Zavrieť

Porady

Neadekvátne zvýšenie poplatkov firmou KROS

para para

para je offline (nepripojený) para

Prosím vyjadrite sa k cenovej politike frmy KROS. Balík podpory na program ALFA na r. 2012 ponúkajú za 74,96€ čo predstavuje nárast oproti minulému roku o 22 %. Podľa môjho názoru firma skúša čo si môže dovoliť, alebo sú úplne odtrhnutý od reality.
Ďalej ponúkajú prechod na ALFA plus so 70% zľavou za 87,06 €. Sú tam niektoré vylepšenia ale si reba uvedomiť, že oproti r. 2011 to predstavuje nárast o 58 %.
Firma KROS si vôbec nevšimla, že je tu kríza a svoje poplatky si nehoráznym spôsobom zvýši o uvedené percentá, na druhej strane účtovníci ak si chcú udržať klientov nemôžu si dovoliť navýšiť svoje služby.

Prosím vyjadrite sa k uvedenému, prípadne spoločne apelujme aby firma KROS zreálnila svoje ceny za ponúkané služby.
Usporiadat
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zita5 Pozri príspevok
Pozrela som stránku Krosu a jedine, čo by ma mohlo zaujať , tak je skutočnosť , že môžem v jednom riadku rozúčtovať služby zároveň s tovarom a podobne. No ak len o toto by mal byť softwér lepší, tak to radšej budem účtovať tak , ako doposiaľ na viac potrebných riadkov .A dizajn ma nezaujíma .

Je to fakt pravda , že som ich klientom cca 13 rokov , rok čo rok im platím nie malé peniaze, rádovo v stovkách euro a teraz ja si mám niečo zasa platiť. Však to ozaj mohli vylepšiť v ALFE, ktorú teraz používame.

Asi som počas daňových priznaní prespala dobu, tak táto téma je ozaj užitočná .
Presne pre toto zúrim. Platili sme a nie málo a keď konečne sú schopní zapracovať niečo čo sľubujú roky, tak si musíš zaplatiť prechod do nového programu.
Pritom je to taká samozrejmosť, že to už v Alfe dávno malo byť. Myslím to rozúčtovanie do viacerých stĺpcov a opakovaný prechod.
1 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Aljok Pozri príspevok
Niekoľko krát som prechádzala z jedného sofvéru do druhého. Nerobí to probém žiadnemu šikovnému účtovníkovi. Veď aj keď si kúpiš novú Alfu musíš prejsť zo starej do plusky.
Podľa mňa sme mali mať prechod zadarmo. Nejde o výšku poplatku. Tu ide o princíp!
Čo urobia ďalej keď im toto prejde? Zdvihnú ceny o 50%?
Tomu sa hovorí obchodná politika. A zrejme bude asi aj úspešná, keď majú toľko klientov.

My by sme sa ale mohli voči tomu nejakým spôsobom ohradiť. Keby nás bolo viac tak by to možno aj zabralo. Za pokus to stojí. Nejaký spoločný list do Krosu alebo niečo podobné. Čo poviete?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Atreides Pozri príspevok
Nepracujem s produktami Kros avsak dokazem pochopit preco k tomu spolocnost Kros pristupila. Do ceny musia premietnut zvysene naklady suvisiace s vyvojom novych produktov....
... možno že premietajú aj zbytočné náklady na zapracovanie daňovo-odvodovej reformy... takže platí staré osvedčené - všetky prešľapy politikov zaplatia ľudia...
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja mam skor pocit ze im platime znizujuce sa zisky... aby nahradili straty, tak si dvihnu zakladnu cenu programu a my potom platime upgrade 20% z aktualnej plnej ceny... lebo uz zdaleka nemaju tolko novych firiem a tolko penazi ako kedysi.. aspon ja mam taky pocit...

a presne tak, som ich dlhorocny klient, dohodila som im zakaznikov z radov mojich klientov, dokonca som im raz poslala navod ako by bolo lepsie nahadzovat leasingy a ich odpoved bola, ze ich navod je len navod ako sa to moze urobit... a kazdy si to ma zauctovat ako chce... tak tam som s hyperaktivitou skoncila...

ja som robila uz v x programoch a v kazdom mi vyhovovalo nieco ine... keby sa tieto vlastnosti spojili tak som vyskerena a spokojna maximalne

ale vezmite si, ze si kupite novu alfu v 02/2012 s 50% zlavou... co bolo vtedy cca 140e s dph... a teraz pridu s novou alfou, o kt. uz vtedy vedeli (!!!) a mate zaplatit dalsich 90e ... nie len ten prechod ale plus 20% upgrade na dalsi rok... vsak to nema logiku... v cene noveho programu uz rocny upgrade je, preco ho platit znova po 2 mesiacoch od kupy programu? preco to nedali alikvotnou ciastkou z rozdielu ceny softu zakupeneho a akutalnej ceny alfy plus???

a citali ste, ze alfa plus nema zapracovane DP FO? a co ked chcem spracovavat danove priznania tym, kt. maju odklad? dve alfy mi neostanu v pc...

v poslednej dobe, co novinka, to nervy... zacnem skusat konkurencne programy a ked najdem taky, kt. mi bude vyhovovat, tak im kaslem celu alfu, omegu aj olymp... hoci mam omegu za dost vela penazi, tak nech si ju zozeru, ja im z tej ceny platit upgrade nebudem, ked nepotrebujem vyuzivat celu kapacitu programu a degradovat bezplatne mi nedovolia... bodka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Teraz je na rade ALFA a čaká nás to isté aj s Omegou
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aljok Pozri príspevok
Niekoľko krát som prechádzala z jedného sofvéru do druhého. Nerobí to probém žiadnemu šikovnému účtovníkovi. Veď aj keď si kúpiš novú Alfu musíš prejsť zo starej do plusky.
Podľa mňa sme mali mať prechod zadarmo. Nejde o výšku poplatku. Tu ide o princíp!
Čo urobia ďalej keď im toto prejde? Zdvihnú ceny o 50%?
Treba spísať petíciu ,ak nedajú prechody v rámci balíkov ktoré máme zakúpené, zmeníme dodávateľov SW .
5 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Zita5 Pozri príspevok
Teraz je na rade ALFA a čaká nás to isté aj s Omegou
No ak áno, tak sa mám na čo tešiť. Omega je podstatne drahšia ako Alfa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lubo44 Pozri príspevok
Tomu sa hovorí obchodná politika. A zrejme bude asi aj úspešná, keď majú toľko klientov.

My by sme sa ale mohli voči tomu nejakým spôsobom ohradiť. Keby nás bolo viac tak by to možno aj zabralo. Za pokus to stojí. Nejaký spoločný list do Krosu alebo niečo podobné. Čo poviete?
Súhlasím .

Ak môžu nie malé peniaze míňať na velikánske bilboardy, na ktorých dávajú na vedomie ich nezmyselné zľavy , tak by sa mali starať aj o svojich klientov.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
andreaS Pozri príspevok
... aby nahradili straty, tak si dvihnu zakladnu cenu programu a my potom platime upgrade 20% z aktualnej plnej ceny... ..
... keď to takto píšeš, ani to nie je (vyjadrené v %) až tak veľa.

Schválne by ma zaujímalo (urobme si prehľad), koľko (v eurách a v % z OC) stojí UPDATE (rozlišujem udržiavanie softvéru v legislatívnom poriadku od UPGRADE - rozširovania funkcií a vlastností programu)...

Vo firme sme za program Bookkeeper - plná cena bola cca 500 EUR platili ročne 1/3 z ceny, alebo po troch rokoch znova plnú cenu programu !!!
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím .

Ak môžu nie malé peniaze míňať na velikánske bilboardy, na ktorých dávajú na vedomie ich nezmyselné zľavy , tak by sa mali starať aj o svojich klientov.
Možno by to pomohlo. Používateľov Alfy je tu na porade dosť. Keby sa k tomu pridali naši klienti, tak by z toho mohlo byť celkom zaujímavé číslo. Keby sme s tým nedosiahli ten prechod zadarmo, tak si aspoň zistíme ako si náš dodávateľ váži náš názor.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Stefan2005 Pozri príspevok
... keď to takto píšeš, ani to nie je (vyjadrené v %) až tak veľa.

Schválne by ma zaujímalo (urobme si prehľad), koľko (v eurách a v % z OC) stojí UPDATE (rozlišujem udržiavanie softvéru v legislatívnom poriadku od UPGRADE - rozširovania funkcií a vlastností programu)...

Vo firme sme za program Bookkeeper - plná cena bola cca 500 EUR platili ročne 1/3 z ceny, alebo po troch rokoch znova plnú cenu programu !!!
ja som rozsirovala program kvoli vacsiemu klientovi asi o 1000e ... predtym mi stacila aj ta moja verzia... a momentalne by som chcela ist na menej modulov a dokonca aj bez nahrady rozdielu... nech si tie peniaze nechaju, ako je to moja strata... ja to uz nepotrebujem, tak z toho ani nechcem platit rocnu podporu aby som mohla dalej stahovat aktualizacie... cize momentalne mam program v hodnote cca 1500e a rocna podpora = 300e ... ak by som zdegradovala, pripadne ak by boli ochotni a vymenili mi niektore moduly za ine ale aj tak by som sa dostala na dajme tomu 1000,- ... takze rocna podpora 200e ... inak, ak mi neumoznia zdegradovat ale potrebujem rozsirit program o modul, kt. nemam, tak ma bude stat este viac ako z tej nizsej verzie... a mozem sa tak dostat na 2000e za program a teda 400e rocna podpora za moduly kt. absolutne nevyuzijem a takato neustretovost sa mi vazne nepaci a rozmyslam preto nad inym softom...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mám program ALFA multiverzia .Súčasná cena programu 399 eur.
Balík podpory mám uhradený na od 1.1.2012 do 31.2012 vo výške 78,96 eur.
Ak by som teraz chcela ALFU plus tak uhradím sumu 23,94 eur(do konca apríla je zohľadnená zľava)lenže, musím uhradiť už balík podpory za obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013 vo výške 79,80 eur .A ten pôvodný balík na ALFU , ktorý mám uhradený sa mi započíta do balíka ALFA plus na rok 2012 .

Bez uhradeného balíka podpory na rok 2013 sa prechod nedá uskutočniť .
4 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Na ich Alfu kašlem. Podpora mi končí 30.6.12. Novú si nezaplatím. Dokončím v nej DP tým čo majú odklad do konca júna a budem hľadať iný soft na JÚ.
Ak im prejde toto s ALFOU môžeme podobný ťah čakať aj s Omegou a Olympom. A to by už boli iné pálky.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zita5 Pozri príspevok
Mám program ALFA multiverzia .Súčasná cena programu 399 eur.
Balík podpory mám uhradený na od 1.1.2012 do 31.2012 vo výške 78,96 eur.
Ak by som teraz chcela ALFU plus tak uhradím sumu 23,94 eur(do konca apríla je zohľadnená zľava)lenže, musím uhradiť už balík podpory za obdobie od 1.1.2013 do 31.12.2013 vo výške 79,80 eur .A ten pôvodný balík na ALFU , ktorý mám uhradený sa mi započíta do balíka ALFA plus na rok 2012 .

Bez uhradeného balíka podpory na rok 2013 sa prechod nedá uskutočniť .
A informovala si sa či za túto cenu budeš mať možnosť spracovávať 10 účtovníctiev, alebo neobmedzený počet? Lebo to je poriadny rozdiel. A oni majú medzi týmito dvomi verziami cenový rozdiel 100 € bez DPH.
Lebo tú cenu, ktorú uvádzajú v tabuľke prechodu 279 € za verziu Profesionál, tak tú majú zasa inde v cenníku Alfy plus uvedenú ako cenu za Štandart. A to je práve tá verzia kde môžeš mať max. 10 firiem..
http://www.kros.sk/35359
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aljok Pozri príspevok
A informovala si sa či za túto cenu budeš mať možnosť spracovávať 10 účtovníctiev, alebo neobmedzený počet? Lebo to je poriadny rozdiel. A oni majú medzi týmito dvomi verziami cenový rozdiel 100 € bez DPH.
Lebo tú cenu, ktorú uvádzajú v tabuľke prechodu 279 € za verziu Profesionál, tak tú majú zasa inde v cenníku Alfy plus uvedenú ako cenu za Štandart. A to je práve tá verzia kde môžeš mať max. 10 firiem..
http://www.kros.sk/35359
Ja mám neobmedzený počet firiem, takže ak bola na mojich firemných údajoch predpokladám, že vie o čom hovorila .Dokonca mám aj prepojenie na viac sieti .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aljok Pozri príspevok
Teraz som volala do Krosu kedy skončia podporu starej Alfy. Dostala som info, že v priebehu pár rokov.
Len aby sme neboli prekvapení
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Preto som sa rozhodla, že im už žiadne peniaze za podporu nedám. Lebo nie sú schopní uviesť info dokedy budú podporovať starú Alfu. Nebudem predsa vrážať do softu, ktorý oni odpísali...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Zita5 Pozri príspevok
... Bez uhradeného balíka podpory na rok 2013 sa prechod nedá uskutočniť .
takéto skryté perličky obmedzujúce využívanie programu pokladám za bohapusté VYDIERANIE....
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
takéto skryté perličky obmedzujúce využívanie programu pokladám za bohapusté VYDIERANIE....
Štefan , to keby som sa rozhodla o prechod na ALFU plus teraz v tomto čase, tak musím uhradiť aj balík podpory na rok 2013. V roku 2012 vyčerpám ten ktorý mám uhradený teraz.

Treba pozorne čítať nižšie hrubo vyznačené, z uvedeného vyplýva, že im dám len tak na rok peniaze ......

Podmienky prechodu z programu ALFA na ALFA plus:
Používatel programu ALFA môže prejst na zodpovedajúcu zostavu programu ALFA plus za zvýhodnených podmienok:
1) Poplatok za prechod z programu ALFA na ALFA plus sa vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
2) Zároven je potrebné uhradit Balík podpory k programu ALFA plus, ktorý sa pri prechode vypocíta ako 20 % z aktuálnej ceny zostavy programu ALFA.
Ak má používatel platný Balík podpory k súcasnému programu ALFA, Balík podpory k programu ALFA plus zacne plynút až po skoncení platnosti súcasného Balíka podpory.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zita5 Pozri príspevok
Štefan , to keby som sa rozhodla o prechod na ALFU plus teraz v tomto čase, tak musím uhradiť aj balík podpory na rok 2013. V roku 2012 vyčerpám ten ktorý mám uhradený teraz.
Prečo zmenili politiku? Veď pri kúpe programu bola podpora na rok zdarma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať