasovala do SP či ZP a zrážala preddavky na daň (pokiaľ podnikáš ako FO), tak mu teda vyplácaš iba základnú náhradu za MV + PHM - tie musí dokladovať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať