Zavrieť

Porady

Neadekvátne zvýšenie poplatkov firmou KROS

para para

para je offline (nepripojený) para

Prosím vyjadrite sa k cenovej politike frmy KROS. Balík podpory na program ALFA na r. 2012 ponúkajú za 74,96€ čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 22 %. Podľa môjho názoru firma skúša čo si môže dovoliť, alebo sú úplne odtrhnutý od reality.
Ďalej ponúkajú prechod na ALFA plus so 70% zľavou za 87,06 €. Sú tam niektoré vylepšenia ale si reba uvedomiť, že oproti r. 2011 to predstavuje nárast o 58 %.
Firma KROS si vôbec nevšimla, že je tu kríza a svoje poplatky si nehoráznym spôsobom zvýši o uvedené percentá, na druhej strane účtovníci ak si chcú udržať klientov nemôžu si dovoliť navýšiť svoje služby.

Prosím vyjadrite sa k uvedenému, prípadne spoločne apelujme aby firma KROS zreálnila svoje ceny za ponúkané služby.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
j sa to dalo čakať, ked základné programy ponúkala s 50%ou zľavou, nazbierala klientov, teraz možno musia doháňať straty. Klientelu majú, kto investoval do programu, tak si rozmyslí prechádzať na iný program, nie je to jednoduché.
Podľa mňa ak nezaplatíš, program môžeš využívať, akurát nemáš nárok na upgrade, takže ti nejaký čas vydrží - samozrejme - až tých zmien bude veľa časom bud prejdeš na iný program, alebo si budeš JU robiť v exceli, alebo proste zaplatíš.
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
j sa to dalo čakať, ked základné programy ponúkala s 50%ou zľavou, nazbierala klientov, teraz možno musia doháňať straty. Klientelu majú, kto investoval do programu, tak si rozmyslí prechádzať na iný program, nie je to jednoduché.
Podľa mňa ak nezaplatíš, program môžeš využívať, akurát nemáš nárok na upgrade, takže ti nejaký čas vydrží - samozrejme - až tých zmien bude veľa časom bud prejdeš na iný program, alebo si budeš JU robiť v exceli, alebo proste zaplatíš.
Však to, že program ponúkajú s 50% zľavou ale upgrade sa platí z pôvodnej ceny .V podstate sú tie programy drahé.
2 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tiež mi dobre zdvihli tlak. Stará Alfa končí a tak nás nútia si zaplatiť novú, alebo prejsť na iný soft.
Roky pracujem v Alfe, asi nastal čas to zmeniť. Neznášam keď ma niekto do niečoho tlačí.
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mňa až tak Alfa nevytáča, ako Olymp......cena upgrade je neskutočná.......mám ju na 50 zamestnancov a za upgrade som dala niečo okolo 350 €......síce som neporovnávala cenu s minulým rokom, ale aj tak.......
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja mam omegu a momentalne v takej verzii, kt. vobec nepotrebujem... zislo by sa mi degradovat... ale podla toho co pisu na nete, ani toto nepojde a upgrade chcem-nechcem, budem musiet platit z ceny programu, kt. cely nevyuzivam

navyse budem prechadzas z FO na PO a program budem preregistrovavat a zarazilo ma spoplatnenie aj tejto administrativnej cinnosti sumou 10% !!!! predtym to robili gratis a sama viem, ze toto preregistrovanie trva cca 5min... takze to su dalsie peniaze von len tak...

mne to pride presne tak, ze uz zdaleka nemaju tolko penazi ako kedysi tak si straty dohanaju zdvihanim ceny... pritom mi nepride, ze za svoje peniaze dostavam az taku kvalitu... ako napriklad naposledy... kto ste posielali danove priznanie PO hned ako ho zakomponovali ste museli poznamky urobit rucne pripadne ste si mysleli ze su ok a podali tie, kt. boli v programe... nasledne v aktualizacii tesne pred 31.3. tuto chybu opravili, zaco sa len ospravedlnili na nete... akoze diky...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mila123 Pozri príspevok
mňa až tak Alfa nevytáča, ako Olymp......cena upgrade je neskutočná.......mám ju na 50 zamestnancov a za upgrade som dala niečo okolo 350 €......síce som neporovnávala cenu s minulým rokom, ale aj tak.......
podľa čoho sa to odstupňuje? ja mám tiež verziu na 50 zam-cov, zďaleka už síce toľkých nemám, jedna firma medzičasom skrachovala.............., to je však jedno,. za upgrade som však platila 230 s DPH, takže to je sakra rozdiel oproti tvojim 350 EUR - nepomýlila si sa?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som si az teraz klikla o co vlastne ide... kamaratka teraz kupila alfu multiverziu v akcii 50% a to ma teraz akoze zaplatit dalsich cca 90e ??!!!! aby mala program alfa plus, kt. ani nevieme ako vyzera a co to vlastne je??? ako neni to choreee??!!!! ani jej to nejdem teraz na vecer povedat, az rano radsej... ufffffff .. nemam slov!!!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ste odkázaní iba na Kros?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Aljok Pozri príspevok
Tiež mi dobre zdvihli tlak. Stará Alfa končí a tak nás nútia si zaplatiť novú, alebo prejsť na iný soft.
Roky pracujem v Alfe, asi nastal čas to zmeniť. Neznášam keď ma niekto do niečoho tlačí.
Teraz som volala do Krosu kedy skončia podporu starej Alfy. Dostala som info, že v priebehu pár rokov.
5 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Nepracujem s produktami Kros avsak dokazem pochopit preco k tomu spolocnost Kros pristupila. Do ceny musia premietnut zvysene naklady suvisiace s vyvojom novych produktov. Urcite uz pracuju na Omege Plus, Olympe Plus... Taktiez cenova politika Krosu s ich 50% zlavami pocas sezony je zvlastna. Zlavy sa zvycajne davaju ked sa nepredava, Kros dava zlavy ked sa predava najviac. Tak aby bolo z coho davat tie zlavy je potrebne zvysit ceny. Kazda spolocnost to ma dobre spocitane. Pouzivatelia su konzervativni a ak su s produktom spokojni radsej zaplatia viac akoby mali menit SW za iny. Preto vynos z kazdeho zvysenia ceny (aj ked cast pouzivatelov SW zmeni) bude v konecnom dosledku pozitivny. Navyse stale su to sumy pohybujuce sa radovo v desiatkach EUR, tak si myslim, ze aj s ohladom na ich zvysujuce sa naklady (kvalitni ludia tiez nieco stoja) by sa ta cena mohla dat akceptovat.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zadávateľka otvorila duplicitnú tému, neviem prečo .
http://www.porada.sk/t191845-neadekv...rmou-kros.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aljok Pozri príspevok
Teraz som volala do Krosu kedy skončia podporu starej Alfy. Dostala som info, že v priebehu pár rokov.
mňa zaujímalo, či v novej ALFe je vyriešený jednostranný zápočet (faktúra+dobropis), ak sa uhrádza len rozdiel. Dostala som odpoveď, že ani v Alfe plus tento problém ešte neriešili.
1 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

O tom prechode som sa dozvedel až teraz, tak som sa pozrel na rozdiely medzi starou a novou Alfou. A vyzerá to tak, že to bude lepšie. Hneď prvý bod ma potešil - rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov denníka v jednom riadku. Tak to teda Alfe veľmi chýbalo. Tiež poteší otvorenie viacerých evidencií naraz, automatické zálohovanie a pod.. Takže podľa poskytnutých informácii zatiaľ krok vpred. Uvidíme aká bude realita. Ale s tým poplatok 20% teda zas potvrdili, že sú dosť drahý.

Tú 70% zľavu na prechod sa možno oplatí využiť. Aspoň si môžem rozložiť výdavky za balíky podpory k programom Kros na viac mesiacov a nubudem to platiť všekto naraz. Aj keď treba zas rátať s vyšším poplatok na budúci rok. A zase sme v jednom kolotoči
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Lubo44 Pozri príspevok
O tom prechode som sa dozvedel až teraz, tak som sa pozrel na rozdiely medzi starou a novou Alfou. A vyzerá to tak, že to bude lepšie. Hneď prvý bod ma potešil - rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov denníka v jednom riadku. Tak to teda Alfe veľmi chýbalo. Tiež poteší otvorenie viacerých evidencií naraz, automatické zálohovanie a pod.. Takže podľa poskytnutých informácii zatiaľ krok vpred. Uvidíme aká bude realita. Ale s tým poplatok 20% teda zas potvrdili, že sú dosť drahý.

Tú 70% zľavu na prechod sa možno oplatí využiť. Aspoň si môžem rozložiť výdavky za balíky podpory k programom Kros na viac mesiacov a nubudem to platiť všekto naraz. Aj keď treba zas rátať s vyšším poplatok na budúci rok. A zase sme v jednom kolotoči
A toto ma práve rozzúrilo. To rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov nám sľubujú už roky. Roky platím 20% z programu. A výsledok? Keď sú konečne schopní to zapracovať do programu, tak si musím kúpiť nový program a znova platiť! Za čo som potom platila celé roky? Aby si mohli vyvíjať nový program,ktorý znovu zaplatím?
Na toto ich správanie nemám slušných slov.
Tú 70% zľavu za prechod podľa mňa dali preto, lebo im budete robiť pokusných králikov a vychytávať chyby.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja tomu teraz nerozumiem, o akom zakúpení nového programu Alenka píšeš. To znamená, že budeme musieť kúpiť nový program ?
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Aljok Pozri príspevok
A toto ma práve rozzúrilo. To rozúčtovanie dokladu do viacerých stĺpcov nám sľubujú už roky. Roky platím 20% z programu. A výsledok? Keď sú konečne schopní to zapracovať do programu, tak si musím kúpiť nový program a znova platiť! Za čo som potom platila celé roky? Aby si mohli vyvíjať nový program,ktorý znovu zaplatím?
Na toto ich správanie nemám slušných slov.
Tú 70% zľavu za prechod podľa mňa dali preto, lebo im budete robiť pokusných králikov a vychytávať chyby.
Chápem to. Ani mne sa nechce platiť poplatky navyše. Ale čo už. Na druhej strane máme stále dosť možností výberu. Ale tých čo kvôli tomuto poplatku prejdu na iný softvér bude podľa mňa pramálo. A to si v Krose veľmi dobre uvedomujú a preto si to môžu dovoliť. A my im to samozrejme zaplatíme. Keby bol prechod z programu na program ľahší, flexibilnejší, lacnejší ako v súčastnosti je, tak určite by s takýmito cenami nemali šancu.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Zita5 Pozri príspevok
Ja tomu teraz nerozumiem, o akom zakúpení nového programu Alenka píšeš. To znamená, že budeme musieť kúpiť nový program ?
Nový program si kupovať nemusíte. Stará Alfa bude fungovať aj naďalej. Akurát tá nová vyzerá lepšie (nemám ešte odskúšané) a nevieme dokedy bude Kros ponúkať aktualizácie aj na starú. Keď s tým skončí, tak potom bude treba prejsť na novú verzi - Alfa plus. Kedy to bude a koľko to bude stáť vie len Kros (možno ani oni nie). Teraz to stojí prakticky 6% z ceny starej Alfy, plus balík podpory na ďalší rok za 20% z ceny starej alfy.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zita5 Pozri príspevok
Ja tomu teraz nerozumiem, o akom zakúpení nového programu Alenka píšeš. To znamená, že budeme musieť kúpiť nový program ?
To znamená, že časom prestanú podporovať Alfu a keď budeš chcieť prejsť na Alfu plus, tak si zaplatíš poplatok za prechod.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozrela som stránku Krosu a jedine, čo by ma mohlo zaujať , tak je skutočnosť , že môžem v jednom riadku rozúčtovať služby zároveň s tovarom a podobne. No ak len o toto by mal byť softwér lepší, tak to radšej budem účtovať tak , ako doposiaľ na viac potrebných riadkov .A dizajn ma nezaujíma .

Je to fakt pravda , že som ich klientom cca 13 rokov , rok čo rok im platím nie malé peniaze, rádovo v stovkách euro a teraz ja si mám niečo zasa platiť. Však to ozaj mohli vylepšiť v ALFE, ktorú teraz používame.

Asi som počas daňových priznaní prespala dobu, tak táto téma je ozaj užitočná .
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Lubo44 Pozri príspevok
Chápem to. Ani mne sa nechce platiť poplatky navyše. Ale čo už. Na druhej strane máme stále dosť možností výberu. Ale tých čo kvôli tomuto poplatku prejdu na iný softvér bude podľa mňa pramálo. A to si v Krose veľmi dobre uvedomujú a preto si to môžu dovoliť. A my im to samozrejme zaplatíme. Keby bol prechod z programu na program ľahší, flexibilnejší, lacnejší ako v súčastnosti je, tak určite by s takýmito cenami nemali šancu.
Niekoľko krát som prechádzala z jedného sofvéru do druhého. Nerobí to probém žiadnemu šikovnému účtovníkovi. Veď aj keď si kúpiš novú Alfu musíš prejsť zo starej do plusky.
Podľa mňa sme mali mať prechod zadarmo. Nejde o výšku poplatku. Tu ide o princíp!
Čo urobia ďalej keď im toto prejde? Zdvihnú ceny o 50%?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať