Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady v roku 2011

Dobrý deň,
v roku 2011 som používala otcove vozidlo na podnikanie. Cestná daň zaplatená samozrejme zaň bola. Za každý mesiac v ktorom som vozidlo použila som si uplatnovala cestovnú náhradu. Robila som správne alebo je to chyba? Ďakujem Vám za pomoc
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

petrakobzakova Pozri príspevok
ja som sa držala toho pismena C - že plnia pre PO a FO ulohy, ale nie su v pracovnoprávnom ani v inom vzťahu. To 1a som myslela ze plati len pre ten iný právny vzťah.
Chcela som sa správne držať zákona a myslela som si že je to tak správne
ALE zákon treba brať komplexne. Písmeno C) odporúča na §1 odst 1. písmeno A) a toto zase odporúča na odstavec 1. kde sa nepíše o takej pomoci ako ty máš zrejme na mysli s otcom, ale o dočasných pridelencoch a zamestnancoch.
Dočasne pridelený nie je zamestnancom firmy kde je pridelený, ale nárok na cestovné náhrady mu vzniká.
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Chcem len vedieť, či robím jednoducho niekde chybu. Ja mu naozaj nevyplacam nic len tuto cestovnu nahradu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tvoj otec Ti môže pomáhať pri tvojom podnikaní, bezodplatne.

Môj názor, ak si uplatníš náhradu na auto a príde Ti kontrola z DU, tak to vyhodia z nákladov a dodania Ti to.

Môže to byť forma nájmu, že prenajala som si auto od otca za dohodnutú cenu 0,183 eur za km. Ale zase tvoj otec musí tento príjem priznať pri podávaní DP, a kedže ide o príjem z prenájmu tak nemôže na neho uplatniť NCZD napr.
Takže z celej sumy zase len zaplatí daň.
3 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Ako viem a som si vedomá že dodaniť mi to môžu. Pre istotu si ale založím tento zákon k týmto cestovným náhradám. S tým, že im poviem, že som ten zakon pochopila tak ako to bolo napísané a ako som to naozaj aj pochopila.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Radšej namiesto prikladania zákona, si napíš dotaz na DRSR, a budeš to mať čierne na bielom .
A bude to hlavne lacnejšie.
1 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Len vieš ja už to mám zúčtované v roku 2011. Čiže DP už je podané.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

príspveky pod č. 21 a 24 si si neprečítala ????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

petrakobzakova Pozri príspevok
Len vieš ja už to mám zúčtované v roku 2011. Čiže DP už je podané.
Šikovná,
po funuse sa pýtať. A mimochodom, do budúcna to nebudeš potrebovať vedieť?
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Viem, že som chybu spravila, toho som si vedomá. Ale vravím je to aj mnou zle pochopený zákon. Budem počítať s dodanením, čo už za chyby sa platí.
0 0
petrakobzakova petrakobzakova

petrakobzakova je offline (nepripojený) petrakobzakova

Ďakujem Vám predovšetkým za cenné rady. Ste zlaté
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bola to veľká suma? Teraz budeš tŕpnuť a čakať či príde kontrola? Nechceš to radšej opraviť a podať dodatočné DP?
0 0
zlatica27 zlatica27

zlatica27 je offline (nepripojený) zlatica27

Ja by som to už tento rok riešila, tak, že s ocom by som uzavrela dohodu o PČ, v ktorej by som napísala, že pri výkone práce bude používať svoje MV za ktoré bude mať vyplátcané náhrady cestovného.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

dohodár by mal byť nahlásený do SP tým pádom ho hlásiš každý mesiac a od roku 2012 aj na du mesačné hlásenia zabudneš že zarobil dvacku a sankcia za nepodanie hlásenia je minimálne...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať